Пулемет

Українські сили просунулися на схід від Тернів. Російські сили незначно просунулися на північний захід від Тоненького, на південний захід від Новомихайлівки. На інших ділянках фронту йшли позиційні бої та не було підтвердженої інформації про просування.

Американський Інститут вивчення (ISW) війни оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 31 березня.

  • У Генштабі України 31 березня повідомили, що українські війська відбили російську диверсійно-розвідувальну групу, яка намагалася перетнути міжнародний кордон поблизу Старої Гути Сумської області.
  • Українські сили 31 березня просунулися поблизу Кремінної на тлі триваючих позиційних боїв уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 березня, показують, що українські сили нещодавно просунулися на схід від Тернів (на захід від Кремінної). Позиційні бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки, на захід від Кремінної біля Тернів і на південь від Кремінної біля Білогорівки. Повідомляється, що підрозділи 25-ї мотострілецької бригади (6-а загальновійськова армія Західного військового округу) продовжують діяти на Куп’янському напрямку; Повідомляється, що під Білогорівкою продовжують діяти підрозділи чеченського спецназу «Аїда» імені Ахмата.
  • 31 березня тривали позиційні бої поблизу Бахмута, однак підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський милблогер стверджував, що російські війська просунулися поблизу Богданівки (на північний захід від Бахмута), хоча ISW не знайшов доказів цього твердження. Позиційні бої тривали в районі Богданівки, на захід від Бахмута в районі Іванвіського та Часового Яру та на південний захід від Бахмута в районі Кліщіївки, Андріївки та Південного. Командир українського батальйону безпілотних літальних комплексів (БПЛА), який діє на Бахмутському напрямку, заявив, що російські війська зосереджують свої удари в напрямку Часів Яр, оскільки Часів Яр знаходиться на домінуючій висоті. Повідомляється, що на Бахмутському напрямку діють підрозділи 4-го мотострілецького полку РФ (2-й армійський корпус “ЛНР”); і підрозділи російської 6-ї мотострілецької бригади (2-й АК), як повідомляється, діють поблизу Спірного (на північний схід від Бахмута).
  • Російські сили 31 березня незначно просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні зображення, опубліковані 31 березня, показують, що російські сили нещодавно незначно просунулися на північний захід від Тоненького (на захід від Авдіївки) у механізованому штурмі, який українські сили перемогли. Російські мілблогери стверджували, що російські війська наступають біля Бердичів (на північний захід від Авдіївки), на південь від Невельського (на південний захід від Авдіївки) і поблизу Первомайського (на південний захід від Авдіївки). Позиційні бойові дії тривали на північний захід від Авдіївки в районі Бердичів і Семенівки, на захід від Авдіївки в районі Уманського і Тоненького, на південний захід від Авдіївки в районі Первомайського і Невельського. Повідомляється, що під Первомайське діють підрозділи 9-ї окремої мотострілецької бригади (1-й АК «ДНР»).
  • Російські сили 31 березня незначно просунулися на південний захід від міста Донецька на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 березня, показують, що російські сили нещодавно незначно просунулися на південний захід від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). Кілька російських мілблогерів стверджували, що російські сили просунулися поблизу Георгіївки (на захід від Донецька), хоча інший російський мілблогер стверджував, що існує суперечлива інформація про ситуацію в Георгіївці. Позиційні бойові дії тривали на захід від міста Донецьк поблизу Красногорівки та Георгіївки; на південний захід від Донецька поблизу Побєди та Новомихайлівки. Повідомляється, що біля Побєди діють підрозділи російського 255-го мотострілецького полку (20-та мотострілецька дивізія 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу, а також поблизу Новомихайлівки діють підрозділи російського добровольчого загону «Тигр».
  • 31 березня на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін на лінії зіткнення немає. Позиційні бойові дії тривали на південний схід від Великої Новосілки в районі Водяного, на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та на південний захід від Великої Новосілки в районі Приютного. Повідомляється, що підрозділи російської 305-ї артилерійської бригади (5-а ЗВА СВО) діють поблизу Старомайорського.
  • 31 березня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного та Вербового. Південне оперативне командування України повідомило, що російські війська користуються зміною погодних умов на півдні України, щоб посилити свою повітряну розвідку, використовуючи понад 200 розвідувальних безпілотників на день. Речник Південного оперативного командування ЗСУ полковник Наталія Гуменюк заявила, що російські війська обмежують використання бронетехніки під час штурму поблизу Роботиного. Повідомляється, що на запорізькому напрямку діють підрозділи російського 70-го мотострілецького полку (42-а мотострілецька бригада 58-ї загальновійськової армії Південний військовий округ). Повідомляється, що підрозділи російського 503-го мотострілецького полку (19-та мотострілецька дивізія, 58-а ЗВА, СВО) діють поблизу Нестерянки (на північний захід від Роботиного).
  • У Генштабі ЗС України повідомили, що 31 березня російські війська безуспішно атакували східну (лівобережну) Херсонщину біля Кринок. Гуменюк заявив, що російські сили проводять від одного до трьох штурмів легкої піхоти без підтримки бронетехніки біля Кринок на день. Гуменюк заявила, що російське угруповання сил «Дніпро», яке діє на Запорізькому та Херсонському напрямках, перекидає сили та засоби з окупованого Криму в невизначені райони, але використовує «дуже складне матеріально-технічне забезпечення», оскільки російське командування заборонило використовувати очевидні логістичні маршрути під загрозою блокування Україною. Гуменюк зазначила, що у Дніпровського угруповання є достатня кількість сил для проведення ротацій (ймовірно, ротацій тактичного рівня), але Дніпровське угруповання сил тривалий час не може вести успішні штурми. Російський мілблогер стверджував, що російський військовослужбовець, який діє на Херсонському напрямку, сказав, що наразі спостерігається затишшя в російській та українській активності та що обидві сторони використовують лише безпілотники. Російський військовослужбовець, як повідомляється, стверджував, що українські сили мають кращі системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) і координацію між безпілотниками та артилерійськими підрозділами на Херсонському напрямку, що дає кращі результати для українських сил у цьому районі.
  • Начальник Головного управління військової розвідки України (ГУР) генерал-лейтенант Кирило Буданов прогнозує, що російські війська найближчим часом відновлять пуски крилатих ракет “Калібр” з Чорноморським флотом. Буданов заявив, що російські війська протягом кількох місяців використовували крилаті ракети повітряного базування Х-101 під час накопичення ракет «Калібр». Буданов пояснив, що ракети «Калібр» менш ефективні, ніж ракети Х-101, але зазначив, що російські запаси ракет Х-101, ймовірно, скоротилися через те, що Росія покладається на ці ракети. Буданов також зазначив, що для нанесення ракетних ударів по Україні російські сили в основному використовують стратегічні бомбардувальники Ту-95 і іноді надзвукові бомбардувальники Ту-22. Буданов додав, що російські війська протягом тривалого часу не використовували надзвукові ядерні важкі стратегічні бомбардувальники Ту-160 і що російські війська використовують Ту-22 лише раз на тиждень для запуску протикорабельних ракет Х-22 через невизначені технічні проблеми з літаками. Буданов заявив, що російські сили модернізували ракету Х-22 і розробили ракету Х-32 на базі ракети Х-22 і можуть адаптувати ракети, які запускають Ту-22, для роботи на Ту-95 або Ту-160. Буданов також уточнив, що російські війська вже деякий час використовують в Україні термобаричні об’ємно-детонаційні авіаційні бомби ОДАБ-1500 і спростував інформацію про те, що російські війська лише нещодавно вперше застосували цю бомбу під час авіаудару по Сумській області.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 30 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    eight − 2 =