Приліт БПЛА по Нижньокамську у конторську будівлю

Україна завдала ударів неідентифікованих безпілотних літальних комплексів (БПЛА) великої дальності по російському військовому виробництву та інфраструктурі нафтопереробного заводу в Республіці Татарстан, за 1200 кілометрів від українського кордону.

Тему досліджували у своєму огляді аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

2 квітня російські Telegram-канали опублікували кадри, на яких видно, як три БПЛА вдаряють по території ОЕЗ «Алабуга» поблизу Єлабуги та викликають потужний вибух після зіткнення. На геолокаційних кадрах удару видно, що УАС влучили в гуртожиток біля Єлабузького політехнічного коледжу. Зокрема, Росія використовує виробничі потужності ОЕЗ «Алабуга» для виготовлення безпілотників «Шахед-136/131» для агресії в Україні.

Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 2 квітня, показують удар безпілотника по нафтопереробному заводу «Танеко» в Нижньокамську (Татарстан) і російські джерела стверджують, що російські засоби радіоелектронної боротьби придушили дрон, в результаті чого він впав на інфраструктуру нафтопереробного заводу та почав пожежу. Але на фото видно, як горить єдина на заводі установка первинної переробки нафти ЕЛОУ-АВТ-7, потужністю 7,3 млн. тонн на рік. Агентство Reuters повідомило, що удар українського безпілотника по «Танеко», третьому за величиною нафтопереробному заводу Росії, вплинув на основний нафтопереробний цех на підприємстві, відповідальному за приблизно половину нафтопереробного підприємства.

Приліт безпілотника по Нижньокамському НПЗ
Нафтопереробний завод «Танеко» в Нижньокамську (Татрстан). Після прильоту українського дрону горить єдина на заводі установка первинної переробки нафти ЕЛОУ-АВТ-7, потужністю 7,3 млн. тонн на рік.

Відповідальність за нанесення ударів взяли на себе Служба безпеки України (СБУ) і Головне управління військової розвідки (ГУР), а джерела в ГУР повідомили, що удар по Єлабузі завдав «значних руйнувань» виробничим потужностям «Шахедів». Російські джерела, включно з головою Татарстану Рустамом Мінніхановим, заперечували, що удари завдали будь-якої суттєвої шкоди заводам з виробництва безпілотників у СЕЗ «Алабуга» або НПЗ «Танеко».

Reuters зазначив, що його власні дані показують, що постійні удари українських безпілотників по російських нафтопереробних заводах, таких як «Танеко», призвели до зупинки близько 14 відсотків загальних нафтопереробних потужностей Росії. Удари 2 квітня є першими українськими ударами по Татарстану, а віддаленість цілей від кордонів України є суттєвим переломом у продемонстрованій Україні здатності наносити дальні удари далеко у російському тилу. ISW продовжує оцінювати, що такі українські удари є необхідною складовою кампанії України з використання асиметричних засобів для деградації галузей, які постачають і підтримують російську армію в Україні.

На цю тему:
Вранці 2 квітня безпілотники атакували у російському Татарстані Нижньокамський нафтопереробний завод та економічну зону Алабуга, де збирають Шахеди

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 3 =