Россотрудничество - Русский дом

Схоже, що Кремль розробляє систему легалізації статусу так званих «співвітчизників Росії за кордоном», ймовірно, як частину своїх зусиль встановити інформаційні умови для виправдання подальшої агресії та гібридних операцій за кордоном як «захист» російських співвітчизників.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Генеральний директор Федерального агентства з питань Співдружності Незалежних Держав (СНД), співвітчизників, які проживають за кордоном, і міжнародного гуманітарного співробітництва (Росспівробітництва) Євген Примаков заявив 22 травня в інтерв’ю кремлівському виданню ТАСС, що Росспівробітництво розробляє «електронну картку співвітчизника», програми, яка дозволить російським співвітчизникам за кордоном отримати доступ до невизначених державних послуг, відвідувати та працювати в Росії та навіть подавати документи на російське громадянство в майбутньому. Примаков заявив, що Росія готується запустити пілотну версію програми в кількох невизначених сусідніх країнах і може розпочати видачу перших карток до кінця 2024 року. Примаков заявив, що співвітчизники Росії можуть надати свою особисту інформацію через онлайн-додаток в обмін на картку та доступ до цих різноманітних послуг, які, імовірно, будуть доступні через невизначену онлайн-платформу. Примаков зазначив, що хоча деякі російські співвітчизники за кордоном не мають російського громадянства і «скептично» ставляться до політики Росії, вони все одно «так чи інакше» співвітчизники, і що ця програма допоможе співвітчизникам і їхнім дітям підтримувати зв’язки з Росією. За оцінками Примакова, Росія має від 20 до 40 мільйонів співвітчизників за кордоном, хоча незрозуміло, яке визначення «співвітчизник за кордоном» використовує Примаков. Примаков також підкреслив важливість російських освітніх і культурних програм обміну зі студентами з Вірменії, Казахстану, Киргизстану та інших країн і зазначив, що російський уряд протягом останніх кількох років збільшує кількість іноземних студентів, яким дозволено навчатися в Росії. Примаков заявив, що Росія поставила собі за мету до 2030 року щорічно навчатися в Росії 500 тис. іноземних студентів. Він зазначив, що Росспівробітництво має проблеми з роботою в США, Великій Британії (Великобританії), Канаді та інших країнах Заходу через «недружність» Західні політики і абсурдно стверджували, що “Русский дом” в Європі «не займаються політичною пропагандою чи чимось іншим», а ведуть лише «культурну діяльність». Представники Молдови та України раніше попереджали, що російські чиновники використовують «Русский дом» для просування російської пропаганди та проведення «підривної роботи» за кордоном.

Росспівробітництво працює над проектом «Електронна карта співвітчизника» принаймні з 2021 року, але ще не оприлюднило програму, а в червні 2023 року Примаков заявив, що Росспівробітництво планує відкрити «сертифікаційні центри» в центрах «Русского дома» по всьому світу, де співвітчизники можуть підтвердити свою особу в рамках процесу подання заявки. Російська православна церква Московського патріархату (РПЦ МП), контрольована Кремлем організація та відомий інструмент російської гібридної війни, під час Всесвітнього російського народного собору 27 і 28 березня опублікувала низку рекомендацій, серед яких: заклик до Росії надати пріоритет масовій репатріації «співвітчизників» до Росії, а програма «Електронна карта співвітчизників» може стати життєздатним шляхом для Росії виконати цю рекомендацію. Російські співвітчизники за кордоном — яких президент Росії Володимир Путін раніше визначив як будь-кого, хто має історичні, культурні чи мовні зв’язки з Росією — є ключовим аспектом кремлівського наративу «Русский мир», який Кремль має намір використовувати для виправдовують майбутню російську агресію під виглядом «захисту» російських співвітчизників, як це він робить в Україні. Раніше російський уряд пом’якшив вимоги до мови та походження для співвітчизників, які бажають переїхати до Росії, і, можливо, намагається ще більше розширити своє розпливчасте визначення співвітчизника, щоб охопити якомога більше людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × three =