танк

Російські сили просунулися приблизно на три кілометри вздовж залізничної гілки до південно-східної околиці Очеретиного, увійшли в південно-східну частину Новокалинового. Українські сили відбили обмежені позиції на заході Бердичив.

Американський Інститут вивчення війни оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 18 квітня.

  • 18 квітня тривали позиційні бої на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна. Позиційні бої тривали на південний захід від Сватового в районі Сергіївки; на північний захід від Кремінної біля Невського: на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; і на південь від Кремінної біля Білогорівки.
  • 18 квітня на північний схід від Бахмута в районі Сіверська тривали обмежені позиційні бої, але на цій ділянці лінія фронту не змінилася. Позиційні бої тривали на північний схід від Сіверська біля Верхньокам’янського; на південь від Сіверська біля Роздолівки; і на південний схід від Сіверська біля Виїмки.
  • Повідомляється, що російські війська просунулися до частини східного берега каналу Сіверський Донець-Донбас на схід від Часового Яру під час продовження боїв 18 квітня. ISW не спостерігає жодних ознак того, що російські сили перетнули канал Сіверський Донець-Донбас у цьому районі. Бої тривали на північний схід від Часового Яру поблизу Богданівки; на схід від Часового Яру біля Іванівського; поблизу мікрорайону Канал (крайній схід Часового Яру) і мікрорайону Новий (крайній південний схід Часового Яру); та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки.
  • Російські війська здійснили відносно значне тактичне просування на північний захід від Авдіївки, досягнувши околиць Очеретиного та увійшовши до Калинового, а українські війська відбили деякі позиції в цьому районі станом на 18 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 18 квітня, показують, що російські сили просунулися приблизно на три кілометри вздовж залізничної гілки до південно-східної околиці Очеретиного. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 18 квітня, показують, що російські сили увійшли в південно-східну частину Новокалинового (на північний захід від Авдіївки та на схід від Очеретиного), а українські сили відбили обмежені позиції на заході Бердичив (на північний захід від Авдіївки та на південний захід від Очеретиного). Також тривали позиційні бої на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки; на захід від Авдіївки біля Семенівки та Яснобродівки; на південний захід від Авдіївки біля Невельського та Первомайського.
  • Повідомляється, що більш агресивна російська тактика сприяє виснажливим успіхам Росії в напрямку Часового Яру та навколо Авдіївки на тлі погіршення оборонних можливостей України. Російський інструктор «Шторм-Z» стверджував, що російські війська досягли успіхів спочатку в Авдіївці, потім у напрямку Часового Яру, а тепер у напрямку Очеретиного, проводячи «ризиковані» операції — руйнівні, фронтальні атаки у поєднанні з важкою артилерією та авіаударами без попереднього наступу на флангах. Інструктор «Шторм-Z» зазначив, що російські сили проводили операції стримування на флангах Очеретиного, стиснувши українські сили поблизу Бердичів, Новокалинового та Кераміка, щоб забезпечити відносно швидке просування до Очеретиного. Він назвав високі втрати росіян у цих операціях «фактом» поля бою. Обговорення інструктора «Шторм-Z» узгоджується зі спостереженнями ISW щодо російської тактики. Обговорення інструктора є символом здатності російських військ досягати відносно швидких тактичних успіхів більш послідовно та на більшій кількості ділянок лінії фронту без покращення наземних операцій через погіршення оборонних можливостей українських військ через брак зброї та боєприпасів.
  • Повідомляється, що російські війська нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецьк під час позиційних боїв, що тривали 18 квітня. Позиційні бої тривали на захід від Донецька в районі Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Побєди, Новомихайлівки та Водяного (на північний схід від Вугледара).
  • 18 квітня тривали позиційні бої в районі кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Урожайного та Старомайрського (обидва на південь від Великої Новосілки).
  • 18 квітня на заході Запорізької області тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного) та Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного).
  • 18 квітня тривали позиційні бої поблизу Кринок на східному (лівому) березі Херсонської області.
  • Українські офіційні особи зазначили, що українські удари продовжують погіршувати здатність Чорноморського флоту Росії діяти в Чорному морі. Президент України Володимир Зеленський заявив, що дані української розвідки свідчать про те, що Росія переміщує свої кораблі з ракетами «Калібр» із Чорного моря в Каспійське після українських ударів. Речник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що на озброєнні ЧФ залишилося лише три з шести підводних човнів, оснащених «Калібрами», і що підводні човни не можуть працювати в північній частині Чорного моря через мілководдя.
  • Російські війська завдали обмеженої серії ударів з безпілотників по Україні в ніч на 18 квітня та вдень 18 квітня. У ВПС України повідомили, що російські війська запустили 13 безпілотників Шахед-136/131 з Приморсько-Ахарська Краснодарського краю і окупуваного мису Чауда (Крим) і що українські сили збили всі безпілотники. Російські джерела стверджували, що російські війська вночі обстріляли невідомими ракетами Покровський машинобудівний завод і майданчик з ремонту військової техніки в Покровську. 18 квітня голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що російські війська завдали двох ударів по Дніпропетровській області. Невказані ракети та пошкодили об’єкт інфраструктури та невстановлене підприємство. На геолокаційних кадрах, опублікованих 18 квітня, видно російські удари поблизу Любимівки Дніпропетровської області. Російське джерело стверджує, що російські війська завдали ударів по ракетній системі С-300 поблизу Любимівки та двом-трьом літакам МіГ-29 на аеродромі Авіаторське на південь від міста Дніпро. Прокуратура Харківської області 18 квітня заявила, що російські війська, ймовірно, застосували ракету С-300 для удару по Сороківці Харківської області вдень.
  • Українська моніторингова група «Монітор» 18 квітня заявила, що російські війська накопичили на прифронтових сховищах в Україні близько 2530 термобаричних бомб ОДАБ-500 і осколково-фугасних бомб ОФАБ-500.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 17.04.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    nine − 4 =