война и деньги рубли

Зразковими у видоюванні коштів для путінської війни виявляться компанії, відібрані у західних власників і росіян, які виїхали від путінського режиму. А ті, у кого ще не відібрано активів, виявляться більш зговірливими з владою.

З моменту початку вторгнення в Україну в лютому 2022 року Росія взяла під державний контроль близько 180 компаній на суму близько 11,5 мільярда доларів США. Пріоритет надається компаніям, які належать іноземцям або росіянам, які живуть за кордоном.

З високим ступенем ймовірності це пов’язано із прагненням Кремля скоротити зовнішні (особливо західні) зв’язки російської економіки – російська держава перерозподіляє активи прокремлівським бізнесменам, які підтримують війну в Україні, вважає британська розвідка.

Ця деприватизація, ймовірно, пов’язана із закликом президента Росії Володимира Путіна у своєму зверненні до нації у лютому 2024 року, коли він оголошував війну Україні, називаючи її неюридичним терміном “спеціальна військова операція”, створити нову націоналістичну еліту, утворену війною.

Збільшення витрат на оборону майже напевно посилило фінансовий тиск на російську державу, поряд з економічними санкціями та відпливом капіталу з Росії з початку вторгнення.

Російська держава, швидше за все, посилить контроль над компаніями у «стратегічних» галузях, таких як оборона. Зразковими у видоюванні коштів для війни виявляться компанії, відібрані у західних власників і росіян, які виїхали від путінського режиму. А ті, у кого ще не відібрано активів, виявляться більш зговірливими з владою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − 1 =