Блинкен

Державний секретар США Ентоні Блінкен розкритикував Китай за постачання для російської військової промисловості, заявивши, що китайці не можуть мати “і те, й інше” у пошуках припинення конфлікту та покращення відносин між Китаєм та Європою, а також надаючи товари, які створюють те, що є “найбільшим викликом європейської безпеки з часів закінчення холодної війни”.

Про це пише The Guardian.

Виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Саудівській Аравії, Блінкен сказав: “Ми співпрацювали з Китаєм з початку російської агресії проти України і закликали їх не надавати Росії зброю, зброю, яка могла б підживлювати агресію. І я вважаю справедливим сказати, що Китай безпосередньо не постачав росії зброю, ракети, боєприпаси. Іран це робить. Північна Корея робить це. Однак те, що робить Китай, полягає у наданні неоціненної підтримки оборонно-промислової бази Росії, яка допомагає цій країні справлятися з величезним тиском, який чиниться через санкції, експортний контроль та інші заходи»”.

“Якщо ви подивитеся на те, що росія зробила за останній рік, з точки зору виробництва боєприпасів, ракет, танків і бронетехніки, вона виробляла їх швидшими темпами, ніж будь-коли у своїй сучасній історії, у тому числі під час холодної війни, як Радянський Союз. Як це вдалося зробити? Тому що вона отримує масові надходження верстатів, мікроелектроніки, оптики переважно з Китаю. Наразі це предмети подвійного використання, але ми дуже чітко знаємо, куди їх так багато йде. І це створює дві проблеми. Це дає можливість Росії продовжувати агресію проти України. Отже, це увічнення війни, яку, як кажуть у Китаї, вони хотіли б, щоб вона закінчилася. Як і усі ми. Але по-друге, це також дозволяє Росії відновити оборонно-промислову базу, яка, як глибоко стурбовані країни по всій Європі, буде налаштована проти них після завершення путінів з Україною. І тому, коли Китай прагне поліпшити відносини з країнами Європи, він також створює найбільший виклик європейської безпеки з часів закінчення холодної війни. І, як я вже казав своїм китайським колегам, не можна мати і те, й інше”, – зазначив Блінкен.

Справді, китайське керівництво непослідовне у своїх діях. З одного боку заявляють про підтримку територіальної цілісності України, адже Україна має схожу з Китаєм проблему – анексований Крим, тоді як Тайвань не хоче повертатися в лоно Піднебесній. З іншого боку, китайська влада підтримує загарбника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one + two =