циркон - фейк. путина надули собственные разработчики

Характеристики, які дали росіяни “Циркону”, явно перебільшені – експерти. Заяви Росії про ефективність та невразливість її гіперзвукових ракет “Циркон” проти засобів ППО є перебільшеними. Їхнє використання в Україні показало, що ці ракети не відповідають заявленим характеристикам і, ймовірно, були використані путінською воєнщиною через нестачу інших ракет.
Використання цих ракет Росією розвінчало черговий міф про перевагу “мультяшної” путінської військової техніки.

Як повідомили у КНДІСЕ, у бойовій частині ракети “Циркон” міститься 40 кілограмів вибухової речовини.

Представник Повітряних Сил України Ілля Євлаш зазначив, що використання “Цирконів”, ймовірно, свідчить про дефіцит іншої зброї у ворога.

“Взагалі цей тип ракет є протикорабельним, і він застосовується лише в окремих випадках, використовують різні пускові установки, типу “Бастіон”, “Бал”. Однак ми можемо сказати про те, що, якби у них, наприклад, було достатньо іншого типу ракет – крилатих ракет “Калібрів”, “Іскандерів”, інших ракет – вони б застосовували їх”, – вважає Євлаш.

“Циркон” росіяни використали для ударів по українських містах і раніше, зокрема під час атаки 7 лютого цього року.

Факт використання тоді ракети 3М22 “Циркон” підтвердили експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Тоді ж було встановлено, що цю ракету було зібрано нещодавно. Також експерти встановили, що ракета не відповідає тим характеристикам, які заявлені у відкритих джерелах.

Згідно з відкритими джерелами, 3М22 “Циркон” – протикорабельна гіперзвукова крилата ракета прийнята на озброєння у січні 2023 року. Має такі заявлені ворогом характеристики: дальність – 600-1500 км, швидкість до 8-9 Мах (9792-11016 км/год), маса бойової частини близько 300-400 кг, довжина 8-10 м. Реальна швидкість, з якою летіла ракета , – не більше 2,5 тисячі кілометрів на годину, що говорить про те, що вона не гіперзвукова (гіперзвуковою є зброя, що має швидкість від 5 мах або від 6000 км/год).

“Вражаючі фактори поки що теж не відповідають заявленим. Складання російське: в деяких місцях ще лазером написані номери, а десь подряпані цвяхами. Деякі плати ручного складання. Є новітні речі безпосередньо в деяких вузлах. Решта все: стандартні двигуни, якість металу, складові частини нічим особливим не відрізняються, нічого революційного немає”, – розповів тоді директор КНДІСЕ Олександр Рувін.

Гіперзвукова зброя не лише важко перехоплюється через дуже високу швидкість. Бойова частина такої ракети має дуже велику енергію удару і принесе багато руйнувань навіть, не маючи вибухової речовини, адже при ударі вивільняється дуже багато енергії – як механічної, і теплової.

При масі бойової частини ракети “Циркон” (болванка, яка б’ється об’єкт атаки) 400 кілограмів; при швидкості 10 тисяч кілометрів на годину, енергія, що вивільнилася, дорівнює половині добутку маси на квадрат швидкості, або 40 тисячам мегаджоулів, що еквівалентно енергії вибуху 8,6 тонн тротилу. Для порівняння – під час відступу із Запоріжжя влітку 1941 року чекісти підірвали дамбу ДніпроГЕС, використавши 20 тонн тротилу.

При реальній швидкості “Циркона” в 2500 км/год, енергія бойової частини без тротилу, що вивільнилася, 2500 мегаджоулів (еквівалент 542 кг тротилу).

Те, що Росія має проблеми з двигунами для гіперзвукових ракет, викликало підозру і раніше. Адже ракета “Кинжал”, створена на базі “Іскандер”, не може розігнатися до гіперзвукової швидкості без розгону її літаком МіГ-31К до 2,5-3 тис. км/год. У той же час заявлялося, що система ППО “Patriot” перехоплювала цю ракету 4 травня 2023р., коли вона летіла зі швидкістю 4,4 тис кілометрів на годину, що майже втричі нижче за 9 Махів. Ракета “Циркон”, як заявляється, може запускатися із наземних пускових установок, тобто без попереднього розгону. Остання була перехоплена на швидкості 2,5 тис км/год, взагалі не вийшовши на гіперзвукову швидкість. Ця, поки що нечисленна, статистика свідчить про те, що прямоточний реактивний двигун, що встановлюється на цих ракетах, не може досягти швидкості понад 3 тис кілометрів на годину без попереднього розгону ракет іншим носієм.

На щастя, російські ракети досягають завленого гіперзвуку лише у путінських мультиках. Саме тому у Росії почалися масові арешти творців цих ракет – путін зрозумів, що його, як завжди, “надули”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen + 17 =