Минометный обстрел

Російські війська просунулися на заході Новопокровського, просувалися на захід від Семенівки, на північ від Уманського, до східної околиці Роздолівки.

Американський Інститут вивчення війни (ISW) оприлюднив огляд подій на фронті, що сталися 13 червня.

  • Українські війська нещодавно відновили втрачені позиції на північ від Харкова під час продовження наступальних операцій Росії на півночі Харківської області. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 червня, показують, як українські сили проводять контратаку та захоплюють позиції вздовж бурелому на південний схід від Глибокого (на північ від Харкова). Як російські, так і українські джерела припустили, що російські війська ввели резерви на північну осі Харківської області, хоча розмір цих резервних формувань залишається неясним. Російське джерело стверджувало, що підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади (Тихоокеанський флот) РФ діють поблизу Вовчанська, але нещодавно ISW зафіксував, що підрозділи 155-ї окремої морської піхотної бригади 3 червня вели бої в районі Мар’їнки (на захід від Донецька). Якщо це правда, то поява підрозділів 155-ї ОМСБр у районі Вовчанська може свідчити про передислокацію з Донецького напрямку на Харківський з метою посилення російського угруповання в Харківській області. Речник Харківського угруповання військ України Юрій Повх зазначив, що російські війська також намагаються будувати укріплення навколо своїх нинішніх позицій на північному харківському напрямку. Український Генштаб повідомив, що російські війська 12 і 13 червня здійснили невдалі наземні атаки поблизу Глибокого, Вовчанська і Тихого (на схід від Вовчанська).
  • Російські війська 13 червня продовжували обмежені наступальні операції на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, але не зробили жодного підтвердженого просування. Українські та російські джерела повідомляли про бої на північний схід від Куп’янська поблизу Синьківки та Петропавлівки; на південний схід від Куп’янська біля Піщаного; на північний захід від Сватового біля Стельмахівки, Мясожарівки, Берестового; на північний захід від Кремінної біля Дружелюбівки, Невського, Греківки; на захід від Кремінної біля Тернів; і на південний захід від Кремінної в районі Серебрянського лісу.
  • Російські війська нещодавно просунулися на південь від Сіверська. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 червня, показують, що російські війська просунулися до східної околиці Роздолівки (на південь від Сіверська). 12 і 13 червня також тривали бої біля Білогорівки (на північ від Сіверська) та Спірного (на південний схід від Сіверська).
  • 13 червня російські війська продовжували наступ у районі Часового Яру, але не зробили жодного підтвердженого наступу. Російські війська продовжували наземні атаки у східному Часовому Яру, на північ від Часового Яру біля Калинівки, на схід від Часового Яру біля Іванівського та на південний схід від Часового Яру біля Андріївки.
  • Російські війська захопили Новопокровське (на північний захід від Авдіївки). На геолокаційних кадрах, опублікованих 13 червня, видно, як російські війська піднімають прапор у західному Новопокровському, а 13 червня російські мілблогери широко стверджували, що російські війська захопили село після того, як зробили різні заяви про захоплення населеного пункту 12 червня. Український Генштаб повідомив, що російські сили вперше атакували поблизу Межового (на південний захід від Новопокровського) 13 червня, що також свідчить про те, що бої просунулися за межі Новопокровського. Геолокаційні кадри, опубліковані 13 червня, показують, що російські війська також просувалися на захід від Семенівки та на північ від Уманського (обидва на захід від Авдіївки).
  • Станом на 13 червня російські війська активізували наступальні дії на захід і південний захід від Донецька. Вранці та вдень 13 червня український Генштаб повідомив, що російські війська найбільш активні на Курахівському напрямку (захід і південний захід від Донецька) та 13 червня активізували зусилля на захід від Донецька в районі Красногорівки та Георгіївки та на південний захід від Донецька в районі Парасковіївки. Український військовий 13 червня заявив, що російські війська здійснили механізовану атаку розміром роти із застосуванням 19 бронетехнік і що українські сили знищили 14 машин під час відбиття атаки. ISW не виявив підтверджуючих візуальних доказів цієї конкретної атаки, але якщо це правда, кадри атаки, ймовірно, будуть доступні у відкритому доступі найближчими днями. Речник української бригади, яка діє на Курахівському напрямку, 12 червня заявив, що російські війська активно діють на бронетехніці, намагаючись захопити Костянтинівку (на південний захід від Донецька) і Парасковіївку, щоб вийти на трасу Вугледар-Мар’їнка і тиснути в тил українцям. угруповання під Вугледаром.
  • 12 і 13 червня тривали обмежені позиційні бойові дії в районі кордону Донецької та Запорізької області в районах Старомайрського та Урожайного (обидва на південь від Великої Новосілки), але підтверджених змін лінії фронту не було.
  • Російські війська 13 червня продовжували наземні атаки поблизу Роботиного, Вербового та Малої Токмачки на заході Запорізької області, але підтверджених змін на лінії фронту не було. Повідомляється, що підрозділи російської 4-ї військової бази (58-а загальновійськова армія Південного військового округу) діють поблизу Кам’янського (на захід від Роботиного).
  • Український Генштаб повідомив, що російські війська продовжували штурм поблизу Кринок на східному (лівому) березі Дніпра у Херсонської області 12 і 13 червня, але підтверджених змін у цьому районі не було. Повідомляється, що на Херсонському напрямку діють підрозділи російської 80-ї мотострілецької бригади (14-й армійський корпус Ленінградського військового округу). 13 червня речник ВМС України капітан третього рангу Дмитро Плетенчук заявив, що українським силам нещодавно вдалося знищити п’ять російських військових катерів на півдні України після того, як раніше знищували лише один-два катери на день, але Плетенчук не пояснив причин, чому українські сили знищують більше човнів.
  • 13 червня російські війська завдали обмеженої серії ударів по об’єктах в Україні. 13 червня голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що російські війська завдали ударів по житлових об’єктах та об’єктах енергетичної інфраструктури Новомосковська Дніпропетровської області з невстановленої зброї, в результаті чого поранено шістьох людей, у тому числі дітей. Голова Харківської області Олег Синегубов повідомив, що за минулу добу російські війська завдали ударів по цивільній і матеріально-технічній інфраструктурі в Харківській області майже 20 керованими плануючими бомбами, але завдали менше ударів з ЗРК С-300/400 по Харківській області. Командування Південної авіації України повідомило, що в ніч з 12 на 13 червня над півднем України українська ППО знищила два російські безпілотники-розвідники «Зала» і два розвідники Supercam. Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк заявив, що українські ППО збили 19 безпілотників «Шахед-136/131», 20 безпілотників «Зала», 5 безпілотників «Суперкам», 28 безпілотників «Ланцет», 17 розвідувальних БПЛА «Орлан 10/30», 4 ударних безпілотника «Привіт-82», а також три невідомі безпілотники над невстановленими районами України в період з 6 по 13 червня.
  • Повідомляється, що російські війська вдруге застосували модифіковану крилату ракету Х-101, оснащену касетними боєприпасами, під час серії ракетних ударів по Україні в ніч на 12 червня. Український військовий аналітик Іван Киричевський 12 червня заявив, що модифікована Х-101 мала боєголовку загальною масою 800 кілограмів і що якщо українські сили збивають ракету, боєголовка касетного боєприпасу все ще може випасти з ракети та може детонувати, завдаючи шкоди тому, що знаходиться у місці падіння. Повідомляється, що російські війська вперше застосували модифікований Х-101 з касетними боєприпасами під час ударів у ніч на 7 червня.
  • Добою раніше:
    Військова ситуація на фронтах від ISW за 12.06.2024

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    10 − 4 =