Минометная мина

Українські сили незначно просунулися на схід від Ямполівки, відвойовуючи позиції вздовж лісосмуги в цьому районі. Російські війська просунулися на східну сторону каналу Сіверський-Донецьк-Донбас на південь від Часового Яру, на в західну частину Роботиного на Запоріжжі.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронтах, які сталися 30 квітня.

  • Голова Харківської обласної військової адміністрації України Олег Синегубов 30 квітня заявив, що за останні 10 місяців у Росії на північному кордоні Харківської області перебувало близько 20 тис. російських військових, а загалом на Куп’янському напрямку – близько 100 тис., і що російські війська замінили підрозділи, які втратили боєздатність за останні два місяці. Синєгубов заявив, що українські сили відстежують можливі російські передислокації в цьому районі і зазначив, що російські сили можуть накопичувати війська для штурму українських позицій. Синегубов також нагадав, що поки рано оцінювати, чи мають намір російські війська відкривати новий фронт, ймовірно, з огляду на припущення про те, що Росія може почати наступ на Харків влітку.
  • 30 квітня тривали позиційні бойові дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Позиційні бої тривали на північний захід від Сватового в районі Берестового, Крохмального і Стельмахівки; на захід від Сватового біля Копанок і Райгородки; на південний захід від Сватового біля Твердохлібового, Новосергіївки, Новоєгорівки, Греківки та Невського. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що підрозділи російських військ намагаються просунутися до північної околиці Стельмахівки та до Макіївки.
  • Українські сили нещодавно відновили втрачені позиції поблизу Кремінної під час продовження боїв у цьому районі 30 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 квітня, показують, що українські сили незначно просунулися на схід від Ямполівки (на захід від Кремінної), відвойовуючи позиції вздовж смуги вітру в цьому районі. Позиційні бої тривали на захід від Кремінної в районі Тернів, Торського, Зарічного; на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва; та на південь від Кремінної біля Білогорівки. Машовець заявив, що частини російської 164-ї ОМСБр (67-а ОМСБр, 25-а ОАЦ, ЦВО) витіснили українські сили з позицій на південь від Діброви (на південний захід від Кремінної).
  • 30 квітня на Сіверському напрямку на північний схід від Бахмута тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не зафіксовано. Український Генштаб повідомив, що українські сили відбили російські атаки на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського та на південь від Сіверська в районі Роздолівки.
  • Російські війська нещодавно підтвердили просування поблизу Часового Яру на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі 30 квітня. Геолокаційні кадри, опубліковані 29 квітня, показують, що російські війська просунулися на східну сторону каналу Сіверський-Донецьк – Донбас на південь від Часового Яру – територія, де канал протікає під землею. Командир українського розвідувального взводу, який діяв у районі Часів Яр, 30 квітня повідомив, що російські сили спеціальних операцій (ССО) почали активізувати дії в нічний час і російські війська продовжують обходити Часів Яр з флангів через Богданівку з північного сходу та с. Іванівське зі сходу та перекидають підкріплення для виходу на Сіверсько-Донецький канал Донбасу. Український командир взводу заявив, що російські військові спочатку розгортають підрозділи зеків «Шторм-Z» і «Шторм-V» для проведення першої хвилі штурму Часів Яру, а потім проводять механізовані штурми або штурми підрозділами повітряного десанту (ПДВ) для закріплення нових позицій. Бої тривали біля Нового мікрорайону (східна сторона Часового Яру); на схід від Часового Яру біля Іванівського; на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки, Андріївки, Нью-Йорка, Шумів і Південного. Кілька мілблогерів стверджували, що російська авіація продовжує наносити удари по мікрорайону Канал (найсхідніша частина Часового Яру).
  • Про наступ російських військ на Авдіївському напрямку: Російськи війська можуть здійснювати свій наступ з очеретинського виступу на північ, в напрямку Торецька: ISW
  • 30 квітня позиційні бойові дії тривали на захід і південний захід від Донецька, однак підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не було. Бойові дії тривали на захід від Донецька в районі Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки та Костянтинівки.
  • Повідомляється, що 30 квітня російські війська просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було. Російські мілблогери стверджували, що останнім часом бої в районі Великої Новосілки посилилися і російська авіація завдає ударів по українських позиціях у цьому районі керованими плануючими бомбами. Позиційні бої тривали на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та Урожайного та на південний захід від Великої Новосілки в районі Приютного та Новодарівки.
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ у Роботиному на заході Запорізької області. На геолокаційних кадрах, опублікованих 29 квітня, видно, як елементи російського 71-го мотострілецького полку (42-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії (ЗВА) Південного військового округу (ПВО)) штурмують Роботине та встановлюють російський прапор у західній частині населеного пункту. На кадрах із геолокацією, зокрема, видно, що російські літаки діють на малих висотах поблизу лінії фронту, ймовірно, користуючись відсутністю українських засобів протиповітряної оборони в цьому районі. Бої також тривали на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного).
  • 30 квітня російські війська продовжували спроби відкинути українські сили з позицій на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області та з островів у Дніпрі. Речник Південного оперативного командування ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що російські війська безуспішно атакували українські позиції на острові Нестрига (на південний захід від м. Херсона) і після втрат відступили. Український Генштаб повідомив, що російські війська також безуспішно атакували українські позиції поблизу Кринок.
  • Російські війська завдали обмеженої серії ударів по Україні 29 і 30 квітня. Південне оперативне командування України повідомило, що російські балістичні ракети, ймовірно ракети «Іскандер-М», вразили місто Одеса 29 квітня, поранивши та вбивши мирних жителів та пошкодивши цивільну інфраструктуру. Російські мілблогери стверджували, що 30 квітня російські війська обстріляли Одеський юридичний факультет і вдарили по складу в Полтавській області. Речник ВПС України майор Ілля Євлаш заявив, що українським військам важко збивати безпілотники та ракети, які російські війська запускають з окупованих Криму та Херсонської області, Білгородської та Курської областей, тому що через фізичну близькість українська ППО має менше часу для реагування на пуски по цілям.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 29.04.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    twelve − 10 =