минометчик ВСУ

На фронті 28 березня тривали позиційні бої, підтверджених поступів сил не було.

Американський Інститут вивчення війни опублікував огляд подій, що відбулися на фронтах російсько-української війни 28 березня 2024р.

  • 28 березня позиційні бої тривали на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Позиційні бої точилися на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки, на захід від Кремінної в районі Тернів і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки (12 км на південь від Кремінної).
  • 28 березня тривали позиційні бої поблизу Бахмута, жодна зі сторін не досягла підтверджених успіхів. Російські та українські війська вели позиційні бої на північний захід від Бахмута поблизу Богданівки; на захід від Бахмута в районі Часів Яр, райони Новий і Канал (східна частина Часів Яру), Іванівське; і на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки та Андріївки. Командир українського екіпажу загону безпілотників повідомив, що на кожного українського військового на Бахмутському напрямку припадає від 7 до 10 російських військових і що російські війська збільшили використання плануючих бомб у цьому районі порівняно з 2023 роком. Командир додав, що на Бахмутському напрямку ситуація складна через удари російських плануючих бомб і нестачу української живої сили. Речник української бригади зазначив, що українські сили нещодавно спостерігали, як російські мотоциклетні групи безуспішно намагалися просунутися в районі Бахмута, і що російські сили продовжують атакувати невеликими групами з інтенсивною підтримкою з безпілотників, артилерії та з повітря. Російський мілблогер також зауважив, що російські війська почали використовувати багі та мотоцикли для ведення атак на українські позиції на Бахмутському напрямку. У Міноборони Росії заявили, що підрозділи 200-ї ОМСБр (14-й армійський корпус Північного флоту) продовжують діяти на Бахмутському напрямку. Повідомляється, що підрозділи російської 6-ї мотострілецької бригади (2-й армійський корпус “ЛНР” продовжували діяти поблизу Спірного (на південний схід від Сіверська та на північний схід від Бахмута).
  • Російські джерела стверджували, що 27 березня російські війська вийшли на трасу О0542 (Авдіївка-Новобахмутівка) в районі Семенівки (на північний захід від Авдіївки), але ISW не знайшов доказів, які б підтверджували ці твердження. Заступник командира української десантно-штурмової бригади повідомив, що російські війська намагаються просунутися в напрямку Семенівки і що російські війська в цьому районі можуть провести ротацію особового складу, відправити на поле бою нові підрозділи та поповнити свої бригади додатковим персоналом. Заступник командувача додав, що нещодавно російські сили почали використовувати бронетехніку, включаючи танки, і зазначив, що російські сили втратили кілька невизначених одиниць під час боїв за Орлівку (на захід від Авдіївки). Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Семенівки та Бердичів; на захід від Авдіївки біля Тоненького; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського і Первомайського. Повідомляється, що під Бердичами діють підрозділи російської 3-ї гвардійської бригади спеціального призначення (підпорядкованої Головному розвідуправлінню Генштабу (ГРУ)).
  • Російські війська нещодавно просунулися до Новомихайлівки та поблизу неї (на південний захід від Донецька). Геолокаційні кадри, опубліковані 27 березня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в центрі Новомихайлівки та на полях на північ від населеного пункту, а російські мілблогери аналогічно стверджували, що російські війська просунулися в центрі Новомихайлівки. Пов’язаний із Кремлем мілблогер стверджував, що українські війська не відступають із Новомихайлівки, а використовують у цьому районі безпілотники та касетні боєприпаси, що значно ускладнює просування Росії. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що підрозділи російської 155-ї окремої морської піхотної бригади (ТОФ) продовжують діяти поблизу Новомихайлівки, а підрозділи 8-ї загальновійськової армії РФ (Південний військовий округ (ПВО)) діють поблизу Побєди.
  • 28 березня російські війська продовжували наступати біля Старомайорського (на південь від Великої Новосілки) на кордоні Донецько-Запорізької області, але не просунулися. Повідомляється, що підрозділи 11-ї армії ППО РФ (Головного командування ВКС РФ і СВО) продовжують наносити авіаудари поблизу Старомайорського.
  • 28 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного). Повідомляється, що на запорізькому напрямку діють підрозділи російського 429-го мотострілецького полку (19-а мотострілецька дивізія 58-ї загальновійськової армії Південного військового округу. Повідомляється, що на пологівському напрямку діють підрозділи 38-ї гвардійської окремої мотострілецької бригади (35-а ОМСБр СВО).
  • 28 березня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонщині, в тому числі поблизу Кринок. Речник Південного оперативного командування Збройних сил України полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська продовжують штурмувати східний берег Херсонської області групами від 10 до 15 осіб без підтримки бронетехніки і щодня російські війська втрачають у цьому районі від 30 до 40 осіб.
  • 28 березня російський мілблогер заявив, що російські війська знищили український військово-морський безпілотник біля Кінбурнської коси в Миколаївській області, хоча ISW не знайшло візуальних доказів цієї заяви.
  • 28 березня російські джерела стверджували, що російські війська збили російські літаки Су-27 або Су-35 під час дружнього вогню біля узбережжя окупованого Севастополя, Крим. Російські джерела також стверджували, що пілот катапультувався і що російська влада врятувала його.
  • Російські війська завдали серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч на 28 березня. Військово-повітряні сили України повідомили, що російські війська з акваторії Чорного моря запустили три крилаті ракети Х-22, протирадіолокаційну ракету Х-31П, зенітну ракету С-300 у Донецькій області та 28 безпілотників Шахед-136/131 з Курської області та окупованого мису Чауда в Криму. Військово-повітряні сили України повідомили, що українські сили збили 26 безпілотників “Шахед” над Одеською, Харківською, Дніпропетровською та Запорізькою областями, а українські чиновники повідомили, що три крилаті ракети Х-22 і крилата ракета Х-31П втратили боєздатність над Чорним морем. Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов заявив, що удари російських безпілотників завдали шкоди цивільній інфраструктурі Харкова.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 27 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    four × four =