Російські війська нещодавно просунулися в центр Кіслівки, незначно просунулися в межах центру Очеретиного, на захід від Соловйового, на північний захід і захід від Новомихайлівки.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися 3 травня 2024 на фронтах російсько-української війни.
Російські війська нещодавно просунулися на південний схід від Куп’янська під час триваючих боїв на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 травня, показують російську бронетехніку, як повідомляється, російської 1-ї гвардійської танкової армії (Московський військовий округ [МВО]), діючу в центральній Кислівці (на південний схід від Куп’янська). Голова Харківської області Олег Синегубов повідомив, що російські війська на Куп’янському напрямку відновили свої штурмові підрозділи, додавши додаткову техніку та свіжих засуджених, і відновили штурмові дії. Синєгубов зазначив, що російські війська періодично зосереджуються на різних напрямках уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, щоб знайти слабкі місця в українській обороні, і зараз зосереджуються на напрямках Кислівка і Табаївка (обидва на південний схід від Куп’янська). Також тривали бої на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на схід від Куп’янська поблизу Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська поблизу Стельмахівки та Берестового; на південний захід від Сватового біля Новоєгорівки, Греківки, Макіївки, Невського; на захід від Кремінної біля Тернів, Ямполівки, Торського; на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки.
На Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) 3 травня тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки на схід від Сіверська в районі Верхньокам’янського, на південний схід від Сіверська в районі Спірного та Виїмки та на південний захід від Сіверська в районі Роздолівки.
3 травня російські війська продовжили штурм на схід від Часового Яру, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Речник Українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що російські війська несуть значні втрати в особовому складі під час «м’ясних штурмів» піхоти в районі Часового Яру. Бої тривали на північний схід від Часового Яру біля Богданівки, поблизу Нового мікрорайону у східному Часовому Яру, на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки та Андріївки.
Російські війська нещодавно незначно просунулися на північний захід від Авдіївки на тлі позиційних боїв у цьому районі, які тривали 3 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 травня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися в межах центрального Очеретиного (на північний захід від Авдіївки). Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 3 травня, показують, що російські війська нещодавно трохи просунулися на захід від Соловйового (на південь від Очеретиного та на північний захід від Авдіївки). Український військовослужбовець висловив занепокоєння нещодавнім наступом Росії поблизу Архангельського та стверджував, що це просування може ускладнити українську оборону в цьому районі, дозволяючи російським військам проводити більш широкий спектр можливих наступальних операцій з Очеретиного. Бої також тривали на північний захід від Авдіївки біля Калинового та на захід від Авдіївки біля Уманського, Яснобродівки та Нетайлового.
Російські сили нещодавно незначно просунулися на південний захід від міста Донецька на тлі триваючих боїв на захід і південний захід від міста Донецька 3 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 травня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися на північний захід і захід від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). Бої тривали на захід від Донецька поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька біля Костянтинівки та Водяного.
3 травня в районі кордону Донецької та Запорізької областей тривали бої, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Позиційні бої тривали також біля Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). Російський мілблогер розширив кадри нещодавнього удару російської авіації по мосту через річку Мокрі Яли, що сполучає Велику Новосілку з Времівкою.
3 травня тривали позиційні бої під Роботиним і Вербовим (на схід від Роботиного) на заході Запорізької області. Декілька мілблогерів відзначили, що російським військам не вдалося досягти більш значних тактичних успіхів у районі Роботине, незважаючи на регулярні фронтові атаки на поселення протягом кількох місяців.
3 травня тривали позиційні бойові дії на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області та поблизу островів у дельті річки Дніпро. Позиційні бої тривали поблизу Кринок, і речник українського Південного оперативного командування капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що невеликі російські штурмові групи безуспішно намагаються повернути втрачені позиції на острові Нестрига (на південний захід від Херсона).
Російські війська завдали обмежених ракетних ударів по Україні 2 і 3 травня, в основному по Харківській області. 3 травня українські офіційні особи повідомили, що російські війська завдали ударів двома ракетами С-300 по Чугуєву Харківської області та по цивільних об’єктах у Дергачівському та Холодногірському районах плануючими бомбами, включно з універсальним шарнірно-плануючим боєприпасом Д-30 (УМПБ). Генпрокуратура Харківської області 2 травня повідомила, що 2 травня російські війська завдали удару по недіючому підприємству поблизу Островерхівки з невстановленої кількості ракет “Гром Е-1”. Речник Південного оперативного командування ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук повідомив, що 3 травня російська авіація завдала удару по острову Зміїний Одеської області ракетами невстановленого типу та кількості.