Литва

Литовська розвідка оцінила, що Росія має можливість продовжувати підтримувати нинішній темп війни в Україні та, ймовірно, матиме можливість поступово розширювати свій військовий потенціал найближчим часом.

7 березня литовська розвідка опублікувала свою оцінку національної загрози за 2024 рік, у якій вона оцінила, що Росія має людську силу, матеріальні та фінансові ресурси для підтримки своїх військових дій в Україні в найближчій перспективі. Литовська розвідка зазначила, що Росія відновила та збільшила свою дислоковану живу силу в Україні у 2023 році, незважаючи на значні втрати, але продовжує віддавати перевагу кількості живої сили та техніки над якістю сил.

Литовська розвідка також оцінила, що російський військово-промисловий комплекс (ВПК) став рушійною силою російської економіки за рахунок інших економічних секторів і що Росія виділила щонайменше 10,8 трильйона рублів (близько 119 мільярдів доларів) на військові витрати у 2023 році. За даними литовської розвідки, російська економіка працює краще, ніж очікувалося, через високі ціни на нафту та здатність Росії компенсувати санкції Заходу. Литовська розвідка заперечила, що короткострокові чинники є рушійною силою економічного зростання Росії і що російські структурні проблеми, які накладають обмеження на короткострокові можливості Росії, можуть тільки поглибитися в довгостроковій перспективі. Литовська розвідка також оцінила, що Кремль розглядає майбутні президентські вибори в Росії в березні 2024 року як важливу подію для легітимізації російського президента Володимира Путіна, і що Путін, швидше за все, прийматиме непопулярні рішення (потенційно такі як мобілізація) після виборів, що може дозволити Кремлю щоб вирішити деякі потенційні обмеження його довгострокових військових зусиль.

Литовська розвідка також оцінила, що Росія навряд чи відмовиться від своїх довгострокових цілей підпорядкування України, навіть якщо Росії не вдасться досягти цих цілей військовим шляхом. Литовська розвідка оцінила, що «Росія не має наміру деескалувати» свою війну проти України та що Росія навряд чи відмовиться від своїх оперативних цілей у довгостроковій перспективі, навіть якщо Росія зазнає військової поразки в Україні. Литовська розвідка заявила що Росія продовжить переслідувати свою мету повного підриву української державності та суверенітету, забезпечення нейтрального статусу України та знищення військового потенціалу України в довгостроковій перспективі, незалежно від результатів війни в Україні. Росія також за оцінкою литовської розвідки продовжить зусилля поширити адміністративний контроль російської держави на адміністративні кордони Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей у короткостроковій перспективі Останні офіційні заяви Росії підкреслюють, що максималістські цілі Кремля в Україні залишаються незмінними з початку повномасштабного вторгнення і, швидше за все, не зміниться, незважаючи на російські інформаційні операції, які мають на меті переконати західну аудиторію та лідерів, що Росія має обмежені цілі в Україні, щоб спокусити Захід підтримати переговори на користь Росії.

Литовська розвідка оцінила, що Росія готується до протистояння з НАТО в довгостроковій перспективі, а також веде війну в Україні. Росія виділила значні ресурси на війну в Україні, але зберігає засоби для підготовки до довготривалої конфронтації з НАТО в регіоні Балтійського моря. Литовська розвідка заявила, що Росія перекинула сили та засоби зі своїх західних прикордонних районів в Україну і тому змушена все більше покладатися на повітряні та військово-морські можливості для цілей безпеки та стримування на східному фланзі НАТО. Литовська розвідка повідомила, що Росія в 2023 році вперше розгорнула на Ладозькому озері під Санкт-Петербургом кораблі-ракетоносці «Калібрів», ймовірно, у відповідь на вступ Фінляндії до НАТО, і збільшила кількість польотів важких бомбардувальників Ту-22М3 над Балтикою від жодного у 2022 році до п’яти у 2023. Служба зовнішньої розвідки Естонії також нещодавно оцінила, що російські військові формують Ленінградський військовий округ (ЛВО) та Московський військовий округ (МВО) частково для боротьби з Фінляндією та НАТО.

Російські військові оглядачі відкрито дискутують про те, як Росія може найближчим часом розпочати війну проти НАТО. Начальник Військової академії Генерального штабу Росії полковник Володимир Зарудницький у нещодавній статті в журналі Міністерства оборони Росії «Військова думка» заявив, що війна в Україні може перерости у широкомасштабну війну в Європі і що припинення бойових дій в Україні призведе до до припинення протистояння між Заходом і Росією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 5 =