Російські війська просунулися до північно-західного краю Первомайської дамби в Первомайському. На інших ділянках фронту проходили позиційні бої та були непідтверджені заяви про просування.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив аналіз подій що сталися на фронтах розв’язаної російським узурпатором путіним загарбницької війни в Україні 19 березня.
Міністерство оборони Росії та інші російські джерела стверджували, що російські війська відбили «українські» (ймовірно, йдеться про російський проукраїнський Російський добровольчий корпус (РДК)) диверсійно-розвідувальні спроби поблизу н.п. Козинки Білгородської області.
Повідомляється, що 19 березня російські війська безуспішно атакували поблизу Куп’янська та Кремінної, і підтверджених змін на лінії фронту не було. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські штурми на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на захід від Кремінної біля Тернів; і на південь від Кремінної біля Білогорівки. Повідомляється, що підрозділи 7-ї окремої мотострілецької бригади (2-й армійський корпус «ЛНР») продовжують діяти поблизу Білогорівки.
Український військовий оглядач Костянтин Машовець 18 березня повідомив, що Західне угруповання військ РФ, яке діє на Куп’янсько-Лиманському напрямку, налічує максимум 80 тис. осіб. Машовець заявив, що на Куп’янському напрямку діють підрозділи Західного військового округу (ЗВО) Росії, у тому числі 6-а загальновійськова армія (ЗВА), 1-ша гвардійська танкова армія (ГТА) і 11-й АК (Балтійський флот, ЗВО). Машовець зазначив, що на напрямку Синьківка-Петропавлівка (на північний схід від Куп’янська) діють підрозділи 138-ї та 25-ї мотострілецьких бригад та 11-го АК, а також підрозділи 2-ї та 4-ї мотострілецьких дивізій 27-ї ОМСБр (всі 1-ша ГТА), а 11-й АК діють на південний схід від Куп’янська вздовж лінії Степова-Новоселівка-Табаївка-Піщане. Машовець дійшов висновку, що на Куп’янському напрямку російські сили мають у резерві п’ять полків і до трьох батальйонних частин. Машовець також заявив, що підрозділи 20-ї та 25-ї ОДА РФ (обидва ЦВО) та окремі підрозділи 1-ї ГТА розгортаються на Лиманському напрямку та що підрозділи 3-ї та 144-ї мотострілецьких дивізій (20-ї ОДА) намагаються наступати в районі Тернів, а підрозділи 11-ї танкової бригади (25-ї ЗВА) намагаються просунутися на Торське.
Поблизу Бахмута 19 березня тривали позиційні бойові дії, але підтверджених змін на лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Українські та російські джерела повідомляли про позиційні бої на захід від Бахмута в районі Іванівського та на південний захід від Бахмута в районі Андріївки, Кліщіївки, Предтечиного та Білої Гори. Російські мілблогери зазначали, що українські війська утримують позиції на західній околиці Іванівського і в населеному пункті тривають важкі бої. Повідомляється, що підрозділи російської 83-ї окремої гвардійської десантно-штурмової бригади ПДВ, 98-ї дивізії ПДВ, 3-го АК і 58-го батальйону спецназу (1-й АК “ДНР”) діють навколо Бахмута.
Російські джерела стверджували, що російські війська захопили Орлівку, але ISW ще не спостерігав візуального підтвердження повного контролю російськими військами населеного пункту. 19 березня Міноборони Росії заявило, що підрозділи Центрального угруповання військ захопили Орлівку на північний захід від Авдіївки. Кілька мілблогерів посилили цю заяву, а один відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер стверджував, що російські війська повністю захопили й почали очищати Орлівку 17 березня, але зіткнулися з проблемами повної консолідації контролю над населеним пунктом через українські контратаки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська посилюють обстріли Бердичів (на північ від Орлівки та на північний захід від Авдіївки) та Тоненьке (на південь від Орлівки та на захід від Авдіївки), а російська авіація завдає постійних ударів плануючими бомбами по українських позиціях у цих двох населених пунктах. Один російський мілблогер стверджував, що українські сили вели розвідку поблизу російських позицій на північ і північний захід від Авдіївки. Поблизу Орлівки діють підрозділи 114-ї ОМСБр (1-го АК “ДНР”).
Геолокаційні кадри, опубліковані 19 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися до північно-західного краю Первомайської дамби в Первомайському, на південний захід від Авдіївки. Російські та українські джерела повідомляли, що бої тривали на південний захід від Авдіївки біля Первомайського та Невельського.
19 березня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські мілблогери стверджували, що тривають важкі бої біля Красногорівки (на захід від Донецька), але російські війська не змогли значно просунутися в цьому районі, незважаючи на часті напади бронетехніки та піхоти. Українські та російські джерела повідомляли про продовження бойових дій на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки. Поблизу Красногорівки діють підрозділи 5-ї окремої мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”) та 238-ї артилерійської бригади (8-а ОМСБр Південного ВО).
19 березня тривали позиційні бойові дії на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей, однак підтверджених змін на лінії зіткнення не було. Російські та українські джерела повідомляли про бої на південь від Великої Новосілки біля Старомайорського та на південний захід від Великої Новосілки біля Приютного. Поблизу Вугледара (30 км на південний схід від Великої Новосілки) діють підрозділи Балтійського флоту Росії, 14-ї бригади спецназу та 11-ї армії ВКС і ППО (ВКС Росії та СВО), а також підрозділи 34-ї ОМСБр. На південь від Великої Новосілки діють стрілецька бригада (49-а ОМСБр) і 37-ма мотострілецька бригада (36-а ОМСБр).
19 березня на заході Запорізької області тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного), хоча ISW не знайшов жодного підтвердження цієї заяви. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та Вербового.
19 березня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Херсонщини, в тому числі під Кринками. Російський мілблогер стверджував, що в Кринках залишається невелика кількість українських сил, а більшість українських сил на східному березі Херсонської області займає позиції на захід від населеного пункту в прибережних і лісових районах. Російські мілблогери стверджували, що українські війська продовжують діяти на дачних територіях біля Антонівського проїзного мосту (на північ від Олешок).
Президент України Володимир Зеленський заявив, що з початку березня російські війська випустили 130 ракет різних типів, 320 безпілотних літальних апаратів “Шахед” і 900 плануючих бомб.