Росія накиває п'тами з Нагорного Карабаху

У Кремлі підтвердили інформацію азербайджанських та вірменських ЗМІ про початок виведення російського контингенту з Нагірного Карабаху. Куди його спрямують?

За даними агентства АПА, перші підрозділи росіян вже залишили регіон.

Повідомлення вірменських та азербайджанських ЗМІ у середу, 17 квітня, підтвердив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков. “Так, це справді так”, – лаконічно, без подробиць, відповів він на прохання прокоментувати цю інформацію.

Російські війська намагаються наступати на своїй загарбницькій війні в Україні за декількома напрямками, наскільки у них вистачає сил. Задля цього Путін достроково виводить війська з Нагірного Карабаху, щоб скористатися військовою технікою, що звільнилися, і особовим складом для посилення своїх сил в Україні.

На момент виведення російських військ з Нагірного Карабаху (Азербайджан) там налічувалося 1960 військовослужбовців зі стрілецькою зброєю, 90 бронетранспортерів, 380 одиниць автомобільної та спеціальної техніки, по 4 вертольоти Мі-8 та Мі-24 армійської авіації ВКС Росії, 7 БПЛА. Це здебільшого сили 15-ї окремої мотострілецької бригади Центрального військового округу.

У Путіна зараз відкрито вікно можливостей – республіканці-трампісти у США знаходять привід для перенесення голосування щодо надання військової допомоги Україні для оборони від жорстоких російських загарбників. У сил оборони почалися проблеми з боєприпасами як на фронті, так і з ППО в тилу. Однак, набрати додатковий персонал понад план з мобілізації 25-30 тисяч новобранців на місяць для здійснення літнього наступу, російські військові не можуть, хоча і цих людей все важче «висмикнути» на війну – висока напруженість усередині Росії: зимова комунальна криза плавно переросла в кризу пов’язану з повенями. Народ озлоблений і додаткова мобілізація, така, як восени-взимку 2022-23 років, може призвести до хвилювань та втечі чоловіків за кордон. Вочевидь, це і є причиною пошуку додаткових сил усередині ЗС РФ – раніше на фронт збирали сили із середньоазіатських республік, тихоокеанського флоту та інших.

Сьогодні ризик появи «чорного лебедя»:
– для Росії – напруженість усередині країни, пов’язана з катаклізмами
– для України – відмова США у наданні військової допомоги для оборони та, у зв’язку з цим, припинення чи суттєве зменшення військової допомоги від Євросоюзу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + 7 =