Майк Джексон та Джо Байден

Президент США Джо Байден закликав Палату представників і Сенат швидко схвалити новий план спікера Майка Джонсона щодо надання допомоги Ізраїлю, Україні та Індо-Тихоокеанському регіону.

Про це повідомляє POLITICO.

«Палата має ухвалити цей пакет цього тижня, і Сенат повинен негайно його підтримати», — сказав Байден у заяві. «Я негайно підпишу цей закон, щоб надіслати світові повідомлення: ми підтримуємо наших друзів і не дозволимо Ірану чи Росії досягти успіху».

Підтримка Білим домом плану Джонсона означає відхід від його наполягань на тому, щоб Палата представників розглянула та ухвалила план Сенату. Але це чітке визнання того, що пропозиція Джонсона є найближчим, до чого демократи можуть підійти для схвалення так необхідної допомоги Україні та Ізраїлю.

Це також означало б значну перемогу: план Палати представників тісно пов’язаний із законопроектом, який підтримав Білий дім Сенатом, аж до цифр у доларах. План Палати представників також дозволить повернути частину економічної допомоги Україні.

Білий дім утримувався від коментарів щодо пропозиції Джонсона до оприлюднення тексту в середині дня в середу.

Причинами своєї підтримки Байден назвав необхідність отримати «важливу підтримку» Ізраїлю та Україні, відправити гуманітарну допомогу палестинцям у Газі та зміцнити безпеку в Індо-Тихоокеанському регіоні.

“Ізраїль стикається з безпрецедентними атаками з боку Ірану, а Україна стикається з продовженням бомбардувань з боку Росії, які різко посилилися за останній місяць”, – сказав він.

Підтримка адміністрації Байдена може ще більше відштовхнути деяких консерваторів Палати представників, які виступили проти цього заходу.

Білий дім протягом кількох місяців попереджав, що здатність України захищати свою територію буде скомпрометована без додаткової допомоги США. Байден неодноразово наголошував на необхідності схвалення Палатою представників допомоги Україні до кінця тижня через побоювання, що в країні закінчуються боєприпаси, необхідні для протиповітряної оборони перед потенційним великим наступом Росії на початку літа.

Зокрема, одне занепокоєння, яке висловили українці останніми днями, полягає в тому, що Росія скористається слабкою протиповітряною обороною країни, щоб націлити на енергетичну інфраструктуру — паралізуючи енергомережу, зупиняючи свою оборонну промисловість і підриваючи економіку в цілому.

«Вони залишаються за кілька тижнів — буквально за кілька тижнів — для того, щоб потенційно справді втратити багато території», — сказав Іво Даалдер, президент Чиказької ради з глобальних справ і колишній посол США в НАТО. «Кожен має усвідомити, що українська поразка наближає можливість прямого військового конфлікту між США та Росією».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + eight =