залп из танка

У вівторок, 5 березня, на всіх ділянках фронту точилися позиційні бої, підтверджених просувань сторін не зафіксовано.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 5 березня.

  • На лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 5 березня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Табаївки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; і на південь від Кремінної біля Білогорівки. Під Білогорівкою продовжують діяти підрозділи 7-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР»).
  • Позиційні бої тривали 5 березня на північний захід, захід і південний захід від Бахмута. Позиційні бої відбулися на

  • північний захід від Бахмута в районі Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута в районі Андріївки, Кліщіївки, Білої Гори, Північного, Шумів. Російські міліблогери стверджували, що російські війська продовжували розчищати позиції у сході Іванівського та намагалися вибити українські сили з їхніх позицій у населеному пункті. Російська 98-ма гвардійська повітряно-десантна дивізія ПДВ заявила, що російські ВПС завдають ударів по українських позиціях на околицях Часового Яру (на захід від Бахмута) плануючими бомбами ФАБ-500 і некерованими ракетами С-8 та С-13. Повідомляється, що на Бахмутському напрямку діють підрозділи російської 11-ї окремої гвардійської бригади ПДВ та підрозділи спецназу 3-го армійського корпусу.
  • Російські сили продовжували атакувати українські позиції навколо Авдіївки, але 5 березня не зробили жодних підтверджених наступів. Українські та російські джерела повідомляли про продовження бойових дій на північний схід від Авдіївки біля Новоселівки; на північний захід від Авдіївки біля Семенівки; на захід від Авдіївки біля Бердичів, Орлівки, Тоненького; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили більшу частину Орлівки, половину Тоненького та половину Первомайського, хоча ISW не знайшло візуальних доказів, які підтверджують ці твердження. Російський мілблогер натякнув, що російські війська намагаються швидко захопити Орлівку, Тоненьке та Бердичі, тоді як українські сили намагаються затримати наступ Росії та зміцнити оборонні позиції між Очеретиним (на північний захід від Авдіївки) та Тоненьким. Мілблогер додав, що за добу російські війська завдають понад 100 авіаударів по українських позиціях поблизу Авдіївки. Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ Дмитро Лиховій заявив, що українські польові укріплення на Донецькому напрямку (ймовірно, це стосується району Авдіївки) не складаються з єдиної суцільної стіни чи однієї лінії окопів і що українські війська зараз будують укріплення з використанням природного рельєфу місцевості, особливо з урахуванням водних об’єктів. Лиховій заявив, що українські війська підготували танкові рови, бліндажі та укріплення. Повідомляється, що в районі Бердичів діють підрозділи 24-ї гвардійської бригади спецназу РФ (Головне розвідувальне управління Генштабу (ГРУ)) і 30-ї мотострілецької бригади (2-а гвардійська загальновійськова армія (ЗВА) Центрального військового округу (ЦВО)); та підрозділи 21-ї гвардійської мотострілецької бригади (2-а ОМСБр) РФ діють на авдіївському напрямку.
  • Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецьк. На геолокаційних кадрах, опублікованих 5 березня, видно, що російські війська просунулися в полях на південь від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Пов’язаний з Кремлем мілблогер також стверджував, що частини російської 155-ї окремої бригади морської піхоти ТОФ наступали зі сходу на Новомихайлівку, а підрозділи 68-го армійського корпусу (також Тихоокеанського флоту) захопили молочну ферму на північ від населеного пункту. Пов’язаний із Кремлем мілблогер також стверджував, що російські війська просунулися в центрі Георгіївки на захід від Донецька 5 березня, але ISW не може незалежно підтвердити це твердження. Російський мілблогер стверджував, що в Новомихайлівці російські війська просунулися на 420 метрів у ширину та 320 метрів у глибину. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Водяного. Підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а ЗВА Південного військового округу [ПВО]) діють поблизу Красногорівки; поблизу Георгіївки діє танковий батальйон 103-го мотострілецького полку (8-го ОСП).
  • На ділянці кордону Донецької та Запорізької областей 5 березня тривали позиційні бойові дії, які не призвели до зміни лінії фронту. Позиційні бої тривали на південь від Великої Новосілки в районі Урожайного; і на південний схід від Великої Новосілки біля Пречистівки; і на південний захід від Великої Новосілки біля Малинівки та Гуляйполя. Окупаційний чиновник Запорізької області Володимир Рогов заявив, що українські війська завдали удару по Зорі (приблизно 35 км на південь від Пологів) із систем HIMARS. Повідомляється, що в районі кордону Донецької та Запорізької областей діють підрозділи 29-го ООС РФ (СВО); повідомляється, що на Гуляйпільському напрямку діють підрозділи російської 69-ї бригади прикриття (35-ї ЗВА, ПВО); і розвідувальні підрозділи російської 5-ї ЗВА (ПВО) діють поблизу Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). Російський мілблогер заявив, що підрозділи 11-ї армії ППО РФ (ВКС РФ) завдали авіаударів по українських силах у Времівському виступі на кордоні Донецької та Запорізької областей.
  • 5 березня російські війська продовжували локалізовані наступальні дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не зафіксовано. Російські та українські джерела повідомили, що бої тривали у та навколо Роботиного, зокрема на східній та західній околицях села. Російські мілблогери стверджували, що українські сили змогли розгорнути резерви в районі Роботиного та провести контратаки. Один мілблогер поскаржився, що російські війська стикаються з недостатніми засобами електронної боротьби (РЕБ), контрбатарейними засобами та можливостями безпілотників у Роботині. Поблизу Роботиного діють підрозділи російського 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії (ЗВА) Південного військового округу (ПВО)) і південноосетинського добровольчого батальйону «Аланія».
  • Російські війська вже більше двох років контролюють Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС) і продовжують неналежно та небезпечно її експлуатувати. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 5 березня заявив, що за два роки російської окупації ЗАЕС російські війська допустили «понад 150 грубих порушень» режиму роботи на АЕС. Український оператор атомної енергетики «Енергоатом» зазначив, що з моменту окупації Росією на ЗАЕС було вісім повних відключень і одне часткове — п’ять у 2022 році та три у 2023 році. Голова НАЕК «Енергоатом» Петро Котін зазначив, що дії російських військ призводять до деградації обладнання на ЗАЕС, що посилюється тим, що російські війська заблокували доступ на ЗАЕС кваліфікованим українським фахівцям, які не підписали контракти з російською окупаційною адміністрацією АЕС.
  • 5 березня на східному (лівому) березі річки Дніпро в Херсонської області тривали обмежені позиційні бойові дії. Російські мілблогери стверджували, що російські війська завдають ударів по невеликих українських угрупованнях у районі дач біля Антонівського мосту, і попереджали, що українські війська можуть зміцнювати своє угруповання на східному березі Дніпра. Російські джерела стверджували, що українські сили завдали удару з безпілотника по підстанції в окупованій Росією Каховці. Геолокаційні кадри, опубліковані 5 березня, також демонструють перше підтверджене використання Україною плануючих бомб AASM Hammer, наданих Францією, проти російських позицій у Козачих Лагерях, на східному березі Дніпра в Херсонської області.
  • У ВПС України заявили, що російські сили запустили 22 безпілотники Шахед-136/131 з окупованої Балаклави в Криму, а українські сили збили 18 безпілотників (82 відсотки) над Одеською областю. Українські чиновники також заявили, що українські війська збили ракету Х-59 над Кривим Рогом Дніпропетровської області. Російські джерела стверджували, що російський удар був спрямований по Одеській області, а цілью була портова інфраструктура.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 4 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    3 + twenty =