Російські війська просунулися поблизу Іванівки, на південний захід від Новоселівського, на північний схід від Калинівки, по дорозі C051801 Уманське-Нетайлове на північ від Нетайлового, в полях на північний захід від Солодкого; незначно просунулися в полях на північний схід від Андріївки, утримують позиції на північ від Олешок біля Антонівського мосту.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) опублікував огляд подій, що сталися на фронті 5 червня 2024.
5 червня біля Вовчанська та в його межах тривали бої, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Сирський заявив, що українські сили на Вовчанському напрямку намагаються завдати максимальних втрат російським військам, не допустити російських здобутків і поступово повернути територію. Російські мілблогери стверджували, що 5 червня українські сили посилили контратаки в районі Вовчанська, а голова Вовчанської міської військової адміністрації Тамаз Гамбарашвілі заявив, що українські сили нещодавно відбили невизначені позиції в місті. Гамбарашвілі додав, що українські сили повністю контролюють центральний і східний Вовчанськ, але російські сили контролюють значну частину північного Вовчанська.
Головне управління військової розвідки України (ГУР) 5 червня оприлюднило аудіоперехоплення, в якому російський військовий заявив, що російські війська зосереджують угруповання невстановленої чисельності поблизу Грайворона Бєлгородської області. Президент України Володимир Зеленський 26 травня заявив, що російські війська готуються до нових наступальних дій і зосереджують угруповання невстановленого розміру біля кордону з Україною в 90 кілометрах на північний захід від Харкова, ймовірно, в районі Грайворон-Борисівка-Пролетарський на заході Бєлгородської області. Грайворон знаходиться приблизно за 65 км на північний захід від міста Харкова. Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синегубов неодноразово попереджав про можливість наступальних дій росіян у напрямку Золочева (на північний захід від Харкова), але зазначив, що станом на 1 червня російські війська ще не зосередили “ударне угруповання” в цьому районі. Район Грайворон-Борисівка-Пролетарський надає російським військам можливість розпочати наступальні дії на південь у напрямку Золочева та Богодухова (також на північний захід від міста Харків) або на захід у напрямку населених пунктів Сумської області вздовж автотраси, що сполучає Богодухів з м. Суми. ISW не спостерігав конкретних індикаторів, які б свідчили про те, що російські сили, ймовірно, розпочнуть наступальні операції в напрямку Сумської області, а не в напрямку міста Харків, а зосередження в районі Грайворона може сприяти наступальним операціям у будь-якому напрямку.
Російські війська нещодавно просунулися на південний схід від Куп’янська під час продовження 5 червня російських наступальних операцій вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Геолокаційні кадри, опубліковані 5 червня, показують, що російські війська просунулися поблизу Іванівки (на південний схід від Куп’янська) та на південний захід від Новоселівського (на південний схід від Куп’янська). Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський заявив, що російські сили, які діють на Куп’янському напрямку, намагаються прорвати оборону України з двох невизначених напрямків. Бої тривали на північний схід від Куп’янська біля Синьківки; на південний схід від Куп’янська біля Степової Новоселівки та Стельмахівки; на південний захід від Сватового біля Дружелюбівки, Новоєгорівки, Чернещини; на північний захід від Кремінної біля Невського; на південний захід від Кремінної біля Ямполя; і на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісництва 4 і 5 червня.
5 червня російські війська продовжували наступальні дії на Сіверському напрямку, але підтвердженого просування на цьому напрямку не зробили. Український Генштаб повідомив, що російські війська вели наземні штурми на північний схід від Сіверська в районі Білогорівки; на схід від Сіверська поблизу Верхньокам’янського; на південний схід від Сіверська біля Виїмки; і на південь від Сіверська біля Роздолівки вночі 4 червня та вдень 5 червня.
Російські війська нещодавно підтвердили просування на північ і південний схід від Часового Яру. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 червня, показують, що російські війська просунулися вздовж вулиці Лісової у східній Калинівці (на північ від м.Часів Яр). Російський мілблогер стверджував, що російські сили просунулися на 300 метрів на північний схід від Калинівки, а інші мілблогери повідомили про просування росіян у Калинівці та навколо неї, що загалом узгоджується з доступними геолокаційними записами. Додаткові кадри з геолокацією, опубліковані 1 червня, показують, що російські сили незначно просунулися в полях на північний схід від Андріївки (на південний схід від Часів Яр). Держприкордонслужба України 5 червня опублікувала кадри, на яких видно, як українські війська відбивають посилену атаку росіян чисельністю взвод біля Курдюмівки (на південний схід від м.Часів Яр), і повідомила, що в атаці брали участь близько 50 російських військовослужбовців за підтримкою бронетехніки та танку. Українське ЗМІ цитувало українського солдата, який 5 червня повідомив, що російські війська посилили атаки в мікрорайонах Канал і Новий у східному Часовому Яру з 4 червня та зуміли проникнути на обмежені українські позиції в мікрорайоні Канал. Український Генштаб повідомив, що російські війська продовжували наступ у районі Калинівки, на схід від Часового Яру поблизу Іванівського; на південь від Часового Яру біля Білої Гори; на південний схід від Часового Яру поблизу Кліщіївки, Андріївки та району зупинки «Алебастерова» (на схід від Кліщіївки).
Російські війська 5 червня просунулися на захід від Авдіївки на тлі триваючих наступальних операцій Росії в цьому районі. Геолокаційні кадри, опубліковані 5 червня, показують, що російські війська просунулися по дорозі C051801 Уманське-Нетайлове на північ від Нетайлового (на захід від Авдіївки). Український військовий, який воює в районі Авдіївки, повідомив 5 червня, що російські війська просуваються до Новоселівки Першої (на північний захід від Авдіївки) з боку Уманського (на південь від Новоселівки Першої) і нещодавно здійснили штурм за допомогою двох БТРів у цьому районі. Генштаб України повідомляв про важкі бої поблизу Сокіла та Очеретиного (на північний захід від Авдіївки) ввечері 4 червня та протягом дня 5 червня.
Російські сили нещодавно просунулися на південний захід від міста Донецьк на тлі триваючих наступальних операцій Росії на захід і південний захід від Донецька 5 червня. Геолокаційні кадри, опубліковані 2 червня, показують, що російські війська просунулися в полях на північний захід від Солодкого (на південний захід від Донецька). Українська бригада, що діє під Георгіївкою, 5 червня опублікувала кадри, на яких українські сили відбивають окрему російську бронетехніку поблизу Георгіївки. Генштаб ЗС України повідомив про наземні атаки Росії на захід від міста Донецьк поблизу Георгіївки та Красногорівки та на південний захід від Авдіївки поблизу Парасковіївки та Водяного.
Російські війська 5 червня продовжили наземні атаки в районі Донецької та Запорізької областей, але не зробили жодного підтвердженого просування. Російські та українські джерела повідомили, що російські війська здійснили наземні атаки на південь від Великої Новосілки поблизу Урожайного та Старомайрського та на південний схід від Великої Новосілки поблизу Золотої Ниви 4 та 5 червня. Український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські наступальні операції в цьому районі, ймовірно, мають на меті відвернути українські сили від району Новомихайлівка-Костянтинівка (на північний схід від Великої Новосілки).
5 червня на заході Запорізької області тривали позиційні бойові дії, але підтверджених змін лінії фронту на цьому ділянці не зафіксовано. 4 і 5 червня тривали позиційні бої поблизу Роботиного, на схід від Роботиного біля Вербового, на північний схід від Роботиного біля Малої Токмачки та на північний захід від Роботиного біля Малих Щербаків.
5 червня на східному (лівому) березі Херсонської області тривали бої. Опубліковані 4 червня геолокаційні кадри свідчать про те, що російські війська утримують позиції на північ від Олешок біля Антонівського мосту. Позиційні бойові дії 4 і 5 червня тривали поблизу Кринок і на островах у дельті річки Дніпро. Російські мілблогери стверджували, що російські сили не мають достатньої кількості човнів і човнових моторів для ефективних дій у дельті річки Дніпро та евакуації військовослужбовців.
Російські війська завдали серії ударів з безпілотників по Україні в ніч з 4 на 5 червня і ракетного удару по Одеській області протягом дня 5 червня, 31 безпілотником з Курської області та окупованого мису Чауда в Криму, а українські сили збили 22 безпілотники над Миколаївською, Херсонською, Дніпропетровською, Сумською та Полтавською областями. Українські чиновники заявили, що російські безпілотники завдали удару по промисловому об’єкту в Полтавській області, спричинивши пожежу. Прокуратура Одеської області повідомила, що російські війська завдали ударів по об’єктах цивільної інфраструктури в Білгород-Дністровському районі (поблизу Одеси) ракетами невстановленої кількості та типу.
Харківський міський голова Ігор Терехов 5 червня повідомив, що російські війська втричі збільшили свої удари по Харкову в травні 2024 року порівняно з квітнем 2024 року. Терехов заявив, що російські війська випустили 37 керованих плануючих боєприпасів Д-30 (УМПБ), 25 невизначених ракет, 12 безпілотних літальних апаратів Shahed-136/131 і три гарматні боєприпаси проти міста Харкова в травні.