Самолеты ВВС Украины

Українські сили нещодавно трохи просунулися на південний схід від Лук’янців та на північ від Білогорівки. Російські війська просунулися на північ від Берестового, на захід від Бердичів, в південно-західній і східній Красногорівці, до центру Старомайорського та захопили Уманське.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах розв’язаної російським узурпатором путіним загарбницької війни в Україні.

  • Українські війська відбили маргінальні території на північ від Харкова під час продовження російських наземних атак у цьому районі 23 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 травня, показують, що українські сили нещодавно трохи просунулися на південний схід від Лук’янців (на північний схід від Липців). Російські сили продовжували наземні атаки поблизу Липців, а російські джерела стверджували, що українські сили контратакували поблизу Липців і Глибокого (на північ від Липців). Головнокомандувач України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська перейшли до активної оборони на липцівському напрямку.
  • 23 травня російські війська продовжували наземні атаки у Вовчанську та його околицях, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Сирський заявив, що російські сили зараз «зав’язли» у вуличних боях у Вовчанську, незважаючи на початкові тактичні успіхи, і зараз перекидають резерви в цей район з інших операційних напрямків. Російські війська також продовжували наземні атаки поблизу Стариці (на південний захід від Вовчанська).
  • Українські сили нещодавно незначно просунулися на південь від Кремінної під час продовження російських наземних атак уздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна 23 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 травня, показують, що українські сили нещодавно незначно просунулися на північ від Білогорівки (на південь від Кремінної). Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський 23 травня повідомив, що російські війська продовжують штурм лісових масивів на північ від Куп’янська та намагаються прорвати українську оборону біля Кислівки (на південний схід від Куп’янська), щоб вийти до річки Оскіл. Російський милий блогер спростував заяву Міністерства оборони Росії від 20 травня про те, що російські війська захопили Білогорівку (на південь від Кремінної), і стверджував, що російські війська досягли лише обмеженого прогресу в цьому районі ціною значних втрат у живій силі. Він стверджував, що російські війська втрачали кілька сотень військових на день під час фронтових штурмів Білогорівки в лютому 2024 року і що російські війська тимчасово призупинили штурм Білогорівки наприкінці квітня, але відновили штурм на початку травня після того, як у цей район прибуло підкріплення. Російські війська також вели штурми на північний схід від Куп’янська в районі Синьківки; на південний схід від Куп’янська поблизу Берестового і Стельмахівки; на південний захід від Сватового — Новоєгорівка, Греківка, Невське, Макіївка, Дружелюбівка, Нововодяне; на захід від Кремінної біля Тернів і Торського; і на південь від Кремінної біля Григорівки та Білогорівки.
  • Російські війська нещодавно просунулися на Сіверському напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 травня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північ від Берестового (на південний схід від Сіверська). 22 травня український Генштаб повідомив, що українські війська відбили російські атаки поблизу Верхньокам’янського (на південний схід від Сіверська).
  • Повідомляється, що 23 травня російські війська просунулися поблизу Часового Яру, але жодних підтверджених змін на лінії фронту в цьому районі не було. Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська захопили Андріївку (на південний схід від Часового Яру). Бої також тривали на схід від м.Часів Яр біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру біля Кліщіївки. Головнокомандувач Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські війська намагаються захопити Часів Яр “будь-якою ціною” і використовують у цьому районі танки Т-90 і БМП, які українські війська знищують засобами протидії та FPV-дронами.
  • Російські сили нещодавно просунулися на захід і північний захід від Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій Росії в цьому районі 23 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 травня, на яких показано, як українські сили завдають удару по російському пункту постачання боєприпасів у північно-західному Уманському, ймовірно, вказують на те, що російські війська нещодавно захопили Уманське (на захід від Авдіївка). Російські війська, ймовірно, лише створять пункт постачання боєприпасів у прифронтовому населеному пункті під контролем Росії. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 22 травня, показують, що російські війська просувалися на захід від Бердичів (на північний захід від Авдіївки). Бої також тривали на північ від Авдіївки біля Калинового; на північний захід від Авдіївки біля Очеретиного, Новоолександріївки, Архангельського, Сокіла, Новопокровського, Соловйового; і на захід від Авдіївки біля Нетайлового. Сирський зазначив, що найбільш інтенсивні бої ведуться на Покровському (Авдіївка) і Кураховому (захід і південний захід від Донецька) напрямках, а найбільш підготовлені російські підрозділи намагаються прорватися між Бердичами і Старомихайлівкою (захід від Донецька). Сирський заявив, що російські війська російські війська ведуть штурм механізованими засобами та піхотою, іноді використовують для штурму мотоцикли та всюдиходи (квадроцикли).
  • Російські сили нещодавно просунулися на захід від міста Донецьк на тлі продовження російських наступальних операцій у цьому районі 23 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 22 і 23 травня, показують, що російські сили нещодавно просунулися в південно-західній і східній Красногорівці (на захід від міста Донецьк). Бої також тривали на захід від Донецька поблизу Георгіївки та на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки, Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного.
  • Російські війська нещодавно просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 травня, свідчать про те, що російські війська на мотоциклах нещодавно просунулися до центру Старомайорського (на південь від Великої Новосілки). Російський мілблогер стверджує, що російські штурмові групи використовують мотоцикли поблизу Старомайорського, тому що вони можуть ефективніше ухилятися від ударів української артилерії та БПЛА, ніж бронетехніка. Бої тривали також на південь від Великої Новосілки біля Урожайного.
  • 22 травня речник українського підрозділу, який діє поблизу Роботиного, заявив, що українські сили контролюють Роботине, спростувавши нещодавню заяву Міністерства оборони Росії про захоплення населеного пункту російськими військами. Речник зазначив, що на околицях Роботиного діють російські військовослужбовці на байках і невеликі групи, які ведуть розвідку.
  • 23 травня український Генштаб повідомив, що російські війська продовжували наступ на українські позиції у східній (лівобережній) частині Херсонській області, в тому числі поблизу Кринок.
  • 22 травня речник Південного оперативного командування Збройних сил України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що український удар по Севастополю 19 травня завдав шкоди російському малому ракетному кораблю типу “Циклон Каракурт” (проект 22800) і що українські сили досі уточнюють інформацію про пошкодження російського мінного тральщика “Ковровец” класу Натя”. Міністерство оборони Сполученого Королівства 23 травня оцінило, що удар 19 травня «майже напевно» потопив малий ракетний корабель «Циклон». Супутникові знімки, опубліковані 23 травня, показують пошкодження інфраструктури російського порту в Севастополі в результаті удару 19 травня.
  • 23 травня російські війська завдали ударів по місту Харків і Люботин Харківської області з 15 ракет С-300/400, в основному пошкодивши транспортну інфраструктуру. Речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко заявив, що російські ракети вразили залізничну станцію в Люботині та пошкодили транспортну інфраструктуру в цьому районі. Харківський міський голова Ігор Терехов заявив, що російські війська також завдали ударів по транспортній інфраструктурі та комунальному господарству міста. Українська державна залізнична компанія «Укрзалізниця» заявила, що російські ракети вразили декілька залізничних об’єктів у Харківській області, але потяги продовжують курсувати за розкладом. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що російські війська використовують обмежені можливості протиповітряної оборони України. ISW спостерігав, як російські війська останніми тижнями посилюють удари по українській транспортній інфраструктурі, очевидно намагаючись порушити українські наземні лінії зв’язку і обмежити потік очікуваної допомоги США у сфері безпеки на лінію фронту.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 22.05.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    2 × three =