Залп

Російські війська просунулися по вулиці Першотравневій у Первомайському, на східну околицю Бердичів.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах розв’язаної путіним геноцидної війни проти України.

  • 13 березня тривали позиційні бої на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на північний захід від Сватового біля Табаївки та Стельмахівки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; і на південь від Кремінної біля Білогорівки (12 км на південь від Кремінної).
  • На Бахмутському напрямку 13 березня тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не зафіксовано. Деякі російські мілблогери стверджували, що російські війська захопили невизначені тактичні позиції біля залізничної станції в Кліщіївці (на південний захід від Бахмута), але ISW не спостерігав візуального підтвердження цих російських досягнень. ​​Мілблогери також стверджували, що в Іванівському (на захід від Бахмута) точаться важкі бої. Українські та російські джерела повідомляли про позиційні бойові дії на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського та на схід від Часів Яру; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки. Підрозділи російської 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії ПДВ продовжують діяти на північний захід від Бахмута.
  • Російські війська нещодавно просунулися на північний захід і південний захід від Авдіївки. Опубліковані 12 березня геолокаційні кадри свідчать про наступ російських військ на східну околицю Бердичів (на північний захід від Авдіївки). Додаткові відео з геолокацією, опубліковані 12 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися по вулиці Першотравневій у Первомайському (на південний захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що російські війська продовжують поступове тактичне просування до центру Первомайського. 12 березня російські мілблогери також заявили, що російські війська розширили свій контроль над Тоненьким (на захід від Авдіївки) і захопили нові позиції в лісових масивах між Орлівкою (на захід від Авдіївки) і Тоненьким. Один мілблогер зазначив 13 березня, що найінтенсивніші бої тривають між Бердичами та Тоненьке (на північний захід від Авдіївки), але інше російське джерело зазначило, що бойові дії в цьому районі загалом сповільнилися. Українські та російські джерела повідомляли про бої на північний захід від Авдіївки поблизу Бердичів і Новобахмутівки; на захід від Авдіївки біля Орлівки і Тоненьке; і на південний захід від Авдіївки поблизу Первомайського. Повідомляється, що у Первомайському воюють підрозділи 9-ї ОМСБр (1-й корпус армії “ДНР”).
  • 13 березня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не було. Один російський мілблогер стверджував, що російські війська продовжують наступати на південь від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька), але місцевість на північ від Новомихайлівки ускладнює просування російських військ. Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв на захід від міста Донецьк поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від міста Донецьк поблизу Новомихайлівки та Побєди. Повідомляється, що підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а загальновійськова армія Південного військового округу (ПВО)) діють поблизу Красногорівки.
  • 13 березня на ділянці кордону між Донецькою та Запорізькою областями тривали обмежені позиційні бойові дії, проте підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Українські та російські джерела повідомляли про бої на південний схід від Великої Новосілки поблизу Новодонецького та Шевченка та на південь від Великої Новосілки поблизу Старомайорського. Підрозділи російського 143-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія, 5-а ЗВА, ЦВО) та 336-ї морської піхотної бригади (11-й армійський корпус, Балтійський флот) діють у районі кордону Донецької та Запорізької областей.
  • 13 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Українські та російські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що на Запорізькому напрямку діють підрозділи 22-ї бригади спецназу РФ і 1430-го мотострілецького полку (ТРО) РФ. Повідомляється, що підрозділи російського 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія, Південний військовий округ) діють поблизу Роботиного.
  • Уряд Росії відреагував на резолюцію Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) від 7 березня про термінове виведення всього несанкціонованого російського військового та іншого персоналу із Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) і повернення ЗАЕС під повний контроль України. 13 березня Міністерство закордонних справ Росії (МЗС) заявило, що будь-які постанови чи заяви офіційних осіб і міжнародних організацій, які закликають до повернення ЗАЕС Україні або встановлення міжнародного контролю над ЗАЕС, є «спробою посягати на суверенітет і територіальну цілісність Росії». МЗС Росії також стверджував, що російські війська вживають усіх можливих заходів для захисту станції та що українські сили загрожують безпеці станції. Раніше ISW оцінював, що резолюція МАГАТЕ підриває поточні спроби Росії використовувати МАГАТЕ та інші міжнародні організації для легітимізації окупації ЗАЕС.
  • Російські джерела стверджували, що в ніч на 13 березня російські війська здійснили обмежений рейд у західному (правому) березі Дніпра в Херсонської області, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Російські джерела, зокрема окупаційний губернатор Херсонської області Володимир Сальдо, 13 березня стверджували, що російська морська піхота, повітряно-десантні війська і добровольці здійснили обмежений рейд на українські позиції на західному березі Дніпра в районі Антонівського мосту. Російський мілблогер стверджував, що в рейді брали участь підрозділи 45-ї бригади спецназу РФ. ISW не спостерігає жодних візуальних підтверджень російської активності на західному березі, і немає підтверджених змін лінії фронту на західному березі в Херсонської області. Сальдо стверджував, що весь російський персонал, який брав участь у рейді, повернувся на свої позиції на східному (лівому) березі, вказуючи на те, що російські сили не прагнули встановити тривалу присутність на західному березі Херсонської області. У Генштабі України повідомили, що поблизу Кринок тривають позиційні бойові дії. Повідомляється, що на Херсонському напрямку діють підрозділи 810-ї бригади морської піхоти РФ (Чорноморський флот) і підрозділи 126-ї бригади берегової оборони (22-й армійський корпус, як повідомляється, у складі 18-ї ОМС, що формується).
  • 13 березня російські війська завдали серії ракетно-безпілотних ударів по тилах України. Генштаб України повідомив, що українські війська знищили одну російську ракету Х-31 у невстановленому місці. Українські офіційні особи заявили, що російські війська завдали удару по Кривому Рогу Дніпропетровської області невизначеною ракетою; Новий Коротич Харківської області з невстановленою кількістю ракет С-300; та житловий будинок у Сумській області з безпілотниками «Шахед-136/131». Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що російські війська вранці та вдень здійснили запуск невідомих ракет із тактичної авіації в бік Одеської області, українські сили збили першу ракету над Чорним морем, а друга ракета вийшла з ладу та впала на відкриту місцевість.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 12 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    1 × 2 =