ВСУ идут - прячься русня

Українські сили відновили позиції на вулиці Духовній у центрі Вовчанська; російські війська просунулися вздовж траси М-30 на захід від Нетайлового, наближаючись до Карлівки; на північний схід від Роботина.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 3 червня.

Російські війська нещодавно підтвердили наступ на північ від Харкова в напрямку Липців. На геолокаційних кадрах, опублікованих 31 травня, видно, що російські війська просунулися до будівель на вулиці Студентській у північно-західної частині Глибокого (на північ від Липців). Кілька мілблогерів стверджували, що російські війська також просуваються в лісових масивах на південний схід від Глибокого в напрямку Липців. Український Генштаб повідомляв про бої під Липцями ввечері 2 червня та вдень 3 червня.

  • Українські сили нещодавно відновили обмежені позиції у Вовчанську (на північний схід від Харкова) на тлі продовження боїв у Вовчанську та його околицях 3 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 червня, показують, що українські сили відновили позиції на вулиці Духовній у центрі Вовчанська. Додаткові геолокаційні кадри, опубліковані 3 червня, показують, що російські та українські сили ведуть ближній бій на вулиці Духовній, що свідчить про те, що українські сили контратакують, щоб позбутися російського контролю над позиціями на вулиці. Деякі російські мілблогери так само стверджували, що українські війська намагаються контратакувати в центральному Вовчанську та на загальному північному напрямку Харківської області. Український військовий оглядач Костянтин Машовець сардонічно зауважив, що російські міліблогери скаржаться на посилення українських контратак на Харківському напрямку, і попередив, що російські джерела найближчими днями можуть заявити, що російські війська відбили «серйозний» український контрнаступ на цьому напрямку. Речник українського угруповання військ «Харків» Юрій Повх зазначив, що російські війська дещо знизили інтенсивність обстрілів на півночі Харківської області та штурмують українські позиції невеликими угрупованнями військ чисельністю «не більше кількох мотострілецьких підрозділів». Українські та російські джерела повідомляли про продовження бойових дій у Вовчанську та його околицях, а також поблизу Стариці (на південний захід від Вовчанська) 2 і 3 червня. Повідомляється, що частини 47-ї танкової дивізії (1-а гвардійська танкова армія Московського військового округу [МВО]) воюють у Вовчанську. Машовець зазначив, що російське військове командування починає виводити основні бойові частини 72-ї мотострілецької дивізії та 41-го мотострілецького полку (обидва 44-го армійського корпусу (АК) Ленінградського військового округу (ЛВО)) на Харківський напрямок.
  • 3 червня російські війська продовжили наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту на цій ділянці не було. Бої 2 та 3 червня тривали на південний схід від Куп’янська в районі Берестового і Стельмахівки; на південний захід від Сватового біля Дружелюбівки; на північний захід від Кремінної біля Невського; на захід від Кремінної біля Тернів; на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісництва та Діброви; і на південь від Кремінної біля Григорівки і Білогорівки. Державна прикордонна служба України 2 червня повідомила, що українські сили завдали удару по невизначеному переходу через річку Вільшана на північний схід від Куп’янська та порушили російські наземні лінії зв’язку, ймовірно, це стосується району Вільшани на північний схід від Куп’янська. Російський мілблогер стверджував, що підрозділи 6-ї загальновійськової армії Росії (Ленінградський військовий округ (ЛВО)) знищили міст біля Куп’янська-Вузлового (на південь від Куп’янська) керованими плануючими бомбами. 3 червня український військовослужбовець заявив, що російські війська завдають плануючих бомбових ударів по українських об’єктах на Куп’янському напрямку з території Росії. ISW продовжує зазначати, що США повинні дозволити Україні завдавати ударів по всіх законних військових цілях в оперативному та глибокому тилу Росії за допомогою наданої США зброї.
  • 2 та 3 червня російські війська продовжували наступати на Сіверському напрямку (на північний схід від Бахмута) поблизу Верхньокам’янського (на схід від Сіверська), Івано-Дарівки (на південний захід від Сіверська), Роздолівки (на південь від Сіверська) та Виїмки (на південний схід від Сіверська).
  • 3 червня російські війська продовжили наземні атаки поблизу Часового Яру, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Нещодавні кадри з геолокацією, зроблені наприкінці травня-початку червня, показують, що невелика група російської піхоти на транспортній машині змогла перетнути канал Сіверський Донець-Донбас, але постійна українська розвідка та швидкі удари по групі показують, що група, ймовірно, не втримала це положення. Російські війська також продовжували наступати на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки та Андріївки 2 і 3 червня. Український Генштаб також повідомив про бої біля залізничної зупинки “Алебастрова” на північний схід від Андріївки. Повідомляється, що підрозділи 200-ї окремої мотострілецької бригади (14-й армійський корпус (АК) Ленінградського військового округу (ЛВО)) продовжують бої біля Калинівки, а підрозділи 98-ї дивізії повітряно-десантних військ продовжують бої на північній околиці мікрорайону Каналу.
  • Геолокаційні кадри, опубліковані 3 червня, показують, що російські війська просунулися вздовж траси М-30 на захід від Нетайлового (на захід від Авдіївки), наближаючись до Карлівки. Речник Угруповання військ «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив, що наразі російські війська зосереджені на прориві українських позицій на невеликих ділянках фронту між Старомихайлівкою (безпосередньо на захід від Донецька) і Бердичами (на північний захід від Авдіївки), щоб створити умови для подальшого наступу на захід у напрямку Покровська.Також тривали бої на північний захід від Авдіївки в районі Новоолександрівки, Зеленого Поля, Очеретиного, Новопокровського, Новоселівки Першої та Калинового; на захід від Авдіївки біля Уманського та Яснобродівки; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського 2 і 3 червня. Український Генштаб також повідомив, що російські війська атакували поблизу Птичі (на захід від Уманського через річку Вовча), ймовірно, маючи на увазі загальний напрямок, а не безпосередню територію навколо населеного пункту, оскільки ISW не спостерігає жодних ознак того, що російські війська навіть близькі до перехід річки Вовча в цьому районі.
  • 3 червня російські війська продовжували наступальні дії на захід і південний захід від міста Донецьк, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Російські джерела стверджували, що російські сили просунулися до вулиці Сумської в центрі Красногорівки (на захід від Донецька), захопили ферму на південь від Красногорівки та просунулися на захід від Солодкого та на північ від Володимирівки (обидва на південний захід від Донецька), але ISW не спостерігала наочне підтвердження цих тверджень. Бої також тривали на південний захід від Донецька поблизу Новомихайлівки, Парасковіївки та Водяного 2 і 3 червня. Загальна концентрація сил на Кураховському напрямку включає до 18 полків, шість бригад, дев’ять батальйонів і батальйон тактичні групи великого розміру та три формування добровольців між ПВО та ЗВО.
  • Російські війська 3 червня незначно просунулися на південь від Великої Новосілки на тлі триваючих боїв у районі кордону Донецької та Запорізької областей. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 червня, показують, що російські війська просунулися в межах півдня Урожайного (на південь від Великої Новосілки). 2 і 3 червня також тривали бої біля Старомайорського (також на південь від Великої Новосілки).
  • Російські війська нещодавно підтвердили наступ у західній частині Запорізькій області. Геолокаційні кадри, опубліковані 1 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на північний схід від Роботина. 2 і 3 червня тривали позиційні бої поблизу Роботиного, Вербового (на схід від Роботиного) та Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного). Речник Південного оперативного командування ЗСУ капітан третього рангу Дмитро Плетенчук 3 червня заявив, що за останні дві доби російські обстріли на Оріхівському (захід Запорізької області) та Херсонському напрямках зменшилися.
  • 3 червня тривали позиційні бої на східному (лівому) березі Херсонщини в районі Кринок та в дельті річки Дніпро на острові Нестрига. 3 червня Плетенчук заявив, що українські сили утримують позиції на острові Нестрига.
  • У Південному оперативному командуванні Збройних сил України заявили, що 2 червня російські війська завдали балістичного ракетного удару по портовій інфраструктурі міста Одеса.
  • 3 червня російські війська завдали удару керованою плануючою бомбою по Дачному та Слобожанському Харківської області (приблизно 40 км на південний схід від Харкова), завдавши шкоди цивільній інфраструктурі.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 02.06.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    4 × three =