15 червня українські джерела та західні ЗМІ широко поширювали неперевірені заяви про те, що українські сили оточили групу до 400 російських військовослужбовців і захопили десятки російських солдатів як військовополонених (полонених) у Вовчанську Харківської області.
Американський Інститут вивчення війни (ISW) не може підтвердити ці заяви, але опублікував сій аналіз подій.
Українські джерела доповнили видалену публікацію Telegram від російського милблогера від 14 червня, в якій стверджувалося, що невизначену кількість російських військовослужбовців було ізольовано на Вовчанському агрегатному заводі, і натякали на те, що українські сили оточили російські сили на заводі. The Telegraph розширив кадри, на яких видно, як українські сили захопили приблизно 30 російських військовополонених у невизначеному районі Харківської та Донецької зони бойових дій, і припустив, що українські сили захопили цих військовополонених біля Вовчанського агрегатного заводу. Пізніше 15 липня мілблогер заявив, що українські джерела перебільшили його пост від 14 червня, і уточнив, що він посилався на передові повідомлення про те, що українські сили тимчасово заблокували логістику Росії у Вовчанську, а не те, що українські сили погрожували оточити російські сили. Мілблогер стверджував, що чекав публікації про ці проблеми з матеріально-технічним забезпеченням кілька днів після отримання інформації, але стверджував, що ситуація у Вовчанську все ще складна для російських військ. Telegram-канал, який нібито представляє російське Північне угруповання військ, публічно спростував заяву про те, що українські сили оточили Агрегатний завод і захопили російських військових. Telegram-канал стверджував, що російські війська повністю контролюють околиці Агрегатного заводу, хоча ISW не спостерігає жодного візуального підтвердження цього твердження або твердження про те, що українські війська оточили завод.
ZpTown пише, що український ресурс, близький до Міноборони, DeepState, з 12 червня позначив на оновлюваній мапі наявність російських військ на Вовчанському агрегатному заводі (окрема зона від основної червоної зони), однак, між основними російськими силами, згідно з позначеннями на карті, і захопленим росіянами підприємством немає регулярних українських військ (зеленої зони), що говорить про наявність вогневого контролю українськими силами проміжку між двома червоними зонами (оперативне оточення російських сил на заводі). Водночас у мережі з’явилися відео про артилерійський обстріл заводу українськими силами.