Наступление ВСУ

Російські сили просунулися на північну околицю Стариці, на схід від Верхньокам’янського та на південь від Роздолівки, в полях на південь від Побєди і на захід від Солодкого.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій, що сталися на фронті 4 червня.

  • 4 червня російські війська продовжували наступ на Липцівському напрямку (північніше Харкова), але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Бої тривали під Липцями та Глибоким (на північ від Липців). Голова окупаційної адміністрації Харківської області Віталій Ганчев 4 червня визнав, що темп наступальних операцій Росії на півночі Харківської області сповільнився, що відповідає спостереженням ISW щодо швидкості просування російських військ у цьому напрямку з кінця травня 2024 року.
  • Російські сили нещодавно просунулися поблизу Вовчанська (на північний схід від міста Харкова) на тлі продовження наступальних операцій Росії в цьому районі 4 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 червня, показують, що російські сили нещодавно просунулися на північну околицю Стариці (на південний захід від Вовчанська). Бої тривали під Старицею та поблизу та в межах Вовчанська. Речник Групи військ “Хортиця” підполковник Назар Волошин заявив, що українські війська контролюють приблизно 70 відсотків Вовчанська. Російські мілблогери стверджували, що російські артилерійські підрозділи намагаються знищити переправи через річку Вовчу у Вовчанську, щоб ускладнити матеріально-технічне забезпечення України, і стверджували, що російські війська вже знищили три переправи в місті. Командир українського взводу, який діє на півночі Харківської області, заявив, що російські сили продовжують вести важкі піхотні наступи в цьому районі та що російська техніка не наближається до міжнародного кордону на три-п’ять кілометрів, щоб уникнути українських ударів. Відомий пов’язаний із Кремлем російський мілблогер стверджував, що російські війська будують укріплення на північ від Вовчанська, але зазначив, що українські війська завдають частих ударів безпілотників по російській інженерній техніці, що, ймовірно, ускладнює ці зусилля. Облаштування польових укріплень в районі міжнародного кордону залишається складною як для російських, так і для українських сил через поширені загрози безпілотників і непрямого вогню з протилежної сторони.
  • 4 червня російські війська продовжували наступ на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не було. Бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська поблизу Стельмахівки, Берестового, Степової Новоселівки; на північний захід від Кремінної біля Невського; на захід від Кремінної біля Тернів; і на південний захід від Кремінної біля Ямполя.
  • Російські війська нещодавно просунулися на Сіверському напрямку та продовжили посилені наступальні дії в цьому районі 4 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 та 4 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Верхньокам’янського (на південний схід від Сіверська) та на південь від Роздолівки (на південь від Сіверська). У Генштабі України повідомляли, що Сіверський напрямок був одною із найбільш напружених ділянок фронту 3 червня і російські війська вели наступальні дії на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки; на південний схід від Сіверська біля Івано-Дарівки, Верхньокам’янського, Виїмки; і на південь від Сіверська біля Роздолівки 3 і 4 червня.
  • 4 червня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, однак підтверджених змін лінії фронту не було. 3 і 4 червня російські війська наступали на східну околицю Часового Яру, на північ від Часового Яру біля Калинівки, на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки та Андріївки.
  • Російські війська 4 червня продовжили наступ на Авдіївському напрямку, але підтверджених змін лінії фронту не було. Російський мілблогер 3 червня заявив, що російські війська просунулися на 1,5 кілометра в напрямку Карлівки від Нетайлового (обидва на захід від Авдіївки), а радник “ДНР” Ігор Кімаковський 4 червня заявив, що російські війська стискають українські сили вздовж Карлівського водосховища і, можливо, оточують українські сили в межах Карлівки. Проте ISW не знайшло підтвердження цих російських заяв і не спостерігало візуальних доказів того, що російські сили утримують позиції навколо Карлівки, що дозволило б їм суттєво оточити поселення. Російські війська продовжували наступальні дії на північний захід від Авдіївки в районах Новоолександрівки, Євгенівки, Прогресу, Калинового, Сокіла, Новоселівки Першої та Новопокровського; на захід від Авдіївки — Семенівка, Уманське, Карлівка, Нетайлове, Яснобродівка, Птиче; і на південний захід від Авдіївки біля Невельського 3 і 4 червня.
  • Російські війська нещодавно просунулися на захід і південний захід від міста Донецьк. Геолокаційні кадри, опубліковані 3 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в межах заходу Красногорівки (на захід від Донецька) та на захід і північ від Парасковіївки (на південний захід від Донецька). Геолокаційні кадри, опубліковані 4 червня, показують, що російські війська нещодавно просунулися в полях на південь від Побєди (на південний захід від Донецька) і на захід від Солодкого (на захід від Донецька) під час механізованих штурмів чисельністю приблизно в загін. Українська бригада, що діє на південний захід від Донецька, 4 червня опублікувала кадри, на яких видно, як елементи бригади відбивають російську механізовану атаку розміром приблизно взвод в районі Новомихайлівки (на південний захід від Донецька). 3 і 4 червня російські війська продовжували наступальні дії на захід від Донецька в районі Красногорівки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки, Водяного та Костянтинівки.
  • 4 червня російські війська продовжили штурм у районі кордону Донецької та Запорізької областей на південний схід від Великої Новосілки в районі Золотої Ниви та на південь від Великої Новосілки в районі Старомайорського та Урожайного.
  • Російські війська 4 червня продовжували обмежені наземні атаки на заході Запорізької області, але підтверджених змін на лінії фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела повідомляли про продовження боїв поблизу Роботиного, Малої Токмачки (на північний схід від Роботиного) та Вербового (на схід від Роботиного) увечері 3 червня та протягом дня 4 червня. Окупаційний сенатор Запорізької області та колишній керівник російського космічного агентства (Роскосмос) Дмитро Рогозін поскаржився, що українські сили мають перевагу в безпілотниках, артилерії та радіоелектронній боротьбі (РЕБ) поблизу Мирного, що ускладнює наступальні операції Росії в цьому районі.
  • Російські війська 4 червня здійснили обмежені наземні атаки на східному (лівому) березі Херсонської області та в дельті річки Дніпро, але підтверджених змін лінії фронту в цьому районі не було. Український Генштаб повідомив, що українські війська відбили кілька невдалих атак Росії під Кринками ввечері 3 червня та протягом дня 4 червня. Російські мілблогери стверджували, що російські десантники ПДВ і морська піхота працюють над очищенням обмеженої кількості українських військ від островів у дельті річки Дніпро та запобіганням спробам українського десанту на східному березі річки Дніпро.
  • Російські війська завдали серії ракетних і безпілотних ударів по Україні в ніч на 4 червня та вдень 4 червня. Українські військові повідомили, що російські війська випустили дві крилаті ракети «Іскандер-К» з окупованого Криму в бік міста Дніпро і що українські сили збили обидві ракети. Українські військові повідомили, що уламки снарядів пошкодили цивільну інфраструктуру в місті Дніпро. Українські військові офіційні особи повідомили, що російські війська також запустили чотири невстановлені безпілотники на півночі України і що українські сили збили два безпілотники над Чернігівською областю, тоді як інші два не досягли намічених цілей з невстановлених причин. Начальник Слідчого управління РНБО Сергій Болвінов заявив, що російські війська вранці 4 червня завдали удару з універсального планувального боєприпасу (УМПБ) Д-30 по Куп’янську Харківської області. Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак заявив, що 4 червня російські війська також завдали удару по Кривому Рогу ракетами невстановленої кількості та типу.
  • Начальник міліції Харківської області Володимир Тимошко 4 червня заявив, що російські війська посилюють удари по рекреаційних зонах Харківської області, намагаючись змусити людей залишити населені пункти біля Харкова. Раніше ISW оцінювало, що російські війська все частіше завдають ударів по Харкову та його околицям, щоб змусити жителів тікати.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 03.06.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    1 × four =