Наступление ВСУ

Добре забезпечені українські сили, ймовірно, зможуть запобігти оперативному значному просуванню Росії під час очікуваних наступальних зусиль її армії влітку, хоча російські сили, тим не менш, використають певні переваги та адаптації, щоб створити значну загрозу для України цього літа.

Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Добре забезпечені українські сили раніше заважали російським військам досягти навіть тактичних успіхів під час попередніх широкомасштабних наступальних зусиль в Україні, і малоймовірно, що російські війська цього літа проведуть наступальну операцію, яка буде значно масштабнішою та інтенсивнішою, ніж їх попередні наступальні зусилля. Видання Financial Times повідомило, що західний чиновник заявив, що російська армія все ще є неефективною армією, яка характеризується старим обладнанням і погано навченими солдатами, і стверджував, що російські сили не покращилися з початку вторгнення в лютому 2022 року. Оцінка російської військової ефективності на основі абсолютної якості російських сил ігнорує те, як російські сили використовують свої тимчасові відносні переваги над Україною, щоб поставити українські сили під дедалі більшу напругу. Російські військові стикаються з обмеженнями щодо кількості сучасної та ефективної техніки, яку вони можуть і зможуть розгорнути в Україні, а загальна боєздатність російських з’єднань і підрозділів продовжує знижуватися, оскільки вони зазнають деградації в Україні. Однак російські війська частково покладаються на свої кількісні переваги в техніці та живій силі, щоб чинити послідовний і зростаючий тиск на українські сили, і російські військові миряться з втратами, яких українські сили не могли б витримати. Російська зосередженість на масі, незалежно від якості, підтримала тактичні досягнення Росії, особливо враховуючи, що затримки західної допомоги у сфері безпеки погіршили якісні переваги України над російськими силами, і російські сили, ймовірно, використовуватимуть цього літа масу для досягнення тактичного просування навіть проти добре забезпечених українських сил.

Проте російська опора на масу — не єдина адаптація, яку російські війська здійснили в Україні, оскільки російські військові продемонстрували нерівномірну схильність до оперативних, тактичних і технологічних інновацій і навчання. Російське військове командування, схоже, вчиться на минулих помилках оперативного планування в Україні та, ймовірно, проведе літню наступальну операцію, яка має на меті розтягнути та розгромити українські сили на більшій лінії фронту на сході України. Російські збройні сили також суттєво змінили тактику авіаційних операцій в Україні завдяки масовому використанню плануючих бомб, що дозволило літакам більш безпечно наносити удари з тилу. Ці плануючі бомби й надалі відіграватимуть критично важливу роль у підтримці російських наземних операцій цього літа, незважаючи на ймовірне покращення можливостей протиповітряної оборони, які українські сили зможуть застосувати проти російської авіації, коли прибуде додаткова західна техніка ППО. Російські війська продовжують розгортати технологічні інновації на всьому фронті в масштабах для підтримки наступальних поштовхів і, схоже, планують розгортання цих інновацій, щоб використати вразливі місця України та отримати переваги до того, як українські сили згодом адаптуються до російських інновацій. Російські збройні сили можуть мати намір використовувати нові технологічні чи тактичні інновації саме на початку своїх літніх наступальних зусиль, щоб компенсувати сильніші можливості, яки українські збройні сили матимуть після надходження допомоги безпеки США. Однак російські війська все ще страждають від широко поширених тактичних невдач, і українські сили все ще можуть використовувати ці невдачі, поки російське військове командування продовжує боротися з інтерналізацією та поширенням адаптацій на тактичному рівні.

Україна зможе нейтралізувати багато матеріальних обмежень, з якими вона зараз стикається, у найближчі тижні, і в найближчі місяці вживає заходів, щоб полегшити проблеми з живою силою, але Росія продовжуватиме шукати власні переваги, оскільки українські можливості покращаться. Україна, ймовірно, стабілізує лінію фронту в найближчі місяці і, можливо, зможе розпочати обмежені контрнаступальні операції наприкінці 2024 або на початку 2025 року, вважає ISW.

Не варто забувати про резерви техніки, що тануть, у російській армії. На сьогоднішній день, з урахуванням запасів на складах зберігання старої військової техніки, виробництва та ремонту вилученої з поля бою, у розпорядженні Росії є 10 850 танків з 18 830 на момент вторгнення, 17 947 ББМ з 32 150, 9 089 артилерійських систем з 19 403-х.

ZpTown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 2 =