З початку повномасштабного вторгнення росія втратила в Україні понад 61 тисяч одиниць важких озброєнь і майже 443 тисяч своїх військовослужбовців. Які втрати російська армія зазнала у березні, зазначено у цій статті.
Росія продовжує нести величезні людські втрати, сподіваючись вбити якнайбільше українців і захопити якнайбільше чужої території. Наразі ворог веде підготовку до спроби захопити Харків, накопичив сили для ривка на Донбасі, на Харківщині та на Запоріжжі. У путінській Росії проводиться перманентна мобілізація із планом близько 30 тисяч рекрутів на місяць, щоб покрити втрати. Наразі динаміка втрат живої сили на війні в Україні склалася така:
Незважаючи на те, що Росія намагається збільшити кількість нової бронетехніки, проте основні зусилля спрямовані на ремонт та модернізацію зібраної зі складів зберігання техніки старих зразків. Дедалі більше танків надходить на фронт без динамічного захисту, вже є моделі 75-річних Т-55. Напередодні посівної кампанії після системних атак українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи, що знизили виробництво палива, російська військовщина зменшила застосування танків на користь бронемашин, заощаджуючи як самі танки, так і паливо (у першому кварталі ставлення втрат ББМ до танків коливалося близько двох (зазвичай, за рідкісним винятком, 1,4-1,7).
Втрати російської артилерії майже досягли рекордного значення, зафіксованого раніше, у вересні минулого року. Якщо раніше втрати російської артилерії пояснювалися гарною контрбатарейною боротьбою українських сил, їх далекобійнішою артилерією, то тепер, зі зниженням далекобійності через припинення допомоги США, на перше місце вийшли дрони, а також зниження кількості самохідних артилерійських систем (САС), які можуть оперативно залишати місце залпу, остерігаючись української контрбатарейної “відповіді”. На складах тривалого зберігання САС було дуже мало – там, в основному, стара артилерія, що буксирується, яка не має достатньої для виживання в сучасній війні мобільністю.
Минулого місяця втрати автотехніки російськими силами виявилися рекордними. Це пов’язано з тим, що українські сили системно знищують російську артилерію. Як зазначалося вище, питома вага артилерії, що буксирується, в російській армії різко зросла, а їй потрібні вантажівки, кількість яких росіяни змушені збільшувати, а українці – знищувати. Також йде полювання за паливозаправниками, які беруть участь у статистиці вантажівок.
Зростання втрат безпілотників пов’язане зі збільшенням їхньої кількості на війні – з кожним місяцем сторони нарощують використання БПЛА.
Судячи з графіків, росіяни використовують серії близько 600 ракет за 5 місяців, перерва, далі цикл повторюється. Ймовірно, у квітні на нас чекає продовження ракетного шквалу із затишшям у травні (якщо в Україні ще залишиться функціональною система ППО).
Російські системи ППО знищуються після їх виявлення розвідкою, тому система тут не проглядається.