Российские солдаты

Українські війська 30 березня відбили російську механізовану атаку чисельністю в батальйон поблизу Авдіївки — першу механізовану атаку чисельністю в батальйон з моменту початку російськими військами кампанії із захоплення Авдіївки наприкінці жовтня 2023 року.

Про це повідомив Американський Інститут вивчення війни (ISW).

Український військовослужбовець повідомив 31 березня, що російські війська, у тому числі підрозділи російського 6-го танкового полку (90-та танкова дивізія, ЦВО), 30 березня кинули 36 танків і 12 БМП у великомеханізований штурм біля Тоненького. Геолокаційні зображення, опубліковані 31 березня, показують велику кількість знищеної та пошкодженої російської бронетехніки та танків уздовж дороги на північний захід від Тоненького (на захід від Авдіївки). Український військовослужбовець заявив, що під час штурму українські сили знищили 12 російських танків і вісім БМП, і зазначив, що фронтовий удар не зміг прорвати українську лінію. Схоже, це перше повідомлення про те, що будь-які підрозділи 90-ї танкової дивізії брали участь у штурмах після захоплення Росією Авдіївки. ISW, згідно з попередніми оцінками, елементи 90-ї танкової дивізії разом з іншими російськими частинами та з’єднаннями, ймовірно, представляють значний незадіяний оперативний резерв що російське військове командування може взяти на себе зобов’язання продовжувати та активізувати зусилля з наступу на захід від Авдіївки. Підрозділи 6-го танкового полку, здається, зазнали невдачі під час своєї атаки 30 березня біля Тоненького, проте це свідчить про те, що елементи незадіяного оперативного резерву Росії поблизу Авдіївки можуть бути надто деградованими або з інших причин нездатними очолити подальше просування Росії на захід протягом короткого часу.

Масштаби російського механізованого штурму 30 березня значні. Російські війська не проводили такого масштабного механізованого наступу з початку російської локалізованої наступальної операції з захоплення Авдіївки наприкінці жовтня 2023 року, коли українські сили, як повідомляється, знищили майже 50 російських танків і понад 100 одиниць іншої бронетехніки 19-20 жовтня 2023 року. Здатність України захищатися від штурму 30 березня, зокрема поблизу Авдіївки, де українські сили були змушені швидко відійти на нові оборонні позиції після втрати населеного пункту, є позитивним показником здатності України захищатися від майбутнього широкомасштабного російського штурму під час очікуваної російської наступальної операції влітку 2024 року. Українські офіційні особи цілком виправдано продовжують попереджати про здатність України захиститися від наступальних зусиль Росії, які очікуються влітку, в умовах нестачі боєприпасів, обмеження живої сили та затримки допомоги Заходу. Українським військам, можливо, довелося витратити значну кількість матеріальних засобів для захисту від російського нападу поблизу Тоненького, що підкреслює здатність Росії проводити напади, які змушують Україну витрачати величезні частини своїх і без того обмежених матеріальних і людських резервів для захисту. Продемонстрована здатність України вміло захищатися від широкомасштабного російського нападу на особливо критичній ділянці фронту, незважаючи на виклики з боку України, свідчить про те, що українські сили можуть досягти значних результатів на полі бою, якщо вони будуть належним чином оснащені.

Можливо, російське командування надає перевагу району Авдіївки. Готовність російського військового командування кинути в атаку під Авдіївкою танки кількістю батальйон свідчить про те, що цей штурм був першочерговим. Російське командування може зосередити свою прогнозовану наступальну операцію наприкінці весни/влітку 2024 року на західній частині Донецької області, сподіваючись розвинути стабільний, але незначний прогрес російських військ у цьому секторі. Українські офіційні особи нещодавно попередили, що російські сили накопичують особовий склад уздовж осі Харків-Луганськ, поблизу Бахмута, поблизу Авдіївки та на заході Запорізької області, але ISW продовжує оцінювати, що російські сили, ймовірно, зможуть розпочати лише узгоджені дії широкомасштабної наступальної операції на одному оперативному напрямку за раз через обмеження власної живої сили та планування Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + seven =