Російські війська просунулися вздовж залізничної лінії на південний схід від Очеретиного, в межах західу Орлівки, до Красногорівського цегельного заводу.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронті за 17 квітня.
17 квітня російські війська продовжували локалізовані наступальні операції на північний схід від Бахмута, але не досягли жодних підтверджених успіхів. Бої тривали на схід від Сіверська біля Верхньокам’янського; на південний схід від Сіверська біля Виїмки; та на південь від Сіверська біля Роздолівки.
Повідомляється, що російські війська просунулися на північний схід від Часового Яру та продовжили наступальні операції в цьому районі 17 квітня. Бої тривали на північний схід від Чайсвого Яру поблизу Богданівки; поблизу Часів Яру та мікрорайону Новий; на схід від Часів Яр біля Іванівського; та на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки. Речник Українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що російські війська атакують невеликими штурмовими групами в районі Часів Яр і використовують всюдиходи для швидкого перекидання та розвантаження піхоти в районах бойових дій. Командир українського батальйону, який діяв у районі Часів Яру, заявив, що під час штурмів російські війська втрачають від 40 до 70 відсотків техніки. Командир батальйону заявив, що українські сили використовують FPV-безпілотники, щоб зупинити просування російської бронетехніки, і що українські сили використовують приблизно 50 FPV-безпілотників для нанесення ударів по 20-25 російським цілям щодня.
Російські війська 17 квітня просунулися на захід від Авдіївки та продовжили наступальні дії в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 17 квітня, показують, що російські війська нещодавно просунулися вздовж залізничної лінії на південний схід від Очеретиного (на північний захід від Авдіївки). Геолокаційні кадри, опубліковані 14 квітня, показують, що російські війська просунулися в межах західу Орлівки (на захід від Авдіївки). Бої тривали на північний захід від Авдіївки біля Очеретиного, Новобахмутівки, Новокалинового, Бердичів; на захід від Авдіївки біля Семенівки та Уманського; на південний захід від Авдіївки біля Нетайлового та Первомайського.
Російські війська 17 квітня просунулися на захід від міста Донецька та продовжили наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецька. Геолокаційні кадри, опубліковані 16 квітня, свідчать про те, що підрозділи російської 5-ї мотострілецької бригади (1-й АК “ДНР”) просунулися до Красногорівського цегельного заводу. Бої тривали на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки, Побєди та Водяного.
17 квітня в районі кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бої. Позиційні бої тривали також біля Старомайорського (на південь від Великої Новосілки).
17 квітня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту не було. Позиційні бойові дії тривали поблизу Роботиного, на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного) та поблизу Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного). Колишній керівник Роскосмосу (Російського космічного агентства) і ультранаціоналістичний діяч Дмитро Рогозін 17 квітня заявив, що російські війська на запорізькому напрямку встановили системи радіоелектронної боротьби (РЕБ) в окопах, які здатні успішно пригнічувати українські безпілотники, керовані через Starlink.
17 квітня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області, в тому числі поблизу Кринок, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Голова окупаційної адміністрації Херсонської області Володимир Сальдо 17 квітня заявив, що російські війська збільшили кількість засобів РЕБ і мобільних систем протиповітряної оборони на східному березі у Херсонської області для протидії посиленню українських атак, ймовірно, маючи на увазі удари українськи безпілотники.
Вранці 17 квітня російські війська завдали ракетних ударів по Чернігову та Одеській області. Південне оперативне командування Збройних сил України повідомило, що російські війська завдали ударів по об’єктах інфраструктури в Одеській області невстановленою кількістю балістичних ракет. Голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус заявив, що три невідомі російські ракети влучили в об’єкти цивільної інфраструктури Чернігова, в результаті чого загинули 14 осіб і 61 була поранена.
Харківський міський голова Ігор Терехов заявив Guardian у статті, опублікованій 17 квітня, що російські війська намагаються зруйнувати енергопостачання міста та залякати його 1,3 мільйона жителів безперервними ударами. Терехов заявив, що через удари Росії по енергетичній інфраструктурі у жителів Харкова відбулися кількагодинні позапланові відключення електроенергії. 26 квітня агентство Bloomberg повідомило, що невідомі українські та західні офіційні особи вважають, що Росія, ймовірно, має намір посилити ракетні та бомбові удари по Харкову, щоб змусити жителів евакуюватися з міста.