российская армия

Нещодавнє посилення темпів російських наступальних операцій в Україні, ймовірно, призведе до збільшення втрат живої сили та техніки, але Міністерство оборони Росії, схоже, успішно компенсує ці втрати.

Протягом останнього тижня російські війська здійснили кілька механізованих штурмів приблизно на рівні взводу, роти та батальйону на захід від Бахмута поблизу Часового Яру, на захід від Кремінної поблизу Тернів та на захід від Авдіївки поблизу Бердичів, Семенівки та Тоненького. Попередня модель атак під керівництвом російської піхоти не використовувала броньовану техніку в масштабах за рахунок більших втрат живої сили, і Росія, схоже, успішно використала свої поточні зусилля з криптомобілізації, щоб компенсувати збільшення втрат живої сили.

Заступник начальника Головного управління військової розвідки (ГУР) України генерал-майор Вадим Скібіцький 15 січня заявив, що Росія набирає близько 30 тис. особового складу на місяць, які російські військові використовують для поповнення втрат особового складу в Україні та формування тактичних і оперативних резервів. Спостережена нова тенденція, за якою російські сили зараз використовують більше транспортних засобів, ніж це було раніше стандартом для тактичних нападів, свідчить про те, що російські військові можуть більше не бути настільки обмеженими або стурбованими своїми втратами бронетехніки та танків.

12 лютого аналітичний центр Британського міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) повідомив, що Росія, ймовірно, зможе підтримувати поточний рівень втрат техніки (понад 3000 бойових броньованих машин щорічно) протягом щонайменше двох-трьох років, головним чином повертаючи машину зі сховищ. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 4 лютого повідомив, що російська оборонна промисловість може виробляти 250-300 «нових і ретельно модернізованих» танків на рік і може ремонтувати близько 250-300 додаткових пошкоджених танків на рік. Кремль навряд чи вдасться до непопулярних заходів із мобілізації живої сили чи економіки в короткостроковій перспективі, якщо втрати російської сили чи матеріальних засобів значно не перевищать рівень, який може вмістити поточна російська криптомобілізаційна кампанія та потужності оборонного виробництва. Нещодавня інтенсифікація механізованих атак на сході України вказує на те, що російське командування, схоже, вважає, що Росія здатна компенсувати втрати в цих інтенсивних механізованих штурмах під час підготовки до прогнозованого наступу влітку 2024 року, вважає ISW.

Згідно з даними Генштабу ЗСУ та розрахунку ZpTown втрат та відтворення російської бронетехніки, російськи війська втратили в березні 376 танків та 739 бойових броньованих машин. Всього на ранок 6 квітня у Росії разом з технікою, що знаходиться на складах, залишилося 10 850 танків і 18 441 ББМ. Не вся ця техніка може бути відновлена через старіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen + ten =