снайпер ВСУ

Бронетанкова атака росіян на Іванівське виявилася невдалою. Російськи війська вийшли на західну околицю населеного пункту Водяне, намагалися просуватися на захід від Тоненького під час невдалої російської механізованої атаки розміром у батальйон біля цього населеного пункту, незначно просунулися на північ від Козачих Лагерів.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 1 квітня 2024 року.

  • Під Кремінною 1 квітня тривали позиційні бої, але підтверджених змін на рубежі Куп’янськ — Сватове — Кремінна не було. Позиційні бої тривали на захід від Кремінної біля Тернів і на південь від Кремінної біля Білогорівки. Речник українського прикордонного загону “Сталевий кордон” Іван Шевцов заявив, що російські війська з 29 березня не вели наступу на Куп’янському напрямку і загалом ведуть менше штурмів на цьому напрямку, поки відпочивають і відновлюються, тоді як російські війська здійснили до 16 штурмів за добу на Лиманському напрямку минулого тижня. ISW раніше спостерігав, що російські війська коливаються між атаками на Куп’янському та Кремінному напрямках, щоб підтримувати постійний наступальний тиск на українські підрозділи, що обороняються вздовж цієї лінії. Під Білогорівкою продовжують діяти підрозділи чеченського спецназу «Аїда» імені Ахмата.
  • Російські джерела стверджували, що російські війська просунулися на захід від Бахмута, але ISW не знайшов візуального підтвердження цих тверджень. Кілька російських джерел 1 квітня повідомили, що підрозділи 98-ї гвардійської повітряно-десантної дивізії просунулися до Часів Яру (на захід від Бахмута) через лісисті масиви в заповіднику Ступки-Голобовські-2 і зараз знаходяться на відстані від 650 метрів до одного кілометра від східної околиці Часів Яру. ISW лише зібрав дані, щоб підтвердити, що російські сили знаходяться приблизно в 1,5 кілометрах від східної околиці Часів Яру у найвіддаленішій точці свого підтвердженого просування. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 квітня, показують наслідки невдалої атаки російської бронетехніки на Іванівське (між Бахмутом і Часовим Яром), а російський мілблогер стверджує, що російські сили втратили п’ять-шість одиниць бронетехніки під час атак поблизу Іванівського за останні дні. Українські та російські джерела повідомляли, що позиційні бої тривали на захід від Бахмута поблизу Іванівського; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; і на південний захід від Бахмута поблизу Андріївки та Кліщіївки.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ на південний захід і захід від Авдіївки. На геолокаційних кадрах, опублікованих 31 березня, видно, що підрозділи 9-ї ОМСБр (1-й корпус армії «ДНР») просунулися вулицею Гагаріна в Водяне (на південний захід від Авдіївки) і вийшли на західну околицю населеного пункту. Російські мілблогери стверджували, що російські сили повністю контролюють Водяне, що дозволить їм розвивати нові атаки в напрямку Первомайського (прямо на південь від Водяного). Геолокаційні кадри, опубліковані в період з 30 березня по 1 квітня, підтверджують, що російські війська намагалися додатково просуватися на захід від Тоненьке (на захід від Авдіївки) під час невдалої російської механізованої атаки розміром у батальйон біля Тоненьке 30 березня. Forbes охарактеризував невдалу російську атаку як «танкову різанину» і повідомив, що російські війська втратили загалом 12 танків із 36, задіяних під час спроби штурму. Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних боїв на північний захід від Авдіївки поблизу Бердичів і Семенівки; на захід від Авдіївки біля Уманського; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського і Первомайського. Відомий російський мілблогер поскаржився, що просуванню росіян у районі Авдіївки заважають некомпетентні російські командири тактичного рівня, які більше зацікавлені у просуванні своєї кар’єри, ніж у захисті своїх людей.
  • 1 квітня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту на цій ділянці не було. Російські мілблогери стверджували, що російські війська тактично просуваються в межах Новомихайлівки і що в населеному пункті та навколо нього тривають важкі бої. Українські та російські джерела повідомляли про продовження позиційних бойових дій на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Побєди. Повідомляється, що в цьому районі діють підрозділи 5-ї окремої мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”), 68-ї ОМСБр (СВО) та 155-ї ОМСБр (ТОФ).
  • 1 квітня на ділянці кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Російські та українські джерела повідомляли про бої на схід від Водяного (біля Вугледара); біля Великої Новосілки; а також біля Урожайного і Старомайорського (обидва на південь від Великої Новосілки). Повідомляється, що 11-та армія ВПС і ППО Росії (ВКС РФ і ППО) завдала удару керованою плануючою бомбою по мосту в Гуляйполі на сході Запорізької області. Повідомляється, що під Великою Новосілкою діють підрозділи 5-ї танкової бригади (36-ї загальновійськової армії).
  • Повідомляється, що 1 квітня російські війська просунулися на захід Запорізької області, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський милблогер стверджував, що російські війська просунулися на захід від Вербового, але ISW не знайшов візуального підтвердження цього твердження. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на північний захід від Вербового. Повідомляється, що поблизу Роботиного діють підрозділи російського загону спецназу «Вікінг».
  • Російські війська нещодавно просунулися на східному (лівому) березі Херсонської області на тлі продовження позиційних боїв поблизу Кринок. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 березня, вказують на те, що російські війська незначно просунулися на північ від Козачих Лагерів (3 км від річки Дніпро на східному березі Херсонської області), хоча це малоймовірно протягом останньої доби. Російські та українські сили повідомляли про продовження бої в Кринках.
  • 1 квітня прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін призначив Владислава Ісаєва генеральним директором Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) в окупованому Енергодарі Запорізької області. Російські війська окупували ЗАЕС з березня 2022 року, і Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) неодноразово закликало вивести весь російський несанкціонований військовий та інший персонал із ЗАЕС і повернути атомну електростанцію під повний контроль України.
  • Українські джерела повідомили, що 1 квітня російські війська запустили три безпілотники Shahed 136/131 по Україні, два з яких (66,7 відсотки) українські сили знищили. Східне повітряне командування Збройних сил України також повідомило, що українські війська збили ракету Х-59 над Дніпропетровською областю. Генеральна прокуратура України заявила, що російські війська в ніч на 1 квітня випустили по Харкову дві універсальні плануючі бомби Д-30 із універсальними плануючими модулями (УМПК). Українські посадові особи Харківської області відзначили, що нещодавні безперервні російські удари по місту Харкову знищили всю критично важливу енергетичну інфраструктуру та серйозно пошкодили житлову та приватну інфраструктуру в місті, спричинивши дефіцит енергії в Харківській області.
  • Російське опозиційне видання ASTRA повідомило 1 квітня, що 31 березня російські літаки випадково скинули ще дві керовані плануючі бомби ФАБ-500 на Бєлгородську область, що стало шістнадцятим випадком подібних скидів (хоча ASTRA заявила про чотирнадцять скидів росіян по своїх населеним пунктах) тільки за останні два тижні.
  • Добою раніше:
    Аналіз подій, що сталися на фронтах російсько-української війни 31 березня 2024 року: ISW

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    twelve − 4 =