Окремі російські військові коментатори продовжують скаржитися на перевагу українських безпілотників і засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) на полі бою, продовжуючи наголошувати на швидких і постійних циклах тактичних і технологічних інновацій, які формують бойовий простір в Україні.
Як пише ISW, російський мілблогер, який раніше служив інструктором підрозділу «Шторм-Z», 4 червня опублікував список скарг, де докладно описує проблеми, з якими стикаються російські сили у відбитті українських безпілотників, і стверджує, що ефективне та повсюдне використання українських безпілотників тепер є «провідним фактором» у здатності України відбивати наступальні дії Росії. Він зробив шість пунктів щодо розбіжностей між російсько-українськими безпілотниками, стверджуючи, насамперед, що українські війська мають велику кількісну перевагу в безпілотниках від першої особи (FPV) та операторах FPV-безпілотників. Він також стверджує, що українські штурмові групи мають перевагу FPV безпілотників (3-4):1 над російськими штурмовими підрозділами, тоді як українські механізовані групи мають перевагу FPV-дронів (6-10):1 над порівнянними російськими підрозділами. Мілблогер зазначив, що Україна також має спеціалізовані та централізовані підрозділи безпілотників у складі існуючих українських сухопутних підрозділів, що дозволяє українським силам краще інтегрувати можливості розвідки та удару в основні тактичні маневри. Російським військам, навпаки, не вистачає централізованої та організованої системи безпілотних літальних апаратів і адекватних можливостей РЕБ та радіоелектронної розвідки (РЕР) для протидії українським безпілотникам. Інший мілблогер, чий перший пост від 31 травня спонукав колишнього інструктора «Шторм-Z» висловитися з цього приводу, зазначив, що спеціалізовані українські підрозділи безпілотників потужно цілили та знищували незахищену російську бронетехніку на Авдіївському напрямку, стримуючи перспективи наступу Росії в цьому районі. Він підкреслив, що забезпечення російських сил безпілотниками FPV і необхідними системами РЕБ і ПЕР здійснюється на волонтерській основі, оскільки немає централізованого механізму постачання від Міністерства оборони Росії.
Ці зауваження щодо потреби Росії централізувати свої бойові можливості безпілотників повторюють нещодавні заклики, зроблені групою російських коментаторів, включаючи колишнього голову Російського космічного агентства (Роскосмос) Дмитра Рогозіна. Оскільки українські сили адаптуються та краще інтегрують нові технології у свої сили, російські сили, ймовірно, відчуватимуть тиск, щоб зробити те саме, щоб зберегти технологічний і тактичний паритет на полі бою. Ця гонка наступ-захист і збільшення можливостей є центральною для розвитку бойових засобів у сучасній війні, зробив висновок ISW.