Пушка с разорванным стволом

Російські війська нещодавно просунулися на схід від Тернів, просунулися далі в центрі Орлівки, в полях на південь від Тоненького.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 9 березня 2024 року.

  • Російські війська 9 березня просунулися на захід від Кремінної під час позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Тернів (на захід від Кремінної). Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки та озера Лиман; на південний схід від Куп’янська біля Кислівки; на захід від Кремінної біля Ямполівки і Тернів; і на південь від Кремінної біля Спірного. Повідомляється, що підрозділи російських 123-ї та 7-ї мотострілецьких бригад (2-й армійський корпус “ЛНР”) діють поблизу Білогорівки (12 км на південь від Кремінної).
  • Під Бахмутом 9 березня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що російські сили незначно просунулися в межах Іванівського (на захід від Бахмута) і що російські сили контролюють половину населеного пункту, але ISW не знайшло візуального підтвердження цих тверджень. Позиційні бої тривали на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки; і на південь від Бахмута біля Дружби і Шумів. Повідомляється, що поблизу Богданівки діють підрозділи російської добровольчої бригади «Восток-V» (ДКР).
  • 8 березня речник Таврійського угруповання військ України Дмитро Лиховій заявив, що ситуація на Авдіївському напрямку стабілізувалася і наразі російські війська досягають кульмінації – лише локальних незначних наступань. Російські сили нещодавно просунулися на захід від Авдіївки, оскільки 9 березня в цьому районі тривали бої. Геолокаційні кадри, опубліковані 8 березня, показують, що російські сили нещодавно просунулися далі в центрі Орлівки (на захід від Авдіївки). Геолокаційні кадри, опубліковані 9 березня, показують, що російські сили також незначно просунулися в полях на південь від Тоненького (на захід від Авдіївки), хоча російські сили, ймовірно, не просувалися останнім часом. Російський милблогер стверджував, що російські війська просунулися на глибину до 500 метрів на фронті шириною 1,27 кілометра на південь від Орлівки та на глибину до 1,35 кілометра біля південно-західу Тоненького. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Степового, Бердичів і Семенівки; на захід від Авдіївки біля Орлівки, Тоненьке та Сєверного; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. На Авдіївському напрямку продовжують діяти підрозділи російської 1-ї «Слов’янської» мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР» поблизу с. Невельське.
  • 9 березня позиційні бої тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Побєди, Новомихайлівки та Володимирівки (на південний схід від Вугледара на трасі Т0509 Вугледар-Волноваха-Маріуполь). Повідомляється, що підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) продовжують діяти поблизу Красногорівки.
  • 9 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Українські та російські джерела стверджують, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Російський мілблогер заявив, що російські війська знизили темп своїх наступальних дій біля Роботиного через удари українських безпілотників і труднощі з очищенням від мин захоплених українських окопів. Милблогер стверджував, що російські сили також борються з засобами радіоелектронної боротьби (РЕБ) поблизу Роботина. Повідомляється, що на запорізькому напрямку діють підрозділи 69-ї бригади прикриття та 165-ї артилерійської бригади (обидві – 35-ї загальновійськової армії Східного військового округу (СВО)); підрозділи 42-ї мотострілецької дивізії (58-а ЗВА, Південний військовий округ) діють поблизу Роботиного; та підрозділи 247-го повітряно-десантного полку (7-а дивізія ПДВ), як повідомляється, діють поблизу Роботиного та Вербового.
  • Повідомляється, що головна база Чорноморського флоту Росії в окупованому Севастополі залишається єдиною російською військово-морською базою в Чорному морі, здатною ремонтувати певні типи кораблів, незважаючи на спроби Росії перемістити частину військово-морських засобів ЧФ із севастопольської бази. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 9 березня заявив, що російські війська зараз ремонтують на базі в Севастополі великі десантні кораблі проекту 775 “Ропуча” “Оленегорський Гірник”, “Азов” і великий десантний корабель проекту 1171 “Тапір” ” Микола Фільченков”, оскільки це єдина чорономорська військово-морська база, яка може ремонтувати такі типи кораблів. Машовець також заявив, що російські війська наразі поставили в док на базі ЧФ у Севастополі сторожовий корабель проекту 1135М «Допитливий Буревестник»; корвет проекту 22800 “Циклон Каракурт”; корвети проекту 1124 «Касимов», «Муромець» і «Єйськ»; корвет проекту 12411 “Набережні Челни” типу “Тарантул”; тральщики проекту 266М «Ковровец» та «Іван Голубець» типу «Натя»; тральщики проекту 12700 «Георгій Курбатов» та «Іван Антонов» типу «Александрит». Машовець зазначив, що десантний корабель проекту 775 типу “Ямал” зараз готується до ходових випробувань у Севастополі після ремонту корабля російськими військами.
  • У ВПС України повідомили, що російські війська запустили 15 безпілотників Шахед-136/131 з окупованого мису Чауда в Криму та Приморсько-Ахтарська Краснодарського краю, а українські сили збили 12 безпілотників (80 відсотків) над Дніпропетровською, Донецькою та Полтавською областями. Українські офіційні особи заявили, що російські війська завдали ударів по промисловому підприємству в Кривому Розі Дніпропетровської області та українській підстанції в Запорізькій області. Південне оперативне командування України також повідомило, що російські війська випустили ракету Х-31 по місту Одеса і що ракета не досягла своєї цілі та влучила у поле за межами міста.
  • Український військовий оглядач Костянтин Машовець 8 березня заявив, що підрозділи російської 112-ї ракетної бригади (1-а гвардійська танкова армія Західного військового округу), дислокованої у Воронезькій області, застосували під час російських бойових дій щонайменше 16 північнокорейських ракет KN-23 (Hwasong-11 Ga) у серії ударів 23 січня, 7 лютого та 15 лютого.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 8 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    18 − eighteen =