залп

Російські сили просунулися в межах Бердичів, центру Новомихайлівки, та в Орлівці. На решті дільниць фронту йшли позиційні бої – заявлені поступи не підтвердилися.

Американський Інститут вивчення (ISW) війни оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 27 березня 2024 року.

  • 7 березня тривали позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бойові дії тривали на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та озера Лиман; на південний схід від Куп’янська біля Іванівки; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися поблизу Тернів, але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що під Білогорівкою діють підрозділи чеченського спецназу «Аїда» імені Ахмата.
  • Українські офіційні особи повідомили, що 27 березня російські війська завдали удару по Харкову керованою плануючою бомбою Д-30 з універсальним шарнірним модулем (УМПБ). Українські офіційні особи відзначили, що цей удар був першим російським ударом плануючою бомбою по місту Харкову з початку повномасштабного вторгнення у 2022 році. Голова Харківської обласної військової адміністрації України Олег Синегубов заявив, що УМПБ Д-30 має радіус дії до 90 кілометрів і що російські сили можуть запускати бомбу з літака або землі на базі реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) «Смерч». 10 березня російські війська завдали удару трьома керованими плануючими бомбами УМПБ Д-30СН по Мирнограду Донецької області.
  • Повідомляється, що російські війська просунулися на захід від Бахмута, хоча 27 березня не було підтверджених змін лінії фронту в цьому районі. Російські мілблогери стверджували, що російські війська просунулися на захід від Бахмута вздовж залізничної лінії та ділянки шосе O0506 (Хромове-Часів Яр) на 1,15 кілометра в глибину і 1,85 кілометра в ширину. Російський мілблогер стверджував, що підрозділи 98-ї повітряно-десантної дивізії просуваються поблизу Іванівського та знаходяться в межах 500 метрів від межі міста Часів Яр (на захід від Бахмута). Міністр оборони Росії Сергій Шойгу приписав захоплення 24 березня Іванівського частинам російського 102-го мотострілецького полку (150-ї мотострілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу (ПВО), хоча ISW ще не спостерігав візуальні докази захоплення російськими військами Іванівського. Позиційні бої тривали на північний схід від Бахмута біля Веселого; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на захід від Бахмута біля Іванівського; на південний захід від Бахмута поблизу Кліщіївки та Андріївки; і на південь від Бахмута біля Шумів і Південного. Український військовий оглядач повідомив, що російські сили активізували перекидання техніки та особового складу вздовж наземних ліній зв’язку через Кадіївку, Первомайськ і Попасну (усі на схід від Бахмута), але не уточнив пункт призначення цих перекидань. Проте Кадіївка, Первомайськ і Попасна пролягають уздовж траси Т0504 Луганськ – Бахмут, яка пролягає прямо з російського тилу в окупованій Луганській області до Бахмута.
  • Російські сили 27 березня просунулися на захід від Авдіївки під час позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 березня, показують, що російські сили нещодавно просунулися в межах Бердичів (на північний захід від Авдіївки) та в Орлівці (на захід від Авдіївки). Російські мілблогери стверджували, що російські сили увійшли в Семенівку (на північний захід від Авдіївки) і атакують українські позиції в населеному пункті, але українські сили активно контратакують у цьому районі. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися на 200 метрів на захід від Орлівки на західному березі річки Дурна, 200 метрів на захід від Тоненьке (на захід від Авдіївки), 200 метрів у напрямку Уманського (на захід від Авдіївки), 300 метрів на південь від Тоненького в бік Первомайського (на південний захід від Авдіївки), і 100 метрів на південь від Невельського (на південний захід від Авдіївки). ISW не спостерігав візуального підтвердження цих тверджень. Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Бердичів і Семенівки; на захід від Авдіївки біля Орлівки, Тоненького, Уманського; на південний захід від Авдіївки біля Водяного, Невельського, Первомайського.
  • Російські війська 27 березня просунулися на південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих позиційних боїв на захід і південний захід від міста. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в межах центру Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). Позиційні бої тривали на захід від Донецька поблизу Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки та Побєди. Повідомляється, що підрозділи російської 5-ї мотострілецької бригади (1-й армійський корпус «ДНР») діють поблизу Красногорівки.
  • 27 березня на кордоні Донецької та Запорізької областей позиційні бойові дії тривали на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та Урожайного.
  • 27 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного, поблизу Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного), на північний схід від Новопрокопівки (на південь від Роботиного), на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного). Підрозділи російського 71-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька дивізія, 58-а загальновійськова армія Південний військовий округ), як повідомляється, продовжують діяти в межах Роботина.
  • 27 березня тривали позиційні бої на східному (лівобережному) Херсонщині, в тому числі поблизу Кринок.
  • Російські війська завдали серії безпілотних і ракетних ударів по Україні в ніч на 27 березня та 27 березня. ПС ЗСУ повідомили, що російські війська запустили 13 безпілотників Шахед-136/131 з Курської області та українські сили збили 10 безпілотників над Харківською, Сумською та Київською областями в ніч з 26 на 27 березня. Українські офіційні особи повідомили, що російські безпілотники завдали ударів по цивільній інфраструктурі в Ізюмі Харківської області. Голова Харківської області Олег Синегубов заявив, що російська дозвукова протикорабельна ракета Х-35У завдала удару по Харкову вранці 27 березня. Східне авіаційне командування ЗСУ повідомило, що українські сили збили невстановлену російську крилату ракету над Дніпропетровською областю 27 березня. Українські офіційні особи заявили, що російські війська зруйнували промислове підприємство в місті Миколаєві балістичною ракетою «Іскандер-М» вдень 27 березня.
  • Речник Південного оперативного командування ЗСУ полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська зберігають на військових об’єктах в окупованому Криму «кілька десятків» ракет «Циркон». Речник ПС ЗСУ майор Ілля Євлаш заявив, що українські системи протиповітряної оборони, такі як системи «Патріот» і SAMP/T, можуть перехоплювати ракети «Циркон», коли вони сповільнюються приблизно до 3700 кілометрів на годину при наближенні до цілі.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 26 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    three × five =