Миномет

Російські сили просунулися в західну Котлярівку і південніше Новоселівського, в південній частині Роботиного. Українські сили розширили свої позиції в Кринках.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій з фронту російсько-української війни, що сталися 5 травня.

  • Російські сили нещодавно захопили Котлярівку (на південний схід від Куп’янська) не пізніше 4 травня та зробили інші підтверджені наступи вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна на тлі продовження російських атак у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 травня, показують, що російські сили просунулися в західну Котлярівку (на південний схід від Куп’янська) і південніше Новоселівського (на північний захід від Сватового). Російські війська атакували на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки; на південний схід від Куп’янська поблизу Піщаного і Кислівки; на північний захід від Сватового поблизу Берестового і Стельмахівки; на північний захід від Кремінної біля Новосадового; на захід від Кремінної біля Торського і Тернів; на південний захід від Кремінної біля Серебрянського лісництва; та на південь від Кремінної біля Григорівки та Білогорівки.
  • Російські війська 5 травня продовжували атакувати на Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута), але, як повідомляється, не просунулися. Генштаб України повідомив, що російські війська безуспішно атакували на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського; на південний схід від Сіверська біля Виїмки і Спірного; та на південний захід від Сіверська біля Роздолівки.
  • 5 травня російські війська продовжили наступальні дії на Часівярському напрямку, але підтверджених територіальних здобутків не досягли. Російські та українські війська продовжували бої біля Часів Яру, зокрема поблизу мікрорайону Канал і Нового (південно-східний Часів Яр); на схід від Часів Яр біля Іванівського; і на південний схід від Часів Яр поблизу Кліщіївки та Андріївки. Джерела в соціальних мережах розширили кадри зруйнованого мосту через канал Сіверський-Донець – Донбас нібито поблизу мікрорайону Канал, але незрозуміло, українські чи російські сили знищили міст. Деякі російські мілблогери стверджували, що російські сили зруйнували міст після того, як українські сили спробували відновити його після попереднього російського удару в невстановлену дату. Речник Української групи військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що російські війська зосередили на Часівярському напрямку 20-25 тис. осіб.
  • Міністерство оборони Росії 5 травня повідомило, що російські війська захопили Очеретине (на північний захід від Авдіївки). Капітан Нацгвардії України Володимир Черняк заявив, що російські бригади обійшли нову українську оборону в Очеретиному та змогли сформувати невеликий виступ, оскільки українським силам не вистачало інженерного персоналу, щоб швидко побудувати оборонні позиції у відповідь на наступ Росії. Черняк заявив, що російські війська просуваються повільно, але зазначив, що навіть від поступового просування Росії важко захиститися, оскільки дорогі російські «м’ясні напади» є «простими, кривавими, нелюдськими та ефективними». Російські війська продовжували наступальні дії на північний схід від Очеретиного в районі Архангельського; на схід від Очеретиного біля Новокалинового; на північний захід від Очеретиного біля Новоолександрівки; на південь від Очеретиного біля Бердичів і Семенівки; на південний захід від Очеретиного біля Новопокровського, Сокіла, Соловйова. Повідомляється, що підрозділи російського батальйону «Лавіна» 132-ї ОМСБр (1-й АК “ДНР”) продовжують діяти в районі Архангельського після захоплення Архангельського не пізніше 4 травня.
  • Російські війська 5 травня також продовжували наступальні операції на захід і південний захід від Авдіївки, але не зробили жодного підтвердженого просування. Російські сили атакували на захід від Авдіївки поблизу Уманського та Яснобродівки та на південний захід від Авдіївки поблизу Нетайлового.
  • Російські війська 5 травня продовжували наступальні операції на захід і південний захід від міста Донецьк, але не зробили жодного підтвердженого просування. Російський мілблогер стверджував, що російські війська досягли незначних успіхів на схід від Красногорівки (на захід від Донецька) і в східній Парасковіївці (на південний захід від Донецька). Російські сили також атакували на захід від Донецька в районі Новомихайлівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Костянтинівки та Водяного. Повідомляється, що підрозділи російської 39-ї мотострілецької бригади (68-й АК, СВО) діють поблизу Новомихайлівки.
  • Повідомляється, що російські війська просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей, але жодних підтверджених змін на цій ділянці лінії фронту 5 травня не було. Позиційні бої тривали на південь від Великої Новосілки поблизу Старомайорського та Урожайного та на південний захід від Великої Новосілки поблизу Новополя та Новодарівки.
  • Російські сили 5 травня просунулися в Роботине на тлі триваючих позиційних боїв у західній частині Запорізькій області. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 травня, свідчать про те, що російські сили нещодавно просунулися в південній частині Роботиного. Позиційні бої тривали поблизу Роботиного та Вербового (на схід від Роботиного).
  • Українські сили 5 травня розширили свої позиції на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області на тлі продовження позиційних боїв у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 травня, показують, що українські сили розширили свої позиції в Кринках. Речник Південного оперативного командування ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що російські війська провели кілька невдалих штурмів поблизу острова Нестрига в дельті річки Дніпро.
  • Російські війська завдали серії обмежених ударів з безпілотників і ракет по Україні в ніч на 5 травня. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук заявив, що російські війська запустили 24 безпілотники Шахед-136/131 з Курської області та зайняли мис Чауда, Криму та що українські сили знищили 23 шахиди над Харківською, Херсонською та Дніпропетровською областями. Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що уламки безпілотника пошкодили об’єкти інфраструктури в Дніпрі. Українські офіційні особи повідомили, що удари російських безпілотників по Харкову завдали шкоди цивільній інфраструктурі та поранили кількох мирних жителів. Південне оперативне командування України уточнило, що російські війська, ймовірно, застосували ракети «Іскандер-К» під час удару по Одеській області 4 травня.
  • Протягом дня 5 травня російські війська також завдавали ударів по Україні. Голова Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін заявив, що неуточнений ракетний удар Росії пошкодив елеватор у Полтавській громаді. У Державній службі з надзвичайних ситуацій України повідомили, що російські війська завдали ударів по Харкову керованими плануючими бомбами, в результаті чого було поранено мирних жителів та пошкоджено цивільну інфраструктуру. Заступник голови Миколаївської міської військової адміністрації Володимир Проскунін повідомив, що російські війська завдали удару по Слов’янській ТЕС у Донецькій області чотирма реактивними снарядами системи залпового вогню (РСЗВ) з касетними боєприпасами та однією фугасною.
  • Міністр енергетики України Герман Галущенко 5 травня заявив, що останні хвилі масштабних ударів Росії по українській енергетичній інфраструктурі завдали збитків на суму понад мільярд доларів. Галущенко заявив, що російські удари завдавали переважно ТЕС, гідроелектростанцій (ГЕС) і систем електропередачі. Галущенко зазначив, що енергосистема України стабільна, але назвав ситуацію “складною”.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 04.05.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    6 − one =