Майк Джонсон

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон оприлюднив конкретний план своєї пропозиції з чотирьох частин надіслати допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню. Четвертий законопроект передбачає конфіскацію російських активів, примусовий продаж TikTok і накладення санкцій на Іран — четвертий має бути озвучений пізніше в середу.

Про це пише POLITICO.

Як Джонсон планує розподілити гроші:

Ізраїль: 26 мільярдів доларів , у тому числі 4 мільярди доларів на відновлення Залізного купола.
Україна: $60,8 млрд, у тому числі $23 млрд на поповнення озброєнь.
Тайвань: 8 мільярдів доларів на допомогу Індо-Тихоокеанському регіону.

Частина допомоги буде надаватися як позика разом із мандатами на військову стратегію та нагляд.

Законопроекти про допомогу, оприлюднені Джонсоном у середу, відображають ухвалений Сенатом пакет допомоги на суму 95 мільярдів доларів, за винятком надання у борг економічної допомоги Україні на суму близько 10 мільярдів доларів, хоча очікується, що кошти, ймовірно, не будуть повернуті. Джонсон має на меті надати Ізраїлю понад 26 мільярдів доларів, у тому числі 4 мільярди доларів на оновлення систем протиракетної оборони «Залізний купол» і «Праща Девіда» та близько 9,2 мільярда доларів гуманітарної допомоги, виконуючи вимоги демократів.

Законодавство про допомогу Україні передбачає виділення 60,8 мільярдів доларів на допомогу країні у її триваючій війні проти Росії, понад 23 мільярди з яких будуть використані для поповнення озброєння та запасів, наданих США, 13,8 мільярдів доларів на передові системи озброєння та 26 мільйонів доларів на підтримку України та нагляд за допомогою. Третій законопроект включає понад 8 мільярдів доларів допомоги Індійсько-Тихоокеанському регіону.

Як пише видання, доля оприлюднених законопроектів (і терміну перебування спікера на посаді) стане зрозумілішою з плином тижня, коли Джонсон зіткнеться з суперечливими вимогами щодо підтримки союзників США після нападу Ірану на Ізраїль у вихідні. Першим випробуванням спікера буде те, чи зможе він набрати достатню кількість голосів, щоб розпочати дискусію щодо заходів іноземної допомоги, які кілька прихильників жорсткої лінії Палати представників уже погрожували заблокувати. Незважаючи на прикордонний компонент угоди, консерватори вже обіцяють заблокувати законопроекти.

Оприлюднення тексту законопроектів технічно починає 72-годинний зворотний відлік перед остаточним ухваленням, якщо спікер дотримується свого зобов’язання щодо правила Палати представників, що надає законодавцям три повних дні для перегляду тексту законопроекту. У зверненні до законодавців Палати представників опівдні в середу спікер сказав, що у Палати представників буде час «для серйозного процесу внесення поправок», передбачивши остаточне ухвалення в суботу ввечері.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 4 =