Бой взорвали танк

Кремлю забракло часу для прориву в Україні, який йому дали розбіжності у політичному світі США. Тепер, коли на фронт українцям почала надходити зброя на мільярди доларів, російська армія готується “дати задню”.

Про це йдеться у статті у Bloomberg.

Протягом кількох місяців російська армія досягла лише обмежених успіхів на полі бою проти українських військ, які відчували брак зброї та боєприпасів. Це зростаючий виклик для президента Володимира Путіна, оскільки перевага його армії починає розмиватися.

Оскільки Київ зараз отримує свіжу зброю на мільярди доларів від своїх союзників США та Європи, вікно для російського прориву звужується, навіть якщо вона продовжує обстрілювати українські міста ракетами та безпілотниками, включаючи енергетичну інфраструктуру.

Спроба Росії відкрити новий фронт на північному сході України в Харківській області вже здається невдалою без досягнення мети Путіна щодо створення буферної зони вздовж кордону. Україна заявляє про нанесення «дуже великих втрат» російським військам у боях навколо міста Вовчанськ.

Читайте також: Коли у Путіна закінчиться армія – розрахунок дати на підставі даних про втрати та мобілізацію (інформація оновлюється щодня).

Російські війська просунулися лише незначно після того, як у лютому взяли стратегічне східноукраїнське місто Авдіївка, ціною величезних втрат протягом місяців боїв. Вони тижнями намагаються взяти ключовий населений пункт Часів Яр на сході Донецької області.

Російська стратегія виснаження сил України є «дуже дорогою і кривавою для самої російської армії», заявив керівник московського Центру аналізу стратегій і технологій Руслан Пухов. «Це може призвести до надмірного виснаження сил російського боку, що, у свою чергу, дає шанс українцям для контратаки».

Поки Росія атакує декілька точок уздовж лінії фронту, «у нас є шанси змінити ситуацію на нашу користь», заявив у середу в Telegram головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.

Путін наполягає, що його військові цілі незмінні і що Росія воюватиме стільки, скільки буде потрібно для перемоги в Україні, незважаючи на зростаючі втрати у війні, яка триває вже третій рік і кінця їй не видно. Україна та її союзники стикаються з проблемою підтримки опору у війні, яка майже зайшла в глухий кут.

У той час як українські офіційні особи підняли тривогу щодо загрози російського прориву під час місяців затримок з поставками зброї США, війська Києва здебільшого утримували лінію, незважаючи на те, що армія вторгнення Москви переважала їх озброєнням у 10 до 1. Оскільки адміністрація президента Джо Байдена поспішно відправляє американську зброю в Україну після того, як Конгрес нарешті схвалив фінансування в розмірі 61 мільярд доларів у квітні, баланс вогневої потужності починає змінюватися.

«Україна опинилася в глибокій ямі через затримку» надсилання зброї США, «і вони викопувалися з цієї ями», – заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван журналістам у вівторок на борту Air Force One. «Ми бачили, як вони протистояли російському нападу», і в ситуації, яка динамічно розвивається, «зброя, яка прибула на поле бою в масштабі та кількості за останні кілька днів і тижнів, мала значення», – сказав він.

Країни Європейського Союзу також нарощують допомогу та постачання зброї, щоб підтримати Київ, навіть якщо дружній до Росії уряд Угорщини продовжує блокувати мільярди євро для більш широкої військової підтримки.

Тепер Путіну також доводиться миритися зі зміною ставлення з боку союзників України, коли США та Німеччина приєдналися до націй, включаючи Великобританію, дозволивши Києву використовувати їхню зброю для ударів по цілях у прикордонних районах у Росії. Президент Франції Еммануель Макрон у четвер заявив, що працює над направленням коаліції інструкторів для навчання тисяч солдатів в Україні, незважаючи на погрози помсти з боку Москви.

Лідери “Великої семи” зустрінуться наступного тижня в Італії, щоб зважити плани щодо надання кредитів Україні з використанням несподіваних прибутків від приблизно 280 мільярдів доларів із заморожених активів російського центрального банку.

«Перспективи перемоги Росії в цьому році значно зменшилися в результаті» відновлення поставок зброї та допомоги, сказав Бен Баррі, старший науковий співробітник відділу сухопутних війн лондонського Міжнародного інституту стратегічних досліджень. «Можливо, Росія має найбільшу кількість солдатів, але багато їх першокласної бронетехніки було знищено», і знадобляться роки, щоб відновити армію до рівня 2022 року, сказав він.

Рішення Путіна призначити Андрія Бєлоусова, економіста, міністром оборони минулого місяця замість свого давнього союзника Сергія Шойгу підкреслило необхідність Росії вичавити більше з обмежених ресурсів економіки, яка перегрівається, навіть якщо безпрецедентні міжнародні санкції не спровокували колапс.

Читайте також: У колишньому відомстві Шойгу, з відстороненням його від командування, продовжуються чищення – що задумав Путін

Витрати на оборону у відсотках від валового внутрішнього продукту наближаються до рівня, досягнутого в розпал холодної війни у ​​1980-х роках за часів Радянського Союзу, що обмежує здатність Росії продовжувати нарощувати військове виробництво.

У той час як Росія значно збільшила виробництво ракет, артилерії, танків і боєприпасів після вторгнення в лютому 2022 року, «побудова ефективної економіки для Збройних сил сьогодні є важливою», — сказав Путін 25 травня на зустрічі з представниками оборонної промисловості. Він повинен «генерувати віддачу від кожного рубля, який ми в нього інвестуємо».

Безперечно, обидві сторони стикаються з величезними проблемами, зокрема у вербуванні заміни для вбитих або поранених військових. Президент України Володимир Зеленський підписав новий мобілізаційний закон, який знижує призовний вік, хоча чисельність залишається проблемою для військових.

Кремль сповнений рішучості не повторювати наказ Путіна від вересня 2022 року призвати 300 000 резервістів, мобілізацію, яка похитнула громадську підтримку та спровокувала втечу з країни мільйона росіян. Натомість він покладається на щедру оплату праці та бонуси за контракти, щоб залучити новобранців, оскільки Міністерство оборони має на меті залучити щонайменше 250 000 солдатів цього року (вочевидь, на поповнення у зв’язку з втратами).

Хоча ця політика дозволяє уникнути соціальної напруги всередині Росії через війну, вона навряд чи дозволить армії зібрати достатньо військ для успішного наступу в Україні, вважає Пухов, московський військовий аналітик. «Для справжнього прориву Кремлю знадобилося б набагато більше людей», — сказав він.

У грудні Путін заявив, що Росія розгорнула в Україні 617 тисяч військових. На зустрічі з іноземними ЗМІ в Санкт-Петербурзі ввечері в середу він, схоже, натякнув, що близько 10 000 російських військових щомісяця гинуть або поранені, стверджуючи, що загальна сума в п’ять разів менша, ніж українські втрати, які він оцінив у 50 000.

Україна відкидає такі оцінки своїх втрат. У лютому Зеленський заявив, що його військові втратили 31 тисячу солдатів з початку війни.

У грудні США назвали кількість убитих і поранених російських військ у 315 000, що становить близько 90% від початкових сил вторгнення (згідно з відкритою інформацією сили вторгнення мали 224 тисячі бійців, – ZpTown). Міністерство оборони Великобританії минулого тижня підвищило свою оцінку загальних втрат росіян до 500 000 і заявило, що втрати становили 1200 на день у травні (ці данні корелюються з підрахунками ZpTown).

Росія не перетворила свої переваги на полі бою на серйозні досягнення, тому що її командири «витрачають людську силу, переслідуючи свої цілі, а українські сили ефективні в обороні, коли вони забезпечені людьми та технікою», — сказала Дара Массікот, старший науковий співробітник Фонду міжнародного миру Карнегі. «Існують значні обмеження російської військової потужності».

Артилерія у російської армії закінчиться раніше, ніж ви думаєте – розрахунок дати артилерійського банкрутства Путіна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 11 =