російськи солдати

Російські сили стабілізують свій невеликий виступ на північний захід від Авдіївки та можуть досягти подальших тактичних успіхів, які можуть змусити українські сили відійти з інших тактичних позицій уздовж лінії фронту на захід від Авдіївки до більш придатної для оборони лінії.
Про російський наступ західніше Авдіївки пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Геолокаційні кадри, опубліковані 25 квітня, показують, що російські війська просунулися в центр Соловйова (на північний захід від Авдіївки) з Новобахмутівки після того, як, ймовірно, захопили всю Новобахмутівку в ніч на 25 квітня. Російські джерела стверджували, що 25 квітня російські війська захопили все Соловйове і в ніч на 25 квітня просунулися на глибину до двох кілометрів у східному Новокалиновому (на північний захід від Авдіївки). Російські джерела стверджували, що підрозділи 15-ї окремої мотострілецької бригади (2-а загальновійськова армія Центрального військового округу (ЦВО)) і батальйону спецназу «Арбат» наступали на Новобахмутівку та Соловйове. Російські війська спрямували бойову силу приблизно на посилену дивізію (в основному з чотирьох бригад ПВО) на передовій на північний захід від Авдіївки та, схоже, намагаються розширити своє проникнення в українську оборону в цьому районі після значного просування в Очеретине (на північний захід від Авдіївка) станом на 18 квітня. Ці нещодавні російські досягнення на північний захід від Авдіївки були відносно швидкими, але все ще відносно незначними – російськи війська просунулися щонайбільше приблизно на п’ять кілометрів у глибину з 18 квітня. Російські війська продовжують наступальні операції по всій лінії фронту на захід від Авдіївки, але наразі досягли лише поступового ослаблення завоювань на захід і південний захід від Авдіївки.

Мапа бойових дій під Авдіївкою
Мапа бойових дій під Авдіївкою. 25 квітня 2024р.

Нещодавній наступ росіян у Новобахмутівці та Соловйовому розширює російські війська, які просуваються вздовж північного заходу від Авдіївки, і надає російським військам більш стабільну позицію, з якої вони можуть здійснювати ширше проникнення. Однак цей виступ має ширину приблизно два кілометри на своїй найширшій ділянці, і все одно буде вразливим для українських контратак, якщо українські сили стабілізують тактичну ситуацію в цьому районі. Зокрема, Очеретине розташоване на стику між українською оборонною лінією, яку російські війська атакували після захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року, та подальшою оборонною лінією, розташованою далі на захід, яку російські джерела ідентифікували як більш сильно укріплену лінію. Російські війська можуть додатково стабілізувати свій виступ на північний захід від Авдіївки та просунутися далі на захід від Очеретиного, що ускладнить утримання позицій на лінії Бердичі-Семенівка-Уманське українськими силами. Українське командування може прийняти рішення відвести сили далі на захід, якщо визнає, що тактичні досягнення Росії в цьому районі надто загрожують нинішнім українським позиціям. Українські війська відійшли з Авдіївки на відносно погано підготовлені оборонні позиції безпосередньо на захід від Авдіївки після захоплення Росією Авдіївки в середині лютого та продовжили сповільнювати просування росіян. Позиції далі на захід, ймовірно, нададуть українським силам подібні або кращі можливості для притуплення наступу Росії, і російським силам, ймовірно, доведеться підтримувати відносно високий темп наступальних операцій, щоб поставити наступні українські оборонні позиції під негайний тиск. Російським військам, ймовірно, доведеться поповнювати та посилювати атакуючі підрозділи на північний захід від Авдіївки, і вони, ймовірно, не зможуть підтримувати темп наступальних операцій, необхідний для швидкого просування на захід від лінії Бердичі-Семенівка-Уманське. Російські війська, ймовірно, продовжуватимуть досягати тактичних успіхів на північний захід від Авдіївки, але ці успіхи навряд чи переростуть у значне в оперативному плані проникнення, не кажучи вже про те, щоб спричинити крах української оборони на захід від Авдіївки.

Російські наступальні операції на захід від Авдіївки спрямовані на використання можливостей для тактичних здобутків, тоді як російська наступальна операція із захоплення Часового Яру відкриває російським військам найближчі перспективи для оперативного значного прогресу. Російські війська в районі Авдіївки залишаються приблизно за 30 кілометрів від їхньої оперативної цілі Покровська та приблизно за 17 кілометрів від відносно великих сіл на схід від Покровська. Навіть якщо російські тактичні успіхи змусять українські сили відійти на позиції далі на захід, нинішні російські успіхи на північний захід від Авдіївки навряд чи стануть значущими досягненнями в оперативному плані найближчим часом. Російський тиск на Часів Яр більш відчутний. Російські війська, які зараз знаходяться на східній околиці Часового Яру, посилюють зусилля із захоплення міста з березня 2024 року. Наступальна спроба захопити Часів Яр відкриває російським військам найближчі перспективи для оперативного значного прогресу, оскільки захоплення міста, ймовірно, дозволить російським військам почати подальші наступальні операції проти міст, які утворюють значний український оборонний пояс у Донецькій області. Російські війська справді становлять реальну загрозу захоплення Часів Яру, хоча вони, можливо, не зможуть зробити це швидко. Російські війська, ймовірно, намагаються захопити якомога більше території до того, як прибуття допомоги США у сфері безпеки значно покращить обороноздатність України найближчими тижнями, і російське військове командування може посилити наступальні операції на північний захід від Авдіївки, оскільки ця територія надає більше можливостей більш швидкі тактичні успіхи, незважаючи на відносну оперативну незначність цих успіхів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 12 =