Часів Яр - мапа війни на кінець доби 18 травня 2024 р

Російські війська нещодавно активізували свої зусилля із захоплення оперативно важливого міста Часів Яр, намагаючись використати те, як російські наступальні операції на півночі Харківської області та триваючі наступальні операції по всій східній Україні спричинили посилення тиску на українські сили на всьому ТВД.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив аналіз подій на Часів’ярському напрямку, які відбувалися 18 травня 2024р.

Генштаб ЗС України повідомив, що російські війська 17 травня здійснили невдалий грубо посилений механізований штурм із двома танками та 21 БМП у напрямку Нового мікрорайону на сході Часового Яру. У Генштабі ЗС України повідомили, що російські війська 18 травня здійснили в цьому ж районі наступ грубо посиленого механізованого взводу. Опубліковані 17 травня геолокаційні кадри показують, як російські війська атакують щонайменше семи одиницями бронетехніки поблизу Іванівського (на схід від м.Часів Яр). В українському Генштабі зазначили, що російські війська широко використовують бронетехніку в районі Часового Яру, а президент України Володимир Зеленський подякував українським силам поблизу Часового Яру за знищення щонайменше 20 одиниць російської бронетехніки (імовірно, за минулу добу). Російські війська не досягли значних тактичних здобутків у районі Часового Яру після проведення механізованого штурму роти на східній околиці міста 4 квітня і не проводили подібних механізованих штурмів у цьому районі до 17 травня. Механізований штурм 4 квітня супроводжувався посиленими наступальними операціями росіян поблизу Часового Яру, і нещодавні механізовані штурми росіян у цьому районі, ймовірно, передвіщають загальну інтенсифікацію зусиль Росії захопити місто. Захоплення Росією Часового Яру мало б оперативне значення, оскільки це забезпечило б російські сили вигідними позиціями для початку подальших наступальних операцій на Костянтинівку та Дружківку – міста, які утворюють південну частину українського оборонного поясу, який є опорою оборони України в Донецькій області.

Читайте також:
Російський генштаб стягує війська в російські регіони на північ від України – що задумали у Шойгу?

10 травня російські війська розпочали обмежену наступальну операцію на півночі Харківської області, яка має на меті стратегічне відволікання та фіксацію української живої сили та техніки з поточних українських оборонних операцій на сході України. Російські війська зберегли темп своїх наступальних операцій на всій території Східної України минулого тижня і, ймовірно, продовжуватимуть це робити, щоб використати будь-які вразливі місця від перекидання української техніки та живої сили до оборонних операцій на півночі Харківської області. Українські сили нещодавно перекинули елементи української бригади, яка оборонялася в районі м. Часів Яр, у район Вовчанська, а російські війська, ймовірно, активізували наступальні операції поблизу Часового Яру, щоб швидко скористатися ослабленою українською обороною. Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський повідомив, що російські війська мають на меті змусити українські війська залучити наявні резерви до оборонної операції на півночі Харківської області, і російські війська можуть сподіватися, що активізація наступальних операцій біля Часового Яру буде більш успішною, якщо Україна не може виділяти додаткові резерви в цьому районі в майбутньому. Російські сили, ймовірно, протягом наступних місяців проведуть наступальну операцію в Україні, яка має на меті розтягнути українські сили на широкій лінії фронту та підтримувати регулярний наступальний тиск, щоб спробувати послабити українську лінію оборони в сукупності. Російські війська, ймовірно, сподіваються здійснити значне в оперативному відношенні проникнення будь-де вздовж лінії фронту, але, швидше за все, віддадуть пріоритет району Часового Яру, де російські війська мають найближчі перспективи для значного оперативного просування, і фронту на захід від Авдіївки, де російські війська змогли досягти тактично значних успіхів за останні тижні.

Російські війська наразі намагаються досягти значних тактичних і оперативних успіхів в Україні до того, як надходження масштабної допомоги США у сфері безпеки у червні та липні 2024 року дозволить українським силам притупити російське просування.

Читайте також:
Військова ситуація в Україні станом на 10:00 19 травня 2024 р.: ГШ ЗСУ та аналіз втрат російської техніки війни від ZpTown.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

13 − 7 =