Російські війська нещодавно просунулися до зруйнованого мосту, який перетинає річку Вовча на південний схід від Тихого, до вітрозахисних смуг на схід від луганської Макіївки, на південний захід від Новомихайлівки, в межах сходу Берестового та на північ від цього населеного пункту, досягли незначних успіхів уздовж смуги вітру на схід від Стельмахівки, досягли часткового тактичного успіху під Іванівкою.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронтах загарбницької війни Росії в Україні.
Українські чиновники продовжують стежити за угрупованням російських військ, розгорнутим біля кордону з Сумською та Чернігівською областями. Представник Головного оперативного управління Генштабу України полковник Ігор Прохоренко 24 травня заявив, що ситуація в Сумській області стабільна, а українські сили перекидають туди резерви та техніку у відповідь на неуточнені плани Росії. Прохоренко заявив, що російські війська збільшують чисельність свого угруповання вздовж кордону з Чернігівською та Сумською областями, але не назвав конкретних цифр. Голова Сумської обласної військової адміністрації Володимир Артюх заявив, що Росія наразі не має достатніх сил поблизу кордону для ведення наступальних дій на Сумщину.
24 травня російські війська продовжували наступальні операції на північ від Харкова, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Прохоренко повідомив, що хоча бойова ситуація на півночі Харківської області є «складною», українські війська «зупинили» російські наступальні операції та контратакують у цьому районі. Російські війська продовжували штурм біля Глибокого (на північ від Липців) та на східному боці Трав’янського водосховища (на північ від Липців). Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко у статті, опублікованій 24 травня, заявив Financial Times, що Росія перекинула 50 000 російських військових «через кордон» (імовірно, мається на увазі Бєлгородська область) і що Україна не може повністю виключати, що Путін може спробувати захопити місто Харків у майбутньому, хоча зараз Росія переслідує більш обмежені цілі на півночі Харківської області. Заступник начальника Головного управління військової розвідки (ГУР) України генерал-майор Вадим Скібіцький 2 травня повідомив, що Росія перекинула близько 35 тис. військовослужбовців до прикордонної зони в Курській, Брянській і Бєлгородській областях і що російські війська мають намір створити угруповання чисельністю від 50 до 75 тис. військ за чисельністю в цьому районі. Український військовий оглядач Костянтин Машовець 5 травня заявив, що російські військові стягнули близько 50 тис. військових у Північному угрупованні військ у Курській, Бєлгородській та Брянській областях, 31 тис. – у Бєлгородській області. Повідомляється, що в Харківській області діють підрозділи 2-ї бригади спецназу Росії (ГРУ РФ). Раніше ISW бачив повідомлення про оборону 2-ї бригади спецназу від транскордонних рейдів у Бєлгородську та Курську області в березні 2023 року.
Російські війська нещодавно просунулися на північний схід від Харкова, хоча станом на 24 травня ситуація у Вовчанську, як повідомляється, стабілізувалася. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 травня, показують, що російські війська нещодавно просунулися до зруйнованого мосту, який перетинає річку Вовча на південний схід від Тихого (на схід Вовчанська). Речник українського угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що російські війська «закуті» у вуличних боях у районі Вовчанська.
Російські війська нещодавно просунулися на північний захід від Сватового та продовжили наступальні дії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове 24 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 24 травня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в межах східного Берестового (на північний захід від Сватового) та на північ від населеного пункту. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 24 травня, вказують на те, що російські війська нещодавно досягли незначних успіхів уздовж смуги вітру на схід від Стельмахівки (на північний захід від Сватового). Український Генштаб визнав, що російські війська досягли часткового тактичного успіху під Іванівкою (на північний захід від Сватового), а Куп’янський напрямок був найактивнішим напрямком фронту. Російські війська також продовжували наступальні дії на схід від Куп’янська в районі Петропавлівки; на північний захід від Сватового біля Кислівки; на захід від Сватового біля Дружелюбівки; і на південний захід від Сватового біля Нововодяне, Новоєгорівка і Ковалівка.
Російські сили нещодавно просунулися на північний захід від Кремінної та продовжили наступальні операції в районі Кремінної 24 травня. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 травня, показують, що російські сили нещодавно просунулися до вітрозахисних смуг на схід від Макіївки (на північний захід від Кремінної). Російські війська продовжували наступальні дії на північний захід від Кремінної в районі Невського; на захід від Кремінної біля Торського і Тернів; на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Білогорівки.
24 травня російські війська продовжили наземні атаки на сіверському напрямку в районі Виїмки (на південь від Сіверська), а також поблизу Спірного та Івано-Дарівки (обидва на південний схід від Сіверська).
24 травня російські війська продовжили наземні атаки на схід від Часового Яру, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Українська організація з відкритим кодом Frontelligence Insight повідомила, що російські сили виявили слабкі місця в мікрорайоні Канал і не змогли закріпитися, але додаткові наявні російські сили можуть досягти успіху в цьому районі в майбутньому. Український журналіст Юрій Бутусов 24 травня опублікував кадри, на яких українські сили відбивають російську механізовану атаку чисельністю принаймні посиленого взводу поблизу Часового Яру, і повідомив, що українські сили нещодавно знищили в цьому районі 10 російських бронемашин. Інше українське джерело повідомило 24 травня, що російські сили оговтуються після проведення механізованих і піхотних атак 22 і 23 травня поблизу Часового Яру.
Повідомляється, що 24 травня російські війська продовжували просуватися на північний захід і захід від Авдіївки, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські війська також продовжували наступати на північний захід від Авдіївки в районі Новоселівки Першої, Калинового, Новоолександрівки, Прогресу і Новопокровського та на захід від Авдіївки в районі Нетайлового. Українська організація з відкритим кодом Frontelligence Insight попереджає, що Очеретине залишається небезпечним районом для українських сил, оскільки російські сили масово просуваються або на північ від населеного пункту, або на північний захід до Воздиженки.
Російські війська нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 23 травня, показують, що російські війська просунулися на південний захід від Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). Російські війська продовжували наземні атаки на захід від міста Донецьк поблизу Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від міста Донецька поблизу Парасковіївки та Костянтинівки.
Повідомляється, що 24 травня російські війська просунулися в районі кордону Донецької та Запорізької областей.
24 травня на заході Запорізької області тривали позиційні бої, але лінії фронту на цій ділянці не змінилися. Російські війська вели наступальні дії поблизу Роботиного, на північний захід від Вербового (на схід від Роботиного) та в напрямку Новоданилівки (на північ від Роботиного).
24 травня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Дніпра на Херсонщині, в тому числі під Кринками. Російські та українські джерела припустили, що українські війська відійшли з Кринок, щоб закріпити позиції в інших місцях на східному березі Херсонської області, хоча ISW поки що не отримало підтвердження того, що українські сили залишили позиції в населеному пункті та поблизу нього. Речник Південного оперативного командування ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що українські сили утримують свій обмежений тактичний плацдарм у Кринках.
Російські війська завдали обмежених ракетних ударів по Харківській області в ніч з 23 на 24 травня. Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов повідомив, що російські війська завдали удару по Харкову із С-300, а Укрзалізниця повідомила, що російські війська завдали удару по залізничної інфраструктури в Харківській області з невизначеною кількістю та типом боєприпасів. Речник ВПС України майор Ілля Євлаш зазначив, що останніми днями російські війська призупинили удари по Україні Шахед-136/131, але використовують велику кількість розвідувальних безпілотників над Харківською, Херсонською та Запорізькою областями для підтримки ударів балістичними ракетами.