Корпус ракеты С-400

Заступник начальника Головного управління військової розвідки України (ГУР) генерал-майор Вадим Скібіцький 2 квітня заявив, що ГУР вважає, що російські війська, ймовірно, тимчасово призупинять удари по українській енергетичній інфраструктурі з метою поповнення виснажених ракетних запасів.

Скібіцький заявив, що зараз на озброєнні російських військових є близько 950 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня з дальністю дії понад 350 кілометрів, і що російські військові намагаються запобігти падінню ракетного арсеналу нижче 900 ракет, тому російські сили тимчасово призупинять ракетні удари, щоб накопичити більше ракет до рівня, що перевищує цей поріг. Скібіцький заявив, що Росія планує виготовити 40 крилатих ракет Х-101 у квітні, і припустив, що Росія матиме принаймні 90 ракет для нанесення ще двох-трьох великих серій ударів по українських цілях, перш ніж розпочати поповнення ракет.

Скібіцький зазначив, що з вересня 2023 року російські війська не запускали жодної крилатої ракети “Калібр”, і що Росія накопичила щонайменше 260 таких ракет і планує виготовити ще 30 у квітні. Він додав, що російські війська можуть не запускати крилаті ракети «Калібр» через те, що українська ППО може їх легко перехопити, або через те, що українські удари пошкодили ракетоносці «Калібрів» Чорноморського флоту (ЧФ).

Скібіцький і речник українського Південного оперативного командування полковник Наталія Гуменюк заявили, що російські війська все частіше запускають невідомі балістичні ракети з окупованого Криму по Україні, але зазначили, що незрозуміло, чи використовують російські сили гіперзвукові крилаті ракети «Циркон» чи модернізовані крилаті протикорабельні «Онікс-М». Однак російські війська можуть запускати ракети «Циркон» за напівбалістичними траєкторіями. 27 березня Гуменюк повідомила, що російські війська накопичили на військових об’єктах в окупованому Криму «кілька десятків» ракет «Циркон». Скібіцький заявив, що російські сили накопичили 440 протикорабельних крилатих ракет «Онікс», і що Росія може виробляти близько шести-восьми таких ракет на місяць. Російські війська тимчасово зменшили інтенсивність своїх ракетних ударів і більше покладалися на удари безпілотників «Шахед» влітку та восени 2023 року, щоб незначно поповнити запаси високоточних ракет напередодні посилення російської ударної кампанії взимку 2023-2024 років і навесні 2024 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen + 18 =