Выстрел

Російські війська просунулися вздовж залізничної лінії на захід від Очеретиного, здійснили незначне просування в західній Новомихайлівці, просунулися вулицею Східною до нових позицій у південно-східної частині Роботиного, утримують позиції в житловому районі на північ від дороги Кринки-Козачі Лагері.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на полях боїв російсько-української війни 7 травня.

  • 7 травня російські війська продовжили наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але лінія фронту не змінилася. Російські війська продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на північний захід від Сватового біля Піщаного, Берестового, Стельмахівки; на північний захід від Кремінної біля Невського; на захід від Кремінної біля Тернів і Ямполівки; і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки. Окремі російські та українські джерела нещодавно стверджували, що підрозділи 76-ї дивізії ВДВ можуть передислокуватися із західній частини Запорізької області, але прямо не стверджували, що ці елементи можуть передислокуватися в район Кремінної.
  • Російські війська 7 травня продовжували наземні атаки на Сіверському напрямку в районі Верхньокам’янського (на схід від Сіверська), Спірного (на південний схід від Сіверська), Виїмки (на південний схід від Сіверська) та Роздолівки (на південь від Сіверська), але жодних підтверджених змін лінії фронту не було.
  • 7 травня російські війська продовжили штурм біля Часового Яру, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські війська здійснили наземні атаки на північний схід від Часового Яру поблизу Богданівки; у східному Часів Яру – Нового мікрорайону; на схід від Часового Яру біля Іванівського; і на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки та Андріївки. Речник Угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що українські війська відновлюють мости через канал «Сіверський Донець-Донбас» для відновлення шляхів сполучення.
  • Російські війська 7 травня просунулися на північний захід від Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 травня, показують, що російські війська продовжували наземні наступи на північний захід від Авдіївки в районі Новоолександрівки, Сокіла, Прогресу, Євгенівки та Новоселівки Першої; на захід від Авдіївки біля Уманського та Яснобродівки; на південний захід від Авдіївки біля Нетайлового і Невельського.
  • Російські війська 7 травня трохи просунулися на південний захід від міста Донецьк на тлі продовження наземних атак на захід і південний захід від міста. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 травня, показують, що російські війська здійснили незначне просування в західній Новомихайлівці (на південний захід від міста Донецьк). Російські війська також продовжували наземні атаки на захід від міста Донецьк поблизу Красногорівки та на південний захід від міста Донецьк поблизу Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного (на північний схід від Вугледара).
  • 7 травня тривали позиційні бої в районі кордону Донецької та Запорізької областей поблизу Старомайорського та Урожайного (обидва на південь від Великої Новосілки).
  • Російські війська 7 травня підтвердили наступ у західній Запорізькій області. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 травня, показують, що російські війська просунулися вулицею Східною до нових позицій у південно-східної частині Роботиного.
  • Обмежені позиційні бойові дії тривали на східному (лівому) березі Дніпра в Херсонської області, в тому числі поблизу Кринок, але останнім часом підтверджених змін на лінії фронту не було. Геолокаційні кадри, опубліковані 7 травня, показують, що російські війська утримують позиції в житловому районі на північ від дороги Кринки-Козачі Лагері, хоча це просування, ймовірно, не відбулося протягом останніх 24 годин. Речник Південного оперативного командування Збройних сил України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук зазначив, що російські війська продовжують зусилля із закріплення позицій на острові Нестрига (на південний захід від Херсона), але російські війська не можуть просунутися далі на острів через сильний український вогонь.
  • Повідомляється, що страх Росії перед ударами України по військових активах в окупованому Криму має відчутний вплив на матеріально-технічне забезпечення півострову. Російські ЗМІ та мілблогери повідомили в ніч на 7 травня, що російська окупаційна влада закрила повітряний простір над Кримом і Керченським мостом через побоювання, що Україна готується до комбінованого ракетно-морського удару з безпілотників. Керченський міст після тридцятихвилинної паузи знову відкрили для руху транспорту. Британське видання The Independent 6 травня повідомило, що Росія майже повністю перейшла на використання сухопутних залізничних маршрутів, які пролягають через окуповану Україну після атаки України на Керченський міст у липні 2023 року, зазначивши, що супутникові зображення показують, що майже жоден військовий потяг не проходив через міст за останні три місяці. Нещодавні успішні удари України по російських активах в окупованому Криму, схоже, змусили Росію наблизити свої матеріально-технічні маршрути до лінії фронту та ближче до українського арсеналу зброї великої дальності.
  • Військово-повітряні сили України повідомили, що протягом доби 7 травня над Одеською областю українські війська збили дві російські крилаті ракети Х-59/69.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 06.05.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    seventeen + nine =