Белый дом

Голова Комітету з розвідки Сенату США, сенатор Марк Ворнер 21 квітня повідомив, що американська військова допомога Україні, включно з ракетами великої дальності ATACMS, буде доставлена ​​Україні «до кінця тижня», якщо Сенат ухвалить законопроект про додаткові асигнування 23 квітня, а президент США Джо Байден підписує його до 24 квітня.

Ворнер заявив в інтерв’ю CBS News 21 квітня, що адміністрація президента США готова надати Україні ATACMS дальнього радіусу дії, як зазначено в законопроекті. Він наголосив на значному впливі на полі бою, якого українські сили досягли, використовуючи військову допомогу США, заявивши, що українські сили змогли знищити «87 відсотків російських сухопутних сил, які раніше існували» (можливо, це стосується повномасштабного вторгнення Росії до попереднього періоду), 67 відсотків російських танків і 32 відсотки російських бронетранспортерів (БТР) за останні два роки, використовуючи менш ніж 3 відсотки оборонного бюджету США на військову допомогу з боку США та допомогу Європи. Міністр оборони США Ллойд Остін 20 квітня заявив, що додаткова програма національної безпеки, яка надає підтримку Україні, Ізраїлю та Індійсько-Тихоокеанському регіону, дозволяє близько 50 мільярдів доларів влитися в військово-промисловий комплекс США (ВПК) і створить робочі місця в понад 30 штатах США. 20 квітня прес-секретар Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер заявив, що Міністерство оборони США (DoD) розглядає можливість направлення «декількох додаткових радників для посилення Управління оборонного співробітництва (OCD)» до посольства США в Києві. 20 квітня видання Politico повідомило з посиланням на невідому особу, знайому з цим питанням, що радники США в Києві допомагатимуть українським чиновникам планувати підтримку американського обладнання, наданого Україні, і допомагатимуть співробітникам посольства США в Києві координувати нові поставки зброї після того, як законопроект про додаткові асигнування стане законом, ймовірно, як частину зусиль, щоб зменшити обмеження персоналу Міністерства оборони щодо документування певної допомоги.

Президент України Володимир Зеленський 21 квітня заявив, що швидка доставка американської військової допомоги Україні може дозволити українським силам стабілізувати лінію фронту та перехопити ініціативу. Зеленський заявив під час інтерв’ю NBC News, що військова підтримка США дає Україні шанс на перемогу, але попередив, що прогрес України на полі бою залежатиме від того, наскільки швидко військова допомога прибуде на лінію фронту. Зеленський зазначив, що затримки з доставкою військової допомоги вже призвели до втрат української техніки та особового складу на «кількох напрямках». Зеленський зазначив, що українські військові особливо очікують поставки систем протиповітряної оборони та далекобійності, оскільки наразі українські сили не мають значних можливостей дальньої дії, щоб запобігти українським втратам на передовій.

ISW продовжує оцінювати, що українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на безпекову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, але вони, ймовірно, зможуть притупити поточний російський наступ, якщо припустити, що американська допомога надійде швидко. Російські війська, ймовірно, активізують поточні наступальні операції та ракетні удари та удари безпілотників у найближчі тижні, щоб використати вікно, яке закривається обмеженнями українських матеріальних засобів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × three =