броневик

Російські війська просувалися до Тернів, на інших ділянках фронту точилися позиційні бої, повідомлялося про непідтверджені поступи.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій на фронті, що сталися 20 березня.

  • Російські джерела стверджували, що інтенсивність обмежених всеросійських проукраїнських транскордонних рейдів у Бєлгородську та Курську області знизилася 20 березня. Міноборони Росії та відомий пов’язаний з Кремлем мілблогер стверджували, що російські війська повністю витіснили російських добровольців з Козинків Бєлгородської області, і зараз розчищають населений пункт. Інші російські милблогери стверджували, що проукраїнські сили продовжували напади на Козинку та навколо неї.
  • 20 березня російські війська підтвердили просування на захід і південь від Кремінної. 20 березня Сухопутні війська України повідомили, що українські війська відбили «масований» російський штурм у напрямку Лимана (на захід від Кремінної) і опублікували геолокаційні кадри штурму, які показують, що російські війська просувалися до Тернів (на захід від Кремінної). На кадрах видно, як українські удари пошкоджують або знищують кілька одиниць російських бронетехніки в цьому районі, але повний обсяг російських втрат і розмір цього штурму залишаються неясними. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 19 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північ від Золотарівки (приблизно 17 км на південь від Кремінної). Українські та російські джерела стверджували, що позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на захід від Кремінної біля Тернів; і на південь від Кремінної біля Білогорівки та Золотарівки. Повідомляється, що на Куп’янському напрямку діють підрозділи 25-ї окремої мотострілецької бригади (6-а ОМСБр, Західний ВО).
  • Поблизу Бахмута 20 березня тривали позиційні бойові дії, проте підтверджених змін на лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута в районі Роздолівки, Веселого та Спірного; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута в районі Передтечного, Кліщіївки, Білої Гори. Повідомляється, що частини російської 98-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ діють на захід від Бахмута поблизу Часів Яр.

    Російський мілблогер стверджував, що російські війська безуспішно атакували поблизу Олександрополя (на південний захід від Горлівки), намагаючись отримати доступ до Костянтинівки (на захід від Бахмута) з південного заходу вздовж траси H-20 Донецьк-Костянтинівка та просунути лінію фронту далі від міської конгломерації Горлівка-Донецьк.

  • Поблизу Авдіївки 20 березня тривали позиційні бойові дії, але підтверджених змін на лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки поблизу Бердичів, Семенівки та Орлівки; на захід від Авдіївки біля Тоненьке; на південний захід від Авдіївки біля Первомайського, Нетайлового, Невельського. Російські мілблогери стверджували, що російські війська повністю очистили Орлівку і що бої тривають на північ від населеного пункту, але ISW ще не знайшов візуального підтвердження тверджень про те, що російські війська захопили поселення 19 березня. Російські джерела стверджували, що росіяни сили просунулися поблизу Первомайського та Тоненьке, але ISW також не спостерігав візуального підтвердження цих тверджень. Російські джерела стверджували, що російські війська встановили вогонь над українськими наземними лініями зв’язку, що з’єднують Бердичі та Орлівку з Уманським (на захід від Орлівки та на південний захід від Бердичів).
  • Російські сили 20 березня підтвердили просування на захід і південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 березня, показують, що російські сили просунулися на північ від дамби в Георгіївці (на захід від міста Донецьк). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 20 березня, показують, що російські війська просунулися на північ від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). Українські та російські джерела заявили, що позиційні бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки. Російські мілблогери стверджували, що українські контратаки значно зменшили присутність російських військ у Красногорівці, але російські війська зберігають позиції на південній околиці населеного пункту. Повідомляється, що підрозділи російської 238-ї артилерійської бригади (8-а ОМСБр Південного військового округу) діють поблизу Мар’їнки (на захід від Донецька), а також підрозділи російської 5-ї мотострілецької бригади (1-ї АК “ДНР”) діють поблизу Красногорівки.
  • 20 березня на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не зафіксовано. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська безуспішно атакували на північний захід від Вугледара поблизу Водяного та на південь від Великої Новосілки поблизу Старомайорського та Урожайного. Підрозділи російської 57-ї мотострілецької бригади (5-а ОМСБр, Східний військовий округ) діють на північ від Вугледара; підрозділи російської 14-ї бригади спецназу (Головного управління Генштабу Росії) діють поблизу Павлівки (на південний захід від Вугледара); та підрозділи російського 394-го мотострілецького полку (127-а мотострілецька дивізія, 5-а САУ ПВО), як повідомляється, діють на Времівському напрямку.
  • 20 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного). Російський мілблогер стверджував, що російським військам не вистачає засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) по всій лінії фронту в Запорізькій області. Повідомляється, що підрозділи російського 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА ПВО) продовжують діяти поблизу Роботиного, а також підрозділи російського загону «Русские Ястребы» 503-го мотострілецького полку (19-ї мотострілецької дивізії 58-ї ОМСБр).
  • 20 березня тривали позиційні бойові дії на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області, у тому числі поблизу Кринок. Російський мілблогер стверджував, що українські сили продовжують діяти в дачних районах біля Антонівського мосту (на північ від Олешок).
  • Українські офіційні особи повідомили, що 20 березня російські війська завдали удару невстановленою кількістю невстановлених ракет по місту Харкову та двома ракетами С-300/С-400 по Козачій Лопані Харківської області.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 19 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    six + 6 =