Гранатометник ЗСУ

Російські війська трохи просунулися на північ від Кліщіївки, на схід від Невельського, на схід від Первомайського.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опубликовав огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 12 березня.

  • 12 березня тривали позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що російські сили незначно просунулися поблизу Синьківки (на північний схід від Куп’янська) і що російські сили відкинули українські сили на 200 метрів у лісовій зоні на схід від Ямполівки (на захід від Кремінної). Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки, на південний схід від Куп’янська біля Табаївки, на захід від Кремінної біля Тернів, на південний захід від Кремінної біля Григорівки та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Повідомляється, що на Куп’янському напрямку діють підрозділи 138-ї окремої мотострілецької бригади (6-а загальновійськова армія, Західний військовий округ).

    12 березня МВС України повідомило, що російські війська під час керованого авіаудару знищили житловий будинок у Куп’янську.

  • Російські війська нещодавно трохи просунулися на південний захід від Бахмута. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північ від Кліщіївки (на південний захід від Бахмута). Позиційні бої тривали на захід від Бахмута в районі на схід від Часового Яру та в Іванівському; і на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки, Андріївки, Ступочок (ймовірно, йдеться про бойові дії в напрямку Ступочок), Південного та Сєверного. Російські джерела стверджували, що українські сили продовжують утримувати позиції на західі Іванівського і що російські війська не контролюють більшу частину Іванівського, всупереч деяким заявам росіян. Російський мілблогер стверджував, що російські війська контролюють 60 відсотків Іванівського, але ISW не знайшов візуальних доказів цього твердження. Повідомляється, що підрозділи російської 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ продовжують діяти на Бахмутському напрямку; поблизу Іванівського діють підрозділи російського 102-го мотострілецького полку (150-а мотострілецька дивізія, 8-а гвардійська загальновійськова армія (ЗВА) Південний військовий округ (ПВО); та розвідувальні підрозділи 11-ї окремої гвардійської бригади ПДВ, як повідомляється, діють на захід від Бахмута.
  • Геолокаційні кадри, опубліковані 11 березня, показали, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Невельського (на південний захід від Авдіївки), тоді як Міноборони Росії стверджувало, що російські війська захопили весь населений пункт 12 березня. ISW не спостерігав візуальних доказів того, що російські війська захопили Невельське, і деякі російські джерела спростували заяву Міноборони Росії. Російський мілблогер, який займався підготовкою російського персоналу, стверджував, що російські сили, відповідальні за атаку на Невельське, стверджували, що вони не захопили населений пункт, тоді як мілблогер, пов’язаний з Кремлем, зазначив, що немає кадрів, які б підтверджували наступ росіян, ймовірно, тому, що російські війська все ще знаходяться біля Невельського. Геолокаційні кадри, опубліковані 12 березня, також показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Первомайського (на південний захід від Авдіївки), а відомий російський мілблогер стверджував, що російські війська контролюють приблизно третину населеного пункту. ISW не бачив кадрів, які підтверджують твердження російського мілблогера. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Бердичів, Семенівки та Новобахмутівки; на захід від Авдіївки біля Орлівки і Тоненьке; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського. Кремлівський мілблогер додав, що українські сили стабілізували ситуацію на Авдіївському напрямку після перекидання підкріплень. Повідомляється, що в районі Первомайського діють підрозділи 9-ї окремої мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР»).
  • Російські війська нещодавно незначно просунулися на захід і південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 11 березня, показують, що російські війська нещодавно здійснили обмежене просування вздовж траси H-15, яка проходить на південь від Мар’їнки (на захід від Донецька). Геолокаційні кадри, опубліковані 12 березня, показують, що російські війська також нещодавно просунулися на північно-східну околицю Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Один російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Мар’їнської дамби (на захід від Донецька та на схід від Георгіївки). Речник Таврійського угруповання військ ЗСУ капітан Дмитро Лиховій заявив, що українські сили здійснюють ротацію на Таврійському напрямку (Авдіївка через західну частину Запорізької області). Позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що поблизу Георгіївки діють підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-ї ЗВА, ПВО).
  • 11 березня в районі кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, а український військовий нещодавно заявив, що російські війська відновили наступ на цю лінію фронту. Позиційні бої тривали на південь від Великої Новосілки та на південний схід від Великої Новосілки біля Шевченка. 11 березня Лихоій заявив, що нещодавно російські війська відновили піхотні атаки в районі кордону Донецькї та Запорізької областей і наразі зосереджені на Старомайорському та Урожайному (на південь від Великої Новосілки).
  • Позиційні бойові дії тривали в західній частині Запорізькій області, але 12 березня не було підтверджених змін лінії фронту. Позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Речник Таврійського угруповання військ України капітан Дмитро Лиховій заявив, що російські війська продовжують тиск на район Роботиного, але інтенсивність обстрілів зменшилася. Повідомляється, що на Запорізькому напрямку продовжують діяти підрозділи 69-ї бригади прикриття 35-ї загальновійськової армії (35-а загальновійськова армія ПВО) та підрозділи 42-ї мотострілецької дивізії (58-а ЗВА Південного військового округу (ПВО), які, як повідомляється, працюють поблизу Роботайна.
  • Позиційні бої тривали на східному (лівому) березі річки Дніпро на Херсонщини в районі Кринок, але 12 березня жодних підтверджених змін лінії фронту не було. Речник Південного оперативного командування України полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська продовжують штурмувати українські позиції на східному березі Херсонської області без підтримки бронетехніки, щоб виснажити українські сили замість переслідування тактичних цілей. Гуменюк зазначила, що на Херсонському напрямку українські сили зафіксували елітні російські десантні підрозділи ПДВ, територіальні оборони, морську піхоту, мобілізовані та інши десантно-штурмові підрозділи.
  • Російсько-окупаційні війська продовжують неналежно та небезпечно експлуатувати Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС). Голова НАЕК «Енергоатом» Петро Котін заявив, що російська влада безуспішно намагалася підключити ЗАЕС до російської енергосистеми та звільнила у лютому останні 400 «кваліфікованих» українських працівників, які відповідали за безпеку ЗАЕС. Директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі заявив, що «ситуація [на ЗАЕС] не є стабільною в довгостроковій перспективі», але наявний персонал може працювати в поточній конфігурації зупинки ЗАЕС.
  • Військово-морські сили України 11 березня повідомили, що ВПС України завдали успішного удару поблизу окупованої Кінбурнської коси Миколаївської області по російському танкеру «Механік Погодін», який російські війська використовували як пост спостереження, пункт розгортання засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), і точку запуску FPV-дронів. Військово-морські сили України повідомляли, що «Механік Погодін» накинуло на Кінбурнську косу після того, як російські війська знищили Каховську гідроелектростанцію (КГЕС) ​​влітку 2023 року. Військово-морські сили України заявили, що «Механік Погодін» відповідає визначенню військового об’єкта згідно зі статтями 40 і 60 Посібника з міжнародного права Сан-Ремо, що застосовуються до збройних конфліктів на морі, де зазначено, що вороже торгове судно може стати військовим об’єктом, якщо воно «входить в систему збору розвідданих противника або допомагає йому, наприклад, бере участь у розвідці, ранньому попередженні, нагляді або у місіях командування, управління та зв’язку».
  • Гуменюк заявила, що російські військові проводять кадрові зміни та шукають нового командувача ВМС, який зможе знайти «креативні рішення» для розвитку військово-морської діяльності Росії. 10 березня російські джерела стверджували, що командувач Північним флотом адмірал Олександр Моїсеєв змінив адмірала Миколу Євменова на посаді головнокомандувача ВМФ Росії. Гуменюк також заявила, що операції російських ракетоносців у Чорному морі дещо обмежені, оскільки російські об’єкти обслуговування ракетоносців знаходяться в окупованому Криму, а російські війська побоюються українських ударів по цих кораблях у тому районі.
  • 12 березня Генштаб України повідомив, що в ніч на 12 березня російські війська випустили 22 безпілотних літальних апарата Шахед-136/131 по цілях в Україні. Повідомляється, що українські сили збили 17 безпілотників Shahed, у тому числі вісім безпілотників над Херсонською, Миколаївською та Дніпропетровською областями. Українські офіцери повідомили, що російські безпілотники завдали ударів по готелю у Харківській області та об’єкту інфраструктури у Кременці Тернопільської області, а російські мілблогери стверджують, що російські безпілотники також завдали ударів по енергоб’єкту у Бродах Львівської області. Південне оперативне командування ЗСУ повідомило, що українські війська збили російську ракету Х-59 над Чорним морем. Прокуратура Донецької області повідомила, що російські війська також завдали удару по Селидовому Донецької області шістьма ракетами С-300, в результаті чого поранено двох мирних жителів.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 9 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    seven − seven =