российский военный

Російські війська продовжують тактичне проникнення на північ і північний захід від Авдіївки і нещодавно підтвердили додаткові наступи в цьому районі: російські війська просунулися до півночі Новокалинового, на захід Очеретиного, у південно-західному Соловйовому та до лісової смуги на південь від Новобахмутівки

Геолокаційні кадри, опубліковані 27 квітня, показують, що російські війська просунулися до півночі Новокалинового (на північ від Авдіївки). Геолокаційні кадри, опубліковані 27 квітня, також показують, що російські війська просунулися на захід Очеретиного, у південно-західному Соловйовому та до лісової смуги на південь від Новобахмутівки (все на північний захід від Авдіївки). Мілблогери стверджували, що російські війська повністю захопили Соловйове, що узгоджується з доступними геолокаційними записами російських військ у південно-західній частині населеного пункту. Кілька російських джерел також стверджували, що запеклі бої тривали в західних Бердичах (на північний захід від Авдіївки) і що російські війська відтіснили українські сили далі на захід від населеного пункту.

Речник Українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин 27 квітня повторив повідомлення про те, що російські війська перекинули додаткові резерви 55-ї окремої мотострілецької бригади (41-а загальновійськова армія (ЦВО) Центрального військового округу (ЦВО)) на рубіж Новобахмутівка-Очеретине до прорвати українську оборону, і українські сили у відповідь скеровують додаткові резервні сили та засоби в цей район. Український центр оборонних стратегій 26 квітня також зазначив, що російські війська направили дві мотострілецькі бригади та один мотострілецький полк безпосередньо до тактичного прориву в районі Очеретиного, що створило триразову перевагу у силах і засобах РФ над українськими силами та активи. Український Генштаб повідомив, що бої тривають на північ від Авдіївки біля Архангельського та Кераміка; на північний захід від Авдіївки біля Семенівки та Очеретиного; на захід від Авдіївки біля Уманського; і на південний захід від Авдіївки біля Нетайлового. Повідомляється, що підрозділи 132-ї ОМСБр (1-й армійський корпус «ДНР» [ДНР]) захопили Новокалинове і зараз діють поблизу Кераміка; поблизу Архангельського діють підрозділи 35-ї ОМСБр (41-ї ОМСБр); у Бердичив та поблизу них діють підрозділи 74-ї ОМСБр (41-ї ОМСБр); під Семенівкою діють підрозділи 114-ї ОМСБр (1-й АК “ДНР”); підрозділи 9-ї ОМСБр (1-й АК “ДНР”) діють у районі Первомайське-Нетайлове на південний захід від Авдіївки.

Темп наступальних дій росіян на Авдіївському напрямку зараз вищий, ніж біля Часів Яру, оскільки російські війська зосереджені на використанні невигідної для українських військ тактичної ситуації на північний захід від Авдіївки. Проте найближчими тижнями російські війська, ймовірно, активізують наступальні операції поблизу Часового Яру, оскільки Часів Яр надає російським військам можливість для більшого оперативного просування, вважає ISW. Російські війська нещодавно розмістили бойову потужність приблизно в дивізію на північний захід від Авдіївки, що, за неофіційними оцінками України, дало їм приблизно потрійну перевагу над наявною бойовою потужністю України в цьому ж районі. Російські війська направили приблизно доктринальні кінцеві сили та відносно доктринально послідовні формування в районі, де українські сили боролися з нестачею ресурсів, що дозволило російським військам досягти тактичних успіхів у районах на північ і північний захід від Авдіївки протягом останніх тижнів. Натомість наступ росіян на часівярському напрямку за останній тиждень значно сповільнився — 27 квітня російський мілблогер зазначив, що лінія фронту залишилася без суттєвих змін, а темп бойових дій росіян знизився.

ISW часто оцінював, що російським військам було важко проводити одночасні великомасштабні наступальні операції протягом усієї війни, але нещодавно вони змогли проводити коротші поперемінні наступальні операції в наступальних «імпульсах», як це було у Лимані, Часовому Яру, та напрямках Авдіївки протягом більшої частини 2024 року. Російські війська, ймовірно, схиляються до атак на північний захід від Авдіївки, щоб розвинути нещодавні тактичні успіхи, яких вони досягли, тоді як російські війська, діючі в напрямку Часів Яр, ймовірно, тимчасово відступають від наступу, щоб відпочити та відновитися.

Ймовірно, незабаром російські війська знову збільшать темпи наступу поблизу Часового Яру, і цей наступальний тиск може стати значним. Якщо російські війська зможуть посилити атаки та захопити Часів Яр, вони зможуть використовувати це місто як плацдарм для подальших наступальних операцій проти критично важливих для України міст-фортець Костянтинівка та Дружківка. Російським військам потрібно буде поповнити та підсилити підрозділи, які зараз атакують навколо Авдіївки, і процес поповнення та підсилення, ймовірно, зменшить загальну інтенсивність їхніх атак і завадить їхній здатності досягти ширшої оперативної мети — Покровська та адміністративного кордону Донецької області, поки українські сили отримають необхідні підкріплення та постачання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + 3 =