Боєць ЗСУ

Російські війська нещодавно незначно просунулися в межах східної околиці Вовчанська, на південний схід від Новоолександрівки, до будівлі міської ради в центрі Красногорівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронтах розв’язаної Росією загарбницької війни в Україні 31 травня 2024 року.

  • 31 травня російські війська трохи просунулися на північний схід від міста Харкова на тлі триваючих позиційних боїв на північ і північний захід від міста. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 травня, показують, що російські війська незначно просунулися в межах східної околиці Вовчанська (на північний схід від міста Харків). Міністр оборони Росії Андрій Бєлоусов стверджував, що російські сили змусили українські сили відступити на вісім-дев’ять кілометрів на півночі Харківської області в травні 2024 року, що узгоджується з найдальшим, за оцінками ISW, російським просуванням поблизу Липців (на північ від Харкова). Російський мілблогер заявив, що нещодавно російські війська просунулися на 450 метрів у Вовчанському напрямку. Російські мілблогери стверджували, що 30 і 31 травня українські війська здійснили безуспішні контратаки в районі Вовчанська та на Липцівському напрямку. 30 і 31 травня російські війська також продовжували штурм біля Стариці (на північний схід від міста Харків і на південний захід від Вовчанська).
  • 31 травня речник ВПС України майор Ілля Євлаш повідомив, що російські війська чергують групи з чотирьох-п’яти літаків Су-34С/35С для одночасних плануючих бомбових ударів по українських позиціях і населених пунктах на півночі Харківської області, і що обіцяні винищувачі F-16 будуть діяти як фактор стримування, щоб відкинути російську авіацію від лінії фронту.
  • Грузинська розвідувальна організація з відкритим джерелом Conflict Intelligence Team (CIT) 30 травня заявила, що обмеження на здатність України використовувати надану Заходом зброю для нанесення ударів по цілях у Росії дозволили російським військам вільно використовувати боєприпаси Lancet, що перекидаються через кордон, у Бєлгородської області та збільшувати кількість успішних ударів “Ланцетом” проти українських військ. CIT спостерігав кадри щонайменше 33 успішних ударів з «Ланцетів» по українських цілях на півночі Харківської області з початку наступальних операцій Росії в цьому районі 10 травня. Російський мілблогер, який відстежує втрати української техніки, заявив, що російські війська завдали 296 ударів з «Ланцета» по Україні між 1 і 31 травня, і CIT зазначив, що російські сили завдали лише 178 ударів по Україні в березні 2024 року. CIT пояснив збільшення використання російськими військами боєприпасів «Ланцет» із збільшенням внутрішнього виробництва «Ланцетів» у Росії та сприятливими умовами для ударів «Ланцетом» на півночі Харківської області. У CIT заявили, що російські війська ведуть постійне спостереження за обмеженою кількістю доріг і автомагістралей на півночі Харківської області, через що українським транспортним засобам важко пересуватися непоміченими. CIT зазначив, що західні обмеження на здатність України вражати цілі в Росії дозволили російським операторам Lancet діяти в межах російських прикордонних районів, не побоюючись ударів у відповідь з боку України за допомогою HIMARS або інших західних систем РСЗВ, що підвищило ефективність російських безпілотників.
  • 31 травня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту не було. 31 травня російський мілблогер заявив, що російські війська увійшли в Мясожарівку (на захід від Сватового), хоча ISW не знайшло підтвердження цієї заяви. Російські війська продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на північний захід від Сватового біля Степової Новоселівки, Іванівки, Берестового; на захід від Сватового біля Мясожарівки та Андріївки; на південний захід від Сватового біля Дружелюбівки та Новоєгорівки; на північний захід від Кремінної поблизу Макіївки; на захід від Креміні біля Тернів; на південь від Кремінної біля Діброви та Серебрянського лісу 30 та 31 травня. Речник української бригади, яка діє на Куп’янському напрямку, 31 травня заявив, що російські війська посилили спроби знайти слабкі місця в українській обороні, але ця активізація призвела лише до більших втрат російської техніки та живої сили. 30 травня прес-секретар глави «ЛНР» Леоніда Пасічника Анна Романова заявила, що українські війська завдали удару по газопроводу в окупованому Первомайську (на захід від Луганська) невстановленою кількістю ракет HIMARS.
  • У Генштабі ЗС України повідомляли, що 30 і 31 травня російські війська вели наступальні дії на Сіверському напрямку в районах Виїмки, Берестового (обидва на південний схід від Сіверська) та Роздолікви (на південь від Сіверська).
  • 31 травня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, проте підтверджених змін лінії фронту на цієї ділянці не було. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські війська нещодавно просунулися до перетину каналу Сіверський-Донець Донбас і траси Т0504 Часів Яр-Костянтинівка на південь від Часового Яру і до східної околиці Калинівки. Російський мілблогер стверджував, що російські війська просунулися до центральних і західних районів мікрорайону Канал, але ISW не знайшло підтвердження цієї заяви. Бої тривали на північний схід від Часового Яру поблизу Богданівки; на північ від Часів Яр біля Калинівки; на схід від Часів Яр біля Іванівського; у східному Часів Яр; і на південний схід від Часового Яру біля Андріївки і Кліщіївки 30 і 31 травня.
  • Російські сили нещодавно просунулися поблизу Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій Росії в цьому районі 31 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 31 травня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на південний схід від Новоолександрівки (на північний захід від Авдіївки). Російський милблогер стверджував, що українські контратаки поблизу Сокіла (на північний захід від Авдіївки) заважають просуванню Росії. Речник української бригади, яка діє на Авдіївському напрямку, заявив, що російські сили зазвичай атакують групами приблизно з шести чоловік і здебільшого припинили використання бронетехніки, але нещодавно українські сили спостерігали, як російські сили використовують танки Т-62 радянських часів. Бої тривали на північний захід від Авдіївки біля Калинового, Новоолександрівки, Очеретиного, Сокіла, Євгенівки, Прогресу, Новоселівки Першої; на захід від Авдіївки біля Яснобродівки, Нетайлового, Уманського; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського.
  • Російські війська нещодавно просунулися на захід від Донецька на тлі продовження наступальних операцій Росії в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 30 травня, показують, що російські війська просунулися до будівлі міської ради в центрі Красногорівки (на захід від Донецька). Російське джерело стверджувало, що українські FPV-дрони заважають російським військам виставити техніку для підтримки піхоти поблизу Красногорівки. Бої тривали на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки, Костянтинівки, Парасковіївки та Водяного.
  • 31 травня тривали позиційні бойові дії в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Позиційні бойові дії тривали поблизу Старомайорського та Урожайного (обидва на південь від Великої Новосілки).
  • Російські війська продовжували наземні атаки на заході Запорізької області, але підтверджених змін на лінії фронту не було. 30 і 31 травня російські війська здійснили штурм в районі Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного), Малої Токмачки, Малих Щербаків (на північний захід від Роботиного) та Новоандріївки (на північний захід від Роботиного).
  • 30 і 31 травня російські війська продовжували наступ на східну (лівобережну) Херсонщину в районі Кринок і в дельті Дніпра в районі острова Нестрига, але жодних підтверджених змін на лінії фронту не було. Російський мілблогер стверджував, що підрозділи 810-ї окремої морської піхотної бригади (ЧФ) діють у дельті Дніпра і нещодавно російські війська перехопили тактичну ініціативу в районі дельти.
  • Російські війська завдали обмеженої серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч з 30 на 31 травня. Українські офіційні особи повідомили, що російські війська випустили п’ять ракет С-300/С-400 по Харкову з Бєлгородської області, балістичні ракети Іскандер-К на місто Київ з Курської області та чотири безпілотники Шахед-136/131 з Єйська Краснодарського краю. Українські чиновники повідомили, що українські сили знищили балістичну ракету «Іскандер-К» і всі чотири безпілотника «Шахед» над Києвом, Запорізькою та Дніпропетровською областями. Прокуратура Харківської області повідомила, що російські війська завдали ударів по Новобаварському району Харкова п’ятьма ракетами С-300/С-400.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 30.05.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    fourteen + eight =