Залп

Російські війська здійснили незначне просування в центр Соловйового та в центр Семенівки, незначно просунулися в межах Кринок.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронті 26 квітня.

  • 26 квітня тривали позиційні бойові дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Позиційні бої тривали на південний схід від Куп’янська в районі Кислівки та Берестового; на північний захід від Сватового поблизу Стельмахівки; на південний захід від Сватового поблизу Дружелюбівки та Макіївки; на захід від Кремінної біля Тернів, Зарічного, Торського; на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва; і на південь від Кремінної біля Білогорівки.
  • На Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) 26 квітня тривали позиційні бої, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Позиційні бої тривали на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського, на південь від Сіверська в районі Миколаївки та на південний схід від Сіверська в районі Виїмки та Спірного.
  • 26 квітня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Бойові дії точилися на північний схід від Часів Яру біля Богданівки, поблизу мікрорайонів Новий і Канал у східної частині Часовому Яру, на схід від Часового Яру поблизу Іванівського, на південний схід від Часового Яру біля заповідника Ступки-Голубовського та Кліщіївки та на південь від Часового Яру поблизу Шумів. Речник Групи військ ЗСУ “Хортиця” підполковник Назар Волошин 26 квітня заявив, що російські війська атакують Богданівку, Іванівське, Кліщіївку та Андріївку (на південний схід від Часів Яру) з метою обійти Часів Яр і створити умови для оперативного оточення та захоплення населеного пункту. Волошин заявив, що російські війська зосереджують зусилля на прориві української оборони на схід від Часового Яру, перетині каналу Сіверський Донець-Донбас, захопленні Часового Яру та створенні умов для наступних наступів на Краматорську агломерацію (фортечний пояс Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка). Волошин повідомив, що 25 квітня російські війська зосередили дещо більше особового складу біля Кліщіївки та сильно атакували біля Білої Гори (на південний схід від Часового Яру). Він додав, що російські війська в районі Білої Гори проводять перегрупування, накопичують боєприпаси та активно розміновують лінію фронту.
  • Російські війська досягли додаткових тактичних успіхів на північний захід від Авдіївки та, як повідомляється, просунулися далі в цьому районі станом на 26 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 квітня, показують, що російські війська нещодавно здійснили незначне просування в центрі Соловйового (на північний захід від Авдіївки) та в центрі Семенівки (західніше Авдіївки). Волошин заявив, що наразі українські війська контролюють дві третини Очеретиного та перешкоджають подальшому просуванню російських військ у цей район. Бої також тривали на північний захід від Авдіївки в районі Кераміка, на захід від Авдіївки в районі Уманського та на південний захід від Авдіївки в районі Нетайлового і Невельського.
  • 26 квітня російські війська продовжували наступальні дії на захід і південний захід від міста Донецька, але підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було. Бої тривали на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Побєди, Новомихайлівки та Водяного. Російський мілблогер розширив кадри, на яких видно, як російські війська проводять механізований штурм Красногорівки розміром приблизно у взвод, як повідомляється, 24 квітня.
  • 26 квітня в районі кордону Донецької та Запорізької областей тривали позиційні бої. Позиційні бої точилися на південний схід від Великої Новосілки біля Пречистівки та на південь від Великої Новосілки біля Урожайного та Старомайрського.
  • Повідомляється, що 26 квітня російські війська просунулися на заході Запорізької області, але підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та на північний захід від Вербового.
  • Російські війська незначно просунулися на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області на тлі триваючих позиційних боїв у цьому районі 26 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 26 квітня, показують, що російські війська незначно просунулися в межах Кринок, хоча наступ, ймовірно, не нещодавно. Позиційні бої тривали в районі Кринок та Антонівського проїжджого мосту (на північ від Олешків).
  • Повідомляється, що 26 квітня російські війська завдали обмежених ударів по українській залізниці та промисловій інфраструктурі. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська завдали удару по поїзду, який перевозив західне озброєння та військову техніку поблизу Удачного Донецької області. «Троє загиблих та четверо поранених — такою є ситуація у Удачному станом на 18:00. Нагадаю, росіяни завдали удару по селищу сьогодні (25 квітня) в обід», — написав голова обласної військової адміністрації Вадим Філашкін у телеграмі, уточнивши, що у селищі пошкоджено адміністративну будівлю, установу культури, кафе та близько 20 приватних будинків.
  • 26 квітня речник ВПС України майор Ілля Євлаш заявив, що російські війська використовують винищувачі Су-57 для ракетних ударів по Україні та керують літаками далеко від прифронтових зон, щоб уникнути збиття літаків обмеженими українськими системами ППО. Євлаш зазначив, що російські війська можуть використовувати літаки Су-57 для запуску крилатих ракет Х-69.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 26.04.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    15 − 9 =