Институт изучения войны ISW

Палата представників Конгресу США 20 квітня прийняла законопроект про додаткові асигнування, який передбачає надання Україні допомоги на суму близько 60 мільярдів доларів. Тепер законопроект має бути прийнятий Сенатом і підписаний президентом, перш ніж почне надходити допомога. Ці вимоги та матеріально-технічне забезпечення транспортування військової техніки США на лінію фронту в Україні, швидше за все, означатимуть, що нова допомога США не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом кількох тижнів.

Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) та наголошують, що ситуація на лінії фронту, ймовірно, погіршуватиметься протягом цього часу, особливо якщо російські війська посилять свої атаки, щоб скористатися обмеженим вікном перед надходженням нової допомоги США. Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на безпекову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, але вони, ймовірно, зможуть притупити поточний російський наступ, якщо припустити, що американська допомога надійде швидко.

Повідомляється, що Сенат США проголосує за законопроект десь наступного тижня (згідно з обіцянкою, у вівторок, 23 квітня). Прес-секретар Пентагону, бригадний генерал Патрік Райдер заявив 19 квітня, що надійна система матеріально-технічного забезпечення Пентагону дозволить Сполученим Штатам надати допомогу у сфері безпеки протягом кількох днів, і що він вважає, що Сполучені Штати зможуть «швидко надати допомогу у сфері безпеки в обсяги», які, на думку Сполучених Штатів, знадобляться Україні для досягнення успіху. Повідомляється, що помічник міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селесте Волландер повідомила американським законодавцям, що Пентагон швидко розпочне переміщення боєприпасів, артилерійських снарядів і засобів протиповітряної оборони, як тільки Конгрес схвалить допомогу.

Американські ЗМІ повідомили, що офіційні особи США заявили, що Міністерство оборони США (DoD) збирає перший транш відновленої безпекової допомоги США для України перед голосуванням у Палаті представників США, але зазначили, що адміністрація Байдена ще не зробила остаточне рішення про те, наскільки великим буде перший транш допомоги або що він включатиме. Повідомляється, що офіційні особи США заявили, що Сполучені Штати зможуть «майже негайно» надіслати в Україну певні боєприпаси зі сховищ США в Європі, особливо критично необхідні 155-мм артилерійські снаряди та ракети протиповітряної оборони. Офіційні особи США відзначили, що інша безпекова допомога, ймовірно, прибуде в Україну тижнями залежно від того, де вона зараз зберігається. Протягом останніх місяців Україна систематично вдосконалювала свої військові логістичні операції, але ця нова система ще не впоралася з раптовим і великим припливом матеріальних засобів, і жодна система не зможе негайно розподілити велику кількість матеріальних засобів по всій лінії фронту.

Таким чином, українські сили, ймовірно, продовжуватимуть стикатися з поточною нестачею артилерійських боєприпасів і засобів протиповітряної оборони в найближчі тижні та відповідними обмеженнями, які ця нестача накладає на здатність України проводити ефективні оборонні операції. Дефіцит української артилерії дозволяє російським механізованим силам досягати незначних тактичних успіхів, а погіршені можливості протиповітряної оборони України дозволяють російській авіації значно погіршувати українську оборону вздовж фронту ударами плануючими бомбами. Російські війська можуть продовжувати використовувати ці оперативні переваги в найближчі тижні, щоб досягти подальших тактичних здобутків і дестабілізувати українську лінію оборони в надії досягти значних успіхів в оперативному плані.

ISW продовжує оцінювати, що нестача матеріальних засобів змушує Україну економити боєприпаси та приділяти пріоритет обмеженим ресурсам критичним ділянкам фронту, збільшуючи ризик російського прориву на інших менш забезпечених ділянках і роблячи загальну лінію фронту більш крихкою, ніж нинішня відносно повільна темпи російського прогресу припускають. Загроза оперативно-значного просування Росії найближчими тижнями залишається, хоча українське командування, можливо, матиме більше свободи для короткострокових ризиків із скороченням поставок, щоб запобігти такому просуванню, коли воно дізнається, що незабаром надійде більше матеріальних засобів.

Російські війська, ймовірно, активізують поточні наступальні операції та ракетні удари та удари безпілотників у найближчі тижні, щоб використати вікно обмежень українських військових засобів, що закривається. Російські війська продовжували, а в деяких районах посилили поточні наступальні операції, ймовірно, використовуючи аномально посушливі весняні умови на землі та постійну нестачу українських матеріальних засобів до прибуття обіцяної західної допомоги безпеки. Російські війська також намагалися використати деградований потенціал протиповітряної оборони України, щоб зруйнувати українську енергетичну мережу та завдати довгострокової шкоди українській інфраструктурі та оборонно-промисловому потенціалу. Очікуване прибуття американської допомоги у сфері безпеки, ймовірно, підкреслило ці міркування для російських сил, і російське військове командування, ймовірно, посилить наступальні операції та ракетні удари та удари безпілотників, щоб досягти оперативно-важливих ефектів, яких, безумовно, стане важче досягти проти добре забезпечених українських сил. Російські війська досягли лише тактичних здобутків протягом останніх шести місяців погіршення обмежень з боку України, і навряд чи вдасться досягти прориву, який зруйнував би лінію фронту. Російські війська все ще можуть досягти значних успіхів в оперативному плані протягом наступних тижнів і можуть віддавати пріоритет секторам фронту, де українська оборона виглядає відносно нестабільною, зокрема на захід від Авдіївки, або ділянкам фронту, де російські війська знаходяться в межах досяжності оперативно-важливих об’єкта, наприклад біля Часового Яру.

Російські війська можуть сподіватися, що тривалі та, можливо, посилені ракетні удари та удари безпілотників зможуть зруйнувати українську енергетичну мережу та змусять Україну боротися з гуманітарною кризою разом із її поточними оборонними операціями. Російські війська також можуть змінити свій набір цілей, щоб завдати удару по українській транспортній інфраструктурі, щоб обмежити здатність України достатньо розподілити живу силу та матеріальні засоби на критичних ділянках фронту. 19 квітня російські війська завдали потужних ударів по українській транспортній інфраструктурі в Дніпропетровській області, і російські війська можуть мати намір розширити ці удари найближчими тижнями, щоб перекрити українські наземні лінії зв’язку. Російські війська, ймовірно, також вирішать використати погане прикриття української ППО вздовж фронту та посилять удари плануючими бомбами в найближчі тижні в надії завдати широкомасштабної шкоди українським оборонним позиціям до того, як для російської авіації стане більш ризиковано завдавати таких ударів серед покращеної української парасольки ППО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three − one =