Голова Військового комітету НАТО адмірал Роб Бауер заявив, що ні Україна, ні НАТО не спонукали Росію до вторгнення в Україну, а адаптації та інновації українських військ частково змінили сучасну війну.
21 березня Бауер заявив, що «війна Росії проти України ніколи не стосувалася жодної реальної загрози безпеці з боку України чи НАТО» і що президент Росії Володимир Путін «не досяг жодної зі своїх стратегічних цілей». ISW продовжує оцінювати. що Путін вторгся в Україну в 2022 році не для того, щоб захистити Росію від неіснуючої загрози з боку НАТО, а для того, щоб послабити і остаточно знищити НАТО — ціль, яку він досі переслідує. Путін стверджував, що Росія не починала війну в 2022 році і що вторгнення Росії на українську територію в 2014 і 2022 роках були частиною оборонної кампанії, спрямованої на захист російського народу та російської держави — брехливі наративи, які покликані приховати агресію Росії. ISW також продовжує оцінювати, що максималістські цілі Путіна в Україні, які зводяться до повної капітуляції Заходу та України та експансіоністських територіальних здобутків, залишаються незмінними.
ZpTown у мережі “Х” (колишній Twitter) так оцінив ситуацію: “Путін хотів швидко захопити Україну, але переоцінив свої можливості та недооцінив здібності України та її союзників. Тепер він не знає, що з цим робити: ні захопити, ні зупинити, ні припинити, не піти у відставку…”. Путін загнав себе у цугцванг. Він продовжуватиме війну до своєї фізичної смерті – іншого шляху в нього немає.
Бауер також заявив, що українські збройні сили «фундаментально змінили багато аспектів сучасної війни» та швидко адаптувалися та впроваджували інновації, включно з використанням обладнання радянського зразка з сучасним західним обладнанням. Інновації України на полі бою включають успішне застосування так званих гібридних систем протиповітряної оборони FrankenSAM та експериментування та виробництво різних технологій безпілотників для виконання бойових завдань на полі бою. Українські офіційні особи нещодавно заявили, що українські сили довели, що добре навчена армія з більш досконалою зброєю може перемогти ворога з чисельною перевагою в живій силі та техніці, але що українські сили можуть підтримувати свої переваги лише за підтримки Заходу, наприклад довготривале надання дальнобійних, високоточних боєприпасів та боєприпасів для артилерійських систем західного виробництва.