залп из танка

Російські війська нещодавно незначно просунулися в межах Вовчанська, до східної околиці Новоолександрівки, на південний захід від Новомихайлівки, в межах південного Старомайорського. Українські сили відтіснили російські сили від кількох будинків і незначно просунулися в межах північно-східного Вовчанська, відбили кілька будівель у східній частині мікрорайону Канал.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив звіт про бойові дії на загарбницький війні Росії в Україні.

  • 22 травня російські війська продовжили наступ на північ від Харкова в районі Липців, але підтверджених змін лінії фронту не було. Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російське військове командування відводить частини 7-го мотострілецького полку (11-го армійського корпусу (АК) Ленінградського військового округу (ЛВО)) з наступальних дій під Липцями для відпочинку та відтворення. Машовець зазначив, що російські війська збільшили чисельність Північного угруповання військ приблизно до 40 тис. осіб і що значна частина угруповання залишається в резерві в Білгородській та Курській областях.
  • Російські сили нещодавно незначно просунулися в межах Вовчанська (на північний схід від міста Харкова), оскільки 22 травня тривали бої в населеному пункті та поблизу нього. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 травня, показують, що російські війська нещодавно незначно просунулися в межах Вовчанська, а російські мілблогери стверджували, що російські війська просуваються далі в межах населеного пункту. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 22 травня, показують, що українські сили відтіснили російські сили від кількох будинків і незначно просунулися в межах північно-східного Вовчанська, підкреслюючи динамічний характер бойової ситуації в населеному пункті. Речник українського підрозділу, який діє на Харківському напрямку, заявив, що українські сили контролюють більшу частину Вовчанська, а російські війська ведуть штурм малими піхотними групами. Російські війська також проводили штурми поблизу Бугруватки (на південний захід від Вовчанська).
  • 22 травня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Російські війська продовжували наступальні дії на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на північний захід від Сватового поблизу Берестового, Стельмахівки, Іванівки; на південний захід від Сватового поблизу Сергіївки, Дружелюбівки, Греківки, Новоєгорівки, Макіївки; на захід від Кремінної біля Невського і Торського; та на південь від Кремінної біля Григорівки та Білогорівки. Українське джерело стверджувало, що російські сили використовували танки з важким металевим захистом (черепашки) під час штурмів поблизу Білогорівки протягом останнього тижня, ймовірно, для захисту російської бронетехніки від ударів українських безпілотників.
  • Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор 22 травня повідомив, що український удар 20 травня по Луганській академії внутрішніх справ в окупованій Катеринівці (раніше Ювілейне) спричинив, ймовірно, «значні» втрати серед російських офіцерів.
  • 22 травня російські війська продовжили наступальні дії на Сіверському напрямку, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не зафіксовано. Російські війська вели штурм на південний схід від Сіверська в районі Виїмки та на південь від Сіверська в районі Роздолівки.
  • Українські війська 22 травня відвоювали маргінальні території в межах східного Часового Яру на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 травня, показують, що українські війська нещодавно відбили кілька будівель у східній частині мікрорайону Канал (найсхідніший Часів Яр). Міністерство оборони Росії стверджувало, що підрозділи російського Південного угруповання військ захопили Кліщіївку, хоча російський мілблогер стверджував, що українські сили все ще діють у населеному пункті. Інші російські мілблогери стверджували, що російські сили просунулися далі в районі Кліщіївки, а українські сили відступають із позицій на захід від населеного пункту. ISW не має підтвердження того, що російські сили захопили Кліщіївку або просувалися далі на захід від населеного пункту. Telegram-канал російської 98-ї повітряно-десантної дивізії ПДВ повідомив, що підрозділи дивізії просунулися на 500 метрів у межах мікрорайону Канал і ведуть бої на східній околиці Нового мікрорайону (східний Часів Яр). Речник Українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що російські війська планують вивести частини 98-ї дивізії ПДВ, які брали участь у наступальних операціях на схід від Часового Яру, для поповнення. Російські війська також продовжували наступальні дії на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний захід від Часового Яру поблизу Андріївки.
  • Російські сили нещодавно просунулися на північний захід від Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій Росії в цьому районі 22 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 20 травня, показують, що російські сили нещодавно просунулися до східної околиці Новоолександрівки (на північний захід від Авдіївки). Російські війська продовжували наступальні дії на північний захід від Авдіївки в районах Новоолександрівки, Прогресу, Соловйова, Сокіла, Калинового, Євгенівки, Архангельського, Новопокровського, Очеретиного та на захід від Авдіївки в районах Уманського, Яснобродівки, Новоселівки Першої, Північного та Нетайлового.
  • Російські війська нещодавно досягли незначних успіхів на південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 травня, показують, що російські війська нещодавно трохи просунулися на південний захід від Новомихайлівки (на південний захід від міста Донецьк). 22 травня російські війська продовжували наступальні операції на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Новомихайлівки, Побєди, Парасковіївки, Костянтинівки та Володимирівки.
  • Російські війська нещодавно просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Геолокаційні кадри, опубліковані 21 і 22 травня, вказують на те, що російські війська нещодавно просунулися в межах південного Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). 22 травня російські війська продовжили наступальні дії на південь від Великої Новсілки в районі Урожайного та Старомайрського.
  • 22 травня тривали позиційні бойові дії на заході Запорізької області, однак підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не зафіксовано.
  • 22 травня тривали позиційні бої в лівобережній (східній) частині Херсонській області, в тому числі під Кринками.
  • 22 травня російські та українські джерела повідомили, що українські війська завдали ударів реактивними системами залпового вогню (РСЗВ) з морського безпілотника по позиціях РФ поблизу окупованої Кінбурнської коси Миколаївської області. Це свідчить про те, що морські безпілотники, як РСЗВ, можуть діяти на річці Дніпро та на других водоймах.
  • Російська окупаційна влада Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) 22 травня заявила, що українські війська завдали удару з маршових боєприпасів по транспортному цеху на ЗАЕС, але удар не завдав шкоди. Окупаційна влада ЗАЕС також заявила, що за останні два дні українські війська завдали кількох ударів з безпілотників по житлових і соціальних об’єктах ЗАЕС. У квітні російські джерела неодноразово заявляли, що українські війська завдали ударів з безпілотників по ЗАЕС. Росія регулярно піднімає привид радіаційного інциденту на ЗАЕС, щоб пришвидшити переговори з міжнародними організаціями, включаючи Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), які мають на меті змусити ці організації зустрітися з російськими окупаційними чиновниками та легітимізувати російську окупацію ЗАЕС і, як наслідок, окупація Росією суверенної української землі.
  • Російські війська завдали ударів з безпілотників по Україні в ніч з 21 на 22 травня та ракетно-плануючих ударів по Харківській області протягом дня 22 травня. Командувач ВПС України генерал-лейтенант Микола Олещук повідомив, що російські війська випустили 24 БПЛА Шахед-136/131 з Приморсько-Ахтарська, Краснодарського краю, Курської області та окупованого Криму і що українські сили збили всі 24 шахиди над Миколаївською, Дніпропетровською, Запорізькою, Донецькою, Сумською та Одеською областями в ніч з 21 на 22 травня. Прокуратура Харківської області повідомила, що російські війська вранці 22 травня обстріляли Чугуїв двома ракетами С-400, внаслідок чого поранено восьмеро мирних жителів. Українська влада також повідомила, що російські війська завдали удару по Харкову двома керованими плануючими бомбами Д-30СН із універсальними плануючими боєприпасами (УМПБ), поранивши 12 мирних жителів.
  • Генпрокуратура України 22 травня повідомила, що розслідує ракетний удар Росії 21 травня по Покровську Донецької області та зазначила, що під час попередніх ударів по населеному пункту російські війська використовували балістичні ракети «Іскандер».
  • Українська бригада, яка діє в Донецькій області, 18 травня заявила, що за останні два тижні збила чотири російські штурмовики Су-25. 22 травня речник ВПС України майор Ілля Євлаш заявив, що для збиття літака бригада використовувала переносні зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК), і зазначив, що російські літаки діяли ближче до лінії фронту, припускаючи, що українські силам продовжує бракувати боєприпасів. ISW не спостерігала незалежного підтвердження факту збиття цих російських літаків, крім того, український Генштаб не включав ці збити літаки до свого звіту.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 21.05.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    11 − five =