Огонь ВСУ

Російські війська, ймовірно, прагнуть використати поточну нестачу військової техніки в Україні, готуючись до зусиль, які змусять Україну витратити значну частину допомоги Заходу в галузі безпеки, яку вона може отримати в найближчі місяці.

Так вважають аналітики ISW, американського Інституту вивчення війни.

Заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк 22 березня заявив, що він очікує, що європейська безпекова допомога вирівняє диспропорції між російською та українською артилерійськими можливостями в найближчі місяць-два. Гаврилюк заявив, що російські війська наразі мають перевагу в артилерійських боєприпасах у співвідношенні сім до одного над українськими силами, а нинішня нестача українських боєприпасів обмежує здатність України перешкоджати поступовим тактичним успіхам Росії на фронті. Речник Пентагону Сабріна Сінгх 21 березня заявила, що українським військам доводиться приймати важкі рішення щодо виходу з певних районів через триваючі затримки допомоги Заходу в галузі безпеки, і ISW раніше оцінювало, що нестача матеріальних засобів, ймовірно, змусить українські сили приймати жорсткі рішення щодо пріоритетності певних секторів фронту над секторами, де обмежені територіальні невдачі завдають найменшої шкоди. Російські війська можуть прагнути зберегти темп своїх наступальних операцій протягом весни, незважаючи на складні погодні умови та умови місцевості, намагаючись використати нестачу українських військових засобів до того, як в Україну прибуде обіцяна західна безпекова допомога.

Неминучі пакети допомоги Заходу в галузі безпеки можуть вирішити гостру безпосередню нестачу в Україні, але російські наступальні зусилля продовжуватимуть змушувати Україну витрачати матеріальні засоби таким чином, щоб з часом можна було відтворити подібну нестачу за відсутності більш послідовної допомоги у сфері безпеки. Очікувані широкомасштабні російські наступальні зусилля влітку 2024 року вимагатимуть від українських сил витрати матеріальних засобів, яких бракує, і російське командування може частково планувати літні наступальні зусилля, щоб завадити українським силам виставляти добре забезпечені сили протягом тривалого часу, або накопичення матеріальних засобів для майбутніх контрнаступальних операцій.

Європейські партнери України розширюють свої зусилля, щоб надавати більш регулярну безпекову допомогу Україні, але, ймовірно, не зможуть зробити це, зокрема щодо артилерійських боєприпасів, у найближчі місяці, оскільки Україна захищається від очікуваних літніх наступальних операцій Росії та можливих наступальних зусиль Росії в у другій половині 2024 р. Послідовні положення про військову допомогу Заходу в ключових системах, багато з яких лише США можуть надати швидко в масштабі, відіграватимуть вирішальну роль у визначенні російських перспектив у 2024 р. і коли українські сили зможуть спробувати кинути виклик ініціативою на всьому ТВД.

Схоже, що українське військове командування надає пріоритет ротаціям для підрозділів на передовій, але йому доведеться вирішувати додаткові проблеми з живою силою, якщо українські сили хочуть перехопити ініціативу навіть на локальній основі в 2024 році, як кажуть українські старші військові офіцери, вони сподіваються це зробити. Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський 22 березня оголосив, що українські військові наразі оптимізують свої військові організаційні структури для спрощення та максимізації якості та ефективності управління українськими силами. Сирський заявив, що деякі українські військові угруповання будуть «переформатовані» і ці зусилля спрямовані на покращення управління та розподілу українського персоналу. Сирський заявив, що проведення ротацій передових підрозділів є ключовим пріоритетом, а 14 березня Сирський зауважив, що невизначені українські підрозділи, які тривалий час перебувають на передовій, почали проводити ротацію. 22 березня Павлюк заявив, що українські військові почали перегрупування та відведення низки бригад з невизначених позицій для відновлення їх боєздатності. Павлюк заявив, що Україна перекидає сили і засоби в «райони відновлення», щоб дати військовослужбовцям час відпочити, відновитися, поповнити запаси і дати можливість українським силам почати «нові дії новими силами». Раніше ISW оцінювало, що повідомлення про початок українських ротацій свідчить про те, що українське командування вважає, що ситуація на будь-якому невизначеному(их) секторі(ах) лінії фронту, де відбулися або відбудуться ротації, достатньо стабілізувалася для проведення ротації українських військ.

Павлюк заявив, що Україна може перехопити ініціативу, якщо темпи російських наступальних дій в Україні зменшаться. Російська ініціатива на всьому ТВД дозволяє Росії визначати місце, час, інтенсивність і вимоги бойових дій вздовж лінії фронту, а також дозволяє російському військовому командуванню динамічно змінювати пріоритети зусиль, щоб скористатися уявними можливостями, створеними нестачею української техніки або іншими факторами. Раніше ISW оцінював, що для України було б нерозумно поступатися перевагою ініціативи в масштабі ТВД Росії на більший термін, ніж це необхідно, хоча незрозуміло, коли Україна зможе оскаржити контроль Росії над ініціативою, враховуючи проблеми з кадрами та затримки і невизначеність у наданні військової допомоги США. Аналітик Майкл Кофман сказав Washington Post 15 березня, що додатковий пакет допомоги США дозволить українським силам «виграти час», але що Україна також повинна вирішити «структурну проблему», пов’язану з її живою силою. Потреба в ротаціях є лише частиною кадрової «структурної проблеми» України.

ZpTown вважає, що ризик застосування армією путіна ядерної зброї в Україні зростає із зменшенням кількості основної військової техніки на війні. Відтворення військової техніки не встигає за втратами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × three =