Отправка боеприпасов в Украину

Офіційні особи США стурбовані тим, що останнього пакету американської військової допомоги Україні може бути недостатньо, щоб Україна повернула всю свою територію. Крім того, військова допомога США є лише частиною того, що зараз потрібно Україні; але сама Україна працює над вирішенням інших потреб ведення війни — насамперед проблемами живої сили та розширенням своєго військово-промислового комплексу (ВПК).

Про це пише американський Інститут вивчення війни (ISW).

25 квітня Politico повідомило, що троє офіційних осіб США вважають, що нещодавня допомога США може бути недостатньою для відновлення територіальної цілісності України через зміни ситуації на полі бою за останні кілька місяців. Повідомляється, що один американський чиновник заявив, що «найближчою метою» пакету допомоги США є зупинення українських втрат та допомога Україні «відновити імпульс» на полі бою, після чого метою буде допомогти Україні повернути свою територію. Радник США з національної безпеки Джейк Салліван 24 квітня заявив, що «безумовно можливо», що російські війська можуть досягти подальшого тактичного просування в найближчі тижні, але США зможуть забезпечити Україну «тим, що їй потрібно до 2024 року». Командир української 93-ї механізованої бригади полковник Павло Паліса 25 квітня заявив, однак, що проблеми України з живою силою «набагато важливіші, ніж боєприпаси». Паліса заявив, що наразі завдання має виконувати один український військовий за трьох-чотирьох солдатів і що російські сили чисельно переважають українські приблизно в п’ять-сім разів на Бахмутському напрямку. Паліса заявив, що російські сили користуються цією чисельною перевагою, проводячи атаки, які призводять до втрат особового складу та техніки, чого українські сили не можуть собі дозволити.

Раніше ISW оцінював, що здатність України захищатися від російських наступальних операцій і, зрештою, кинути виклик ініціативі на театрі військових дій (ТВД) значною мірою залежить як від військової допомоги США, так і від зусиль України з відновлення та формування існуючих підрозділів і створення нових. Військова допомога США наразі прямує до України, і Україна нещодавно вжила заходів для вирішення своїх проблем із живою силою. Україна також різко розширює свій оборонно-промисловий потенціал, щоб з часом розвинути здатність задовольняти свої військові потреби за значного скорочення іноземної військової допомоги. Російські війська, ймовірно, намагаються скористатися обмеженим періодом часу до появи допомоги США на полі бою, посиливши наступальні операції на певних ділянках фронту, щоб досягти тактичних здобутків у найближчі тижні. Однак російські сили навряд чи зможуть перетворити ці тактичні досягнення на значні в оперативному плані досягнення до того, як це вікно закриється. Графік розв’язання проблем, пов’язаних з трудовими ресурсами України, менш чіткий. Нещодавно Україна зробила кроки для значного збільшення кадрового складу, призваного в армію, і їй потрібен час, щоб призвати та навчити нових призовників.

Українське командування вже в обмеженому масштабі вживає заходів для того, щоб збільшити живу силу до підрозділів на передовій, як раніше повідомив ISW. Надходження нових боєприпасів і обладнання, ймовірно, допоможе притупити поточні російські наступи, але графік залучення нової живої сили, ймовірно, відіграватиме більшу роль у визначенні графіка майбутніх українських контрнаступальних операцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + ten =